1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

EN FAZLA HANGİ CİLT BAKIM ÜRÜNÜ KULLANIRSINIZ?
    Cilt bakımı ile ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşırmısınız.?
    Siz bir bayan olarak evinizde en çok hangicilt bakım ürünü kullanırsınız?marka takıntınız varmı?
    Ben güzellik danışmanı olarak marka takıntım yoktur.En fazla kullandığım ürün el kremi olabilir.Fakat ruj da vazgeçilmezlerim arasındadır...

Re: CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

su ara hicbirsey diyebilirim,tembel bir donemim ama aslinda bu islere cok zaman ayiririm.
    En cok vichy urunlerini tercih ederim benim cildime cok iyi geliyor bilhassa normaderm serisi

Forumlar çift olmuş galiba, buraya da kopyalayım

Her gün nemlendirici sürerim mutlaka, tonik banyodan sonra cildime uyguladığım peeling ve maskeden sonra kullanırım genellikle. Günlük bakımda pek kullanmam toniği. Marka takıntım yok ama Türkiye'de Almanya başladığım Yves Rocher ürünlerinin Almanya'da 1/4 fiatına olduğunu görünce oradan gidip gelenler aracılığı ile almaya devam ettim. Gözaltı kremi de kullanıyorum ama gece kremi kullanmaya başlamadım daha. Yaşım 31 başlasam iyi olur.

Ben en çok nemlendirici kullanırım, marka takıntım yok çok bilgili değilim bu konularda, bizim sitenin kozmetik kolu başkanı Füsun dur(Camomile)

ben biraktim bu isleri,tacimi devredecak birilerini ariyorum
    Yasko yazdı:
    Ben en çok nemlendirici kullanırım, marka takıntım yok çok bilgili değilim bu konularda, bizim sitenin kozmetik kolu başkanı Füsun dur(Camomile)

camomile yazdı:
    ben biraktim bu isleri,tacimi devredecak birilerini ariyorum
    Yasko yazdı:
    Geçici bi dönemdir bence senin içinden geliyo seviyosun bu işleri ben hiç anlamıyorum daha cildimin tipini bile bilmiyorum düşün yani

camomile yazdı:
    ben biraktim bu isleri,tacimi devredecak birilerini
    tam yerine geldin, beautyconsultan bu işin uzmanıymış

8. Re: CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

Bu konuda herkesin sorulari olacaktir.Aslinda yeni bir forum basligi altinda, toplanabilir belki.Siz de kabul ederseniz, bize yardimci olursunuz.Denenmis urunler,puf noktalari yakalayabiliriz belki bu sekilde.

9. Re: CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ(cilt tipinizi tanıyarak başlamalısınız)

Arkadaşlar cilt tipinizi anlamanız hiç de zor değil.Kendinize soracağınız bir kaç soru ile kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

NORMAL CİLT: Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilt. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Kullanılacak ürünler: temizleyici, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli hafif bir nemlendirici.

KARMA CİLT: Alın, burun ve çene yağlıdır. Yani yüzde T şeklinde bir yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Kullanılacak ürünler: düşük alkollü tonik, cildin durumuna göre nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresi için krem.

KURU CİLT: İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı cilt. Ancak yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Kullanılacak ürünler: alkolsüz tonik, yağ içerikli nemlendirici, besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve nemle yağ depo edici maskeler.

YAĞLI CİLT: Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipi. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler: Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, su içerikli nemlendirici ve sarkmayı önlemek için temizleyici ve sıkıştırıcı maskeler.

EĞER YAĞLI CİLT SİVİLCELİYSE: Sivilce, siyah nokta ile kapalı olan gözeneklerden fazla yağ salgısının dışarı çıkamayıp, olduğu yerde birikmesiyle oluşur. Yağlı ciltlerde kullanılacak ürünlerin özenle seçilmesi şarttır. Kullanılacak ürünler:köpüren temizleyici,tonik,yağdengeleyici losyon,yaş tipine göre gece kremi.

EĞER YAĞLI CİLT HASSAS İSE: Genişlemiş gözenekler, zaman zaman kırmızı lekeler görülür. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. İç ve dış etkenlere karşı duyarlıdır. Kaşıntı ve yanma görülebilir. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, kesinlikle alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler.

OLGUN CİLT: Hücrenin yaşam ritminin yavaşlaması sonucu oluşan bir cilt tipidir. Ölü hücreler kat kat yığılarak sonuçta cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin daha yavaş çalışmaları ise derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bir nemlendirici kullanılmazsa deri kurur ve kırışır. Kullanılacak ürünler: Kipozom ve vitamin E içeren kremler, alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz bir yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler
    de bulabilirsiniz.
    Ayrıca tüm bunlar günlük temizleyicilerdir.Bunların yanısıra haftada en az 2 kez peeling kullanarak zamanla siyah nokta sorunundan kurtulabilirsiniz.peeling kullanırken meyve asitleri bulunan peelingleri öneririm.

Re: CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ(cilt tipinizi tanıyarak başlamalısınız)

KARMA CİLT: Alın, burun ve çene yağlıdır. Yani yüzde T şeklinde bir yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Kullanılacak ürünler: düşük alkollü tonik, cildin durumuna göre nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresi için krem.

işte ben, en sevmediğim de siyak noktalar :-x
    kesin çözümü yok mudur bu meredin?