1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Duygusallık mı? Kıskanclık mı?

evlendıkten sonra anne ve babamın bana karsı olan tavırları oldukca degıstı.Sızın aılenızle suankı ılıskınız nasıl merak ettım. benmı abartıorum?

evlenelı onaltı ay oluyor. aılem esımı sever bı problemımız yok o konuda.ben evın en kucuk cocuguydum dıger dort kardesımle aramda oldukca fazla yas farkları var. bekarlık zamanlarımda sankı evın tek evladı gıbı muamele goruyordum ama yınede sımarık bı cocuk degıldım. hastalandıgımda annem ve babam seferber olur basımdan ayrlmaz, bısey ıstedıgımde hemen yerıne getırılırdı.bana karsı olan ılgılerının herzaman farkında oldum ve her fırsatta onlara mınnettar oldugumu haklarını odeyemıycegımı belırttım.ama evlendıgımden berı sankı bu saltanat elımden alındı ve baskasına verıldı. annem dıger kız annelerı gıbı artık zor anlarımda yanımda olmuyor. ve sankı kasti yaptıgı bısey bu.ufak tefek olaylarda dııl bunlar. bıkac ornekle mesela kayınpederımı kaybettıgımızde ben dokuz aylık hamıleydım esım sehırdısına cıkmak zorunda kaldıgı ıcın ben 4 gun kadar evımızde yalnız kaldım.karnım burnumda ve salya sümük bir halde.birdigeri hastanenın sancı odasında dogum sancılarımı cekerken annem arkadaslarıyla cay partısıneydı.ve daha bunu gıbı bıcok sey. annemın genel tavırları bu dııldır.mesela benden 13 yas buyuk ablama karsı boyle dııl.(kıskanclıkmı yapıorum ne?) en ufak bısey oldugunda solugu yanında alır,müthis telaslanır.

sonuc olarak ben ıkı gundur cok hastayım soguk algınlıgı kulak ve dıs agrısıyla bırlıkte. bebegımle dogru duzgun ılgılenemıorum.bırde hastalıgımı ona bulastırma stresı var.ve yine yalnızım.eşimde cok yogun calıstıgı icin yanımda degil

soruyorum arkadaslar sızce normalmı? evlendıkten sonra sızın aılenızle ılıskınız degıstımı hıc? siz
    cocugunuzu zor anlarında yalnız bırakırmısınız yada gerekcenız ne olabılır??

Re: Duygusallık mı? Kıskanclık mı?

Annemle aynı şehirde olmadığımız için çok ciddi şeyler olmadıkça yanımda olamıyor zaten.Biz birbirimize ihtiyacımız olduğunu dile getirip açıkça söylediğimiz için böyle şeyler yaşamadım. Sizin durumunuz için birşey diyemiycem. Aile ilişkilerinizi sen bilirsin ancak.

Ne diyecemi bilemedim bizde hiç böyle olmadı annem hep yanımdadır mutlu ve kötü günümde.Acaba sen evlendikden sonra uzaklaştınmı ailenden yani ilgi bakımından yada kabullenemedi senin yuvadan uçuşunu annenle konuşsan sıkıntını dile getirsen niye böyle oluyor desen

çok ilginç bir durum,sanırım annenle konuşmalısın..ben şu an riskli bir hamilelik yaşıyorum izmir'den annem geldi ve suyumu bile o getiriyor,canım annem her zaman böyle fedakardı

cok ilginc! allah allah neden ki acaba oldum! hic fikir yurutemedim valla.

tek bir sey geliyor aklima acaba onlara cok mu burnu buyuk davrandin evlenince...de sana bir ders vermeye calisiyorlar anlasin bakalim koca mi, annebaba mi daha kiymetli falan diye.

benı 41 yasında dogurmus annem evlenmemı benden daha cok ıstedı yası ılerı oldugu ıcın muruvetımı gorememekten korkuordu sanırım ama sımdı hıc oyle davranmıyor.evlendıgımızden berı her hafta bır gunumuzu mutlaka onlara ayırırız esımle.bayramlardada beraberız.uzaklasmadım yanı. aksıne onlar bana gelmezken ben onların en ufak rahatsızlıgına kostum.oylede olmalı dımı ama?

bana çok tuhaf geldi.9 yıl bitmek üzere her geçen gün üzerime daha çok düşüyorlar.belki ben Adapazarında onlar İstanbulda diye.

Ailemle şimdilik aynı şehirdeyiz hep yanımda oldular hele Emre doğduktan sonra haftanın en az 4.5 günü yalnız kalmamayım diye kardeşlerim bende kalıyor

Annenizin kıskançlık yaptığını sanmıyorum biraz rahat davranıyor olabilir konuşmayı deneseniz belki sizi anlayacaktır

ben ne olursa olsun çocuğumu yalnız bırakmam.çünkü senin yaşadıklarının benzerini yaşadım halen de yaşıyorum zaman zaman.düşüncelerim şunlar ve gözlemlerim:
    * anneler belli bir yaşa gelince artık ne zamansa çok yaşlandıklarını ve her günün kıymetli olduğunu ve iyi yaşamaları gerektiğini düşünüyorlar.dert istemiyorlar
    *büyük ihtimalle %99 kendi anneleri de zamanında onları yalnız bırakmış bir zaman
    *geçen gün temizlik yapıyım dedim çocuk annem de kalsın dedim benimle ikindi ve akşam saati tartışması yaptı.çabuk geleymişim.ben gezmeye gidiyorum sanki.dünya kadınlar gününü ağlaya ağlaya temizlik yapa yapa geçirdim ve kadın olmaktan nefret ettim o an.
    *ben çok zor durumlarda olup annesi yanında olan kız çocuklarına imrenirim her zaman.kale gibi görünürler hep.
    *ama sonuçta hayatımdaki değişikliklerle daha güçlü başedebiliyorum.ve güçlü olmak istemiyorum aslında daha kolay yaşamak varken bizim gibilerin hayatı maalesef hep zor geçer.
    *ve çok tuhaftır böyle davranılan kız çocukları olarak hep anneciğimizin yanındayızdır.ne zaman sıkışsa biz varızdır biz koşarız biz poh pohlarız hem de hiiç üşenmeyiz söylemeyiz bile.çünkü birazcık aferin beklesek sonunda çok kötü kaprisler kavgalar çıkar hissederiz.o yüzden bir gün o anneciklerimize yaranabilme umuduyla kendimizi sersefil ederiz. ederiz de yine de yaranamayız.benden söylemesi annesi böyle olanlar kendi başının çaresine bakmayı öğrensin.değişmiyorlar ve bize iyi birşey yaptıklarını sanıyorlar.
    *çocuğunuz büyüyünce de sakın yalnız bırakmayın çünkü asıl size o zaman ihtiytacı var.

"*ve çok tuhaftır böyle davranılan kız çocukları olarak hep anneciğimizin yanındayızdır.ne zaman sıkışsa biz varızdır biz koşarız biz poh pohlarız hem de hiiç üşenmeyiz söylemeyiz bile.çünkü birazcık aferin beklesek sonunda çok kötü kaprisler kavgalar çıkar hissederiz.o yüzden bir gün o anneciklerimize yaranabilme umuduyla kendimizi sersefil ederiz. ederiz de yine de yaranamayız."

nekadar dogru soylemıssın