1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

EMZİK...................

BEBEĞİNİZ EMZİK EMİYOR MU? EMDİYSE NE ZAMAN BIRAKTI? BENİM KIZIM 14 AYLIK SADECE UYUYACAĞI ZAMAN EMİYOR. ASLINDA BEN HİÇ VERME TARAFTARI DEĞİLDİM. ANCAK ÇALIŞTIĞIM İÇİN BİR ŞEKLİDE AVUNSUN DİYE VERDİK.
    ÇOK VAHİM BİR DÜŞKÜNLÜĞÜ YOK AMA UYUYACAĞI ZAMAN MEMME DİYE ARIYOR. KALKINCA DA EMZİĞİNİ BANA VER KIZIM DİYORUM ODA ÇIKARIP ELİME VERİYOR. ONUDA BIRAKTIRMAK İSTİYORUM GEÇ KALMADAN. TAVSİYELERİNİZ NEDİR?

Re: EMZİK...................

merhaba canım benım nazlımda 14 aylık emzıgı yenı bıraktık aynı senın bebıs gıbıydı ben uyuduktan sonra hep agzından cıkarıyordum sonra anıden hoop emzık uctuuuuu dedık ılk baslarda bıraz mızırdandı ama sımdı alıstı

Merhaba Ayşegül,

Benim kızım 17 aylık, sadece yatacağı zaman emzik emiyor, ama dişleri kaşınmaya başladığında bazen gündüzleride hiç ağzından çıkarmamak istiyor. Bizde emziği uyumadığı zamanlarda saklıyoruz, Çok bağımlı olmadığı sürece bence gece emmesinde sakınca yok çünkü uyurken bile bazen istemiyor. Hatta Geçen gün emziğini çöpe attı ama sonra vazgeçti uyuyamayınca tekrar istedi.
    Endişelenme derim nasıl olsa bırakacaklar birgün.
    Sevgilerimle.

4. Re: EMZİK...................

merhaba,
    benim oglum hiç almadı emziği. Ben de istememiştim zaten almasını. Onun için de alsın diye hiç uğrasmadım. Ama sıkıntı yapma kendine, zamanı gelince bırakacaktır nasıl olsa.

Sevgiler

Merhaba,

Bir an once biraktirin derim benimki 2.5 yasinda inanilmaz duskun versem devamli emecek. Bu yuzden daha buyumeden zorlanarak biraktirin derim.

Sevgiler

Mine ve emzik canavari kokoska miray biri agzinda biri elinde

6. Re: EMZİK...................

Benim oglumda pek düskün degildi sadece uyuyacagi zaman emiyordu.Uyuyuncada cikariyordu.
    Zannedersem 1,5 -2 yas arasindaydi birgün arabada giderken anneannesi ver memeni artik camdan atalim sen büyüdün dedi ve camdan atar gibi yapti. Iste o oldu bir daha istemedi.
    Ama en uygun biraktirma yasi nedir bilemiyorum. Bu durum cocuklara göre biraz farkliliklar gösterir herhalde
    Hadi sanada kolay gelsin

Kaan emzik almadı, gerçi ben de vermek taraftarı değildim. İlk hastaneden eve geldiğimiz günlerde devamlı memede kalmak istiyordu. Uykusuz kaldığım için eşimin ısrarı üzerine denedim, almadı. Benim de işime gelmediği için ısrar etmedim doğrusu. Bir de dişleri kaşınmaya başladığında kollarını emiyor ve giysisini çok ıslatıyordu. Öyleki üst-baş değiştirmek zorunda kalıyorduk. Kolları yerine emzik emer mi diye tekrar denedim, yine almadı.
    Gerçi benim Kaan' ım biberon da almıyor. Suyu bile biberondan içmedi, kaşıkla veriyordum. Alıştırma bardakları ile yeni içmeye başladı. Sütüm azaldığı için devam maması vermeye başladım ve onu da kesinlikle kaşık harici hiçbir şeyle içmiyor. Gece saat 24:00 ve benim elimde kaşık karyolasına eğilmiş mama veriyorum. Tabiiki mamayı bitirdiğinde bir müddet doğrulamıyorum ama ne yapalım.
    Yaaa benim de yaralarımı deşmiş oldun.

Sevgilerimle,

8. Re: EMZİK...................

Benim oğlum da 2 yaşında.Sadece uyurken emzik emiyoruz.Uyku sorunumuz olduğu için açıkçası bıraktıramıyorum.Okuduğum kadarıyla çokk zararlı değilmiş ama yaşları büyüdükçe daha da düşkün oluyorlar bu da bir gerçek.Bizimki şimdi azı dişlerini kaşıyor geceleri emziğiyle.Pek emmekle işi yok.Bütün dişler tamamlansın bıraktıracağım inşallah.

GERÇEKTEN SENİN İŞİN ZOR. HALİNE ÜZÜLDÜM DOĞRUSU. SENİN BEBİŞİN KAÇ YAŞINDA EN AZINDAN BARDAĞA ALIRTIRMAYA ÇALIŞSAN RAHAT EDERSİN DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    BİZİM KIZDA DOĞDUĞUNDA EMZİĞİ İSTEMEDİ ZORLA ALIŞTI DESEK YERİ. SÜREKLİ BENİ EMDİĞİ İÇİN HEP AĞZI YANDA MEME ARARDI. BENDE ÇALIŞTIĞIM İÇİN AVUNSUN DİYE ZORLA ALIŞTIRDIK.
    ŞU AN ÇOK DÜŞKÜN DEĞİL AMA UYURKEN KESİN İSTİYOR. BENDE ARTIK SIVI ŞEYLERİ BARDAKLA VERMEYE GAYRET EDİYORUM BİBERONU BIRAKSIN DİYE. BAZEN 2-3 YAŞINDA ÇOCUKLAR GÖRÜYORUM SUYU BİBERONLA İÇİYORLAR GARİPSİYORUM. ALIŞTIRMAKLA ALAKALI BİRŞEY HERHALDE..

Re: Re: EMZİK...................

Kaan 8 ay 22 günlük. Herkes biberon vermeye korkar ya alışır da memeyi bırakır diye. Bizimki tam tersi. Uyurken ağzına biberon değdiği an zınkkk gözler açılıyor. Ağzıma ne koydun kadın der gibilerinden yüzüme bakıyor. Tabiiki hemen ele kaşık alınıyor ve koca biberon mama kaşık ile iki büklüm içiriliyor. Arada elime vurup kaşığı dökmesi de cabası...
    Bu günler de özel ve güzel günler. Olsun ana değilmiyiz, onlar için herşeyi yaparız.

Sevgilerimle,