2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Sanırım kızım tırnak yiyor ne yapmalıyım!!!!!!!

Bence ikaz bile etmeyin. Yaşı küçük olduğu için herşeyi unuttukları gibi tırnak yemeyi de unutur. (inşallah)Sadece dikkatini dağıtın derim.
    Acı oje içinde kullanmadan önce doktora danışın derim. İçeriğinde kimyasal madde kullanılıyor.
    Sevgiler...

selmazra yazdı:
    Bence ikaz bile etmeyin. Yaşı küçük olduğu için herşeyi unuttukları gibi tırnak yemeyi de unutur. (inşallah)Sadece dikkatini dağıtın derim.
    Acı oje içinde kullanmadan önce doktora danışın derim. İçeriğinde kimyasal madde kullanılıyor.
    Sevgiler...
    sağol selma umarım unutur acı oje konusunda haklısın galiba

Bu konuyu Site Psikologumuza sorman gerekiyor.
    Tırnak yemek çocuklarda önemli bir semptom, bazı sıkıntıları olabilir, danış derim

[quote]
    mintiminti yazdı:

Bu konuyu Site Psikologumuza sorman gerekiyor.
    Tırnak yemek çocuklarda önemli bir semptom, bazı sıkıntıları olabilir, danış derim[/q

Meltem hanıma da soracaktım evet ama önce bir sizlere sorayım dedim bukadar çok arkadaşdan mutlaka birilerinin başına gelmiştir öneriler gelir diye düşünmüştüm

Benim kızımda bir ara çok sık yiyordu tırnaklarını ve hala da ara ara yapıyor.

O zaman ben psikologla görüşmüştüm ve ailemizde bir sıkıntı olup olmadığını sormuştu ilk olarak.

Çok şükür öyle bir büyük problemlerimiz hiç olmadı hele Selin'in yanında asla.

Sonra Selin'in burada hiç yaşıtı yok ve çok sıkılıyordu bahçemizde yok oynayabileceği doktorumuz bu olabilir sebebi diye söylemişti.

Onu sürekli uyarmamamızı yoksa inadına yapabileceğini söylemişti dikkatini dağıtın diye önermişti.

Şimdilerde ise anaokuluna gidiyor ve çok nadir o da çizgi filme falan daldığında yapıyor.

Yani en kesin çözüm direk olarak elini ağzından çek dememek gerekiyor yada evde sıkılabilir sizin kızınızda başka ilgi alanları yaratmak gereklidir.

umarım çabuk bırakır tırnak yemeyi

Hediye'ciğim bende yalnızlıkdan ve arkadaşlıksızlıkdan olduğunu düşünüyorum tüm gün babanne ve dedeyle birlikde
    kreş içinde erken olduğunu düşünüyorum umarım düzelir
    aile içi problemimiz yok çok şükür hatta fazla ilgiden de olur mu diye de düşünüyorum.paylaşımın için teşekkür ederim.

SEM.NURS yazdı:
    Hediye'ciğim bende yalnızlıkdan ve arkadaşlıksızlıkdan olduğunu düşünüyorum tüm gün babanne ve dedeyle birlikde
    kreş içinde erken olduğunu düşünüyorum umarım düzelir
    aile içi problemimiz yok çok şükür hatta fazla ilgiden de olur mu diye de düşünüyorum.paylaşımın için teşekkür ederim.

evet canım evde ne kadar ilgi sevgi göstersekte arkadaşın yerini tutmuyor.

Ayrıca arkadaşlar acı oje de yazmışlar eczaneden alıp onuda deneyebilirsin oda çözüm olabiliyor ama bizde çok az işe yaradı.

Tekrar kolay gelsin canım

Benim kızım da yaklaşık 2.5 yaşından beridir tırnak yiyor.

Ne yaptıysam olmadı.Acı oje de çözüm olmadı.

Fakat 1 ay önce gittiği kreşin psikoloğu ile görüştük ve bana tavsiyesi tırnak yediğini gördüğünüz zaman sakın uyarmayın dikkatini başka yönlere çekin ve ayrıca kucağınıza alıp sarılın okşayın dedi.

Ben ve öğretmeni psikoloğun önerdiği biçimde davranmaya başladık.

Ayrıca bir de İdilara'nın bir önerisi olmuştu.Aranızda bir şifre geliştirin diye.Kısaca açıklayayım Elif'in yapmasını istemediğim birşey olduğu zaman bu daha çok tırnak yemek tabiki ben ona pembe diyorum ve Elif hemen tırnak yemeyi bırakıyor buna karşılık o da benim yapmamı istemediği birşey olduğunda bana sarı diyor ve ben de hemen vazgeçiyorum.Bu taktik bayağı etkili oldu ve öğretmeni de aynı şeyi uygulamaya başladı.Psikoloğumuza da bu şifreden bahsettim ve o da olumlu buldu.Bu bir oyun gibi aramızda.

Sonuç olarak 1 aydır Elif tırnaklarını yemiyor bazen çok daldığı zaman ara ara yapıyor fakat ben pembe deyince hemen bırakıyor.

Hemen hemen bıraktı gibi bu alışkanlığını.Siz de bir deneyin isterseniz.

umut yazdı:
    Benim kızım da yaklaşık 2.5 yaşından beridir tırnak yiyor.

Ne yaptıysam olmadı.Acı oje de çözüm olmadı.

Fakat 1 ay önce gittiği kreşin psikoloğu ile görüştük ve bana tavsiyesi tırnak yediğini gördüğünüz zaman sakın uyarmayın dikkatini başka yönlere çekin ve ayrıca kucağınıza alıp sarılın okşayın dedi.

Ben ve öğretmeni psikoloğun önerdiği biçimde davranmaya başladık.

Ayrıca bir de İdilara'nın bir önerisi olmuştu.Aranızda bir
    şifre geliştirin diye.Kısaca açıklayayım Elif'in yapmasını istemediğim birşey olduğu zaman bu daha çok tırnak yemek tabiki ben ona pembe diyorum ve Elif hemen tırnak yemeyi bırakıyor buna karşılık o da benim yapmamı istemediği birşey olduğunda bana sarı diyor ve ben de hemen vazgeçiyorum.Bu taktik bayağı etkili oldu ve öğretmeni de aynı şeyi uygulamaya başladı.Psikoloğumuza da bu şifreden bahsettim ve o da olumlu buldu.Bu bir oyun gibi aramızda.

Sonuç olarak 1 aydır Elif tırnaklarını yemiyor bazen çok daldığı zaman ara ara yapıyor fakat ben pembe deyince hemen bırakıyor.

Hemen hemen bıraktı gibi bu alışkanlığını.Siz de bir deneyin isterseniz.

Umut çok hoş ya gerçekden deneyeceğim.Sorun zaten babannesinin bildiğinden şaşmaması dede ve babanne elini çek ağzından diyorlar akşam dedim ama sanmıyorum uygulayabileceğini çok iyi bakıyorlar çok ilgililer haklarını yiyemem ama pek bildiklerinden şaşmazlar tekrar basrırarak söyleyyim akşam off offf böyle durumlarda niye kızımın yanında olamıyorum diye hayıflanmam artıyor.

şey öne çekeyim dedimdi de