Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

geçmişten bugüne kadınlarla ilgili bir yazı. parantez içi yazılar bir erkeğin yorumu. :)

Kadinlar sadece evde olur, yemek yapar, cocuk bakarlardi.
    (Evet bu doğru çoğumuzun annelerinde olduğu gibi)

Sadece esinin geliri dusukse kadin calisirdi ve calisan kadina acinirdi.

Kadin calisiyorsa, evine bakamayacagi dusunulurdu,
    zaten kadin bekarken calisiyor idiyse bile evlenince evinin kadini olurdu. (Bu tiplere rastlamak halen mümkün)

90'li yillara gelindiginde kadin sadece evde olmak istemedi, artik calismak ekonomik olarak ozgurlesmek istiyordu. (Bunun nedenini lütfen kendinize sorunuz ekonomik özgürlük denince zaten akan sular duruyor)

Once universite okumaya ,sonra calismaya basladi. Bu kadinin hosuna gitmisti.

Calisiyor, istedigi gibi harciyor, geziyordu. (Ekonomik özgürlüğün en büyük sebebi)

Artik calisan kadin evli olmak degil bekar olup gununu gun etmek istiyordu. (Buraya dikkat gününü gün etmek sınırları zorlamamak kaydıyla olabilir aksi taktirde keşke günümü gün etmeseydim sonucuyla yüz yüze gelinebiliyor)

Yasasin ozgurluk... (Özgür kızda sizden değil mi zaten)

Calisan kadin artik iskolik olmustu, calisiyor ve yuksekliyordu.

Zirveye ulasmisti. Bircok sirkette once orta kademe, sonra ust kademe yonetici kadin oldu.

Doksanlarin sonuna gelindiginde sirketler yalniz ve iskolik 30lu yaslarinda kadinlarla doluydu..

Bu calisan kadina yetmedi, citayi biraz daha yukseltti.

Artik hem evli ve hem de basarili calisan kadin olmaliydi.

Calisan kadin etrafina bakindi. Basarili, parali koca adaylari gozden gecirildi. (Ne kadar kötü bir durum paralı koca adayı bunun altından herşey çıkar komik.)

Adaylardan kel, sisman ve kisa boylu olanlar hemen elendi. (Bayanlar lütfen aynaya bakmadan elemelere başlamayın)

Ince ruhlu, (Sürekli canım aşkım bitanem hayatımın kadını seni seviyorum diyen çiçekler yollayan tip ince ruhlu tarifi) saraptan anlayan (Ben rakı içerim ayrıca kırmızı şarap içenlerin halini de gördük), 14 Subat'ta muthis surprizler yapabilen, (Ben bile hayır demem) kimsenin bilmedigi yerlerde basbasa tatillere goturen, (Ki götürdüm) yasamayi seven ve bol bol espiri yapanlar hemen kapisildi. (Çarşamba pazarına gidin belki orda daha uygunları vardır)

Yurt disindan gelinlikler getirtildi. (Damatlık konusunda yorum bile yok yurtdışındaki gelinlikler zannediyorum daha güzel gösteriyor) Otellerde muhtesem dugunler yapilip, Maldivler'e ya da Bali'ye balayina gidildi. (Bana da bi tane bulun bende evlenicem)

Balayindan sonra calisan kadin hizla is basi yapti. (Yapar tabiiiiiii)

Gunduzleri toplantidan toplantiya kostururken artik aksam yemegini de dusunmeye baslamisti. (Küllüyen yalan annemin hazırlayıp gönderdiği hangi hazır yemeği ısıtıp yapsam yada kocamın dün akşam yaptığı yemeği yeriz olur biter işte diye düşünür desek daha doğru)

Aksam ne yenmeli, (Açıklamaları yukarıda)nereye gidilmeli, (en önemli madde) esinin gomlekleri, pantolanlari utulu mu, kiyafetleri kuru temizlemeciye
    gitti mi geldi mi, (Buda külliyen yalan eve kadın geliyor parasını koca ödüyor kuru temizlemeciyi bile koca düşünüyor çünkü hanımların beyinleri işleriyle!!!!!! çok meşgul) marketten alinacaklarin listesini cikar, is cikisi git al, (Yalan hep ben alıyorum) eve gel, aksam yemegini hazirla.... (Isıt sadece demek isteniyor herhalde)

Calisan kadin artik mutluydu. Gece yatagi sicacikti.
    Uzulunce derdini paylasan, hastalaninca ona bakan, aglayinca destek olacak bir omuza, goz yaslarini silecek sevkatli ellere sahipti. 15 saat
    kosturmak kadina viz geliyordu. Etraf bu sekilde kosusturan, ev ile is arasi cift vardiya calisan Kadinla doluydu.

Zaman geciyordu. Calisan kadin 35 ine yaklasiyordu.
    Biyolojik saati "be bek, be - bek" diye uyari vermeye basladi.

Evet calisan kadin hemen cigliklar atmaya basladi "Bebek de yaparim kariyer de " diye...
    Calisan kadinlar hemen sosyetik kadin dogumcularin (Maddi özgürlük varya ama sonuçta faturayı koca öder)randevularini doldurdular.

Calisan kadinlar ajandalarina ve islerinin temposuna
    uygun zamani secip hemen mikroenjeksiyonla (mikroenjeksiyon meselesi pek anlaşılmadı ama hatta hakaret bile içeriyor)bebek yapmaya basladilar.

1-2 ay sonra guzel haberler sirayla gelmeye basladi,calisan kadinlar hamileydiler.

Calisan kadin hem hamile, hem guzel olmak istedi.
    Hemen diyetisyenlere kosulup, (Annelerimizde zaten diyetisyenlerden çıkmazdı)ozel hamile diyetleri alindi, bol bol kivi yenmeye baslandi. (Afiyet olsun) Eskisi gibi tatli, tursu, borek, erik aserilmiyor, karpuz, kivi ve mango isteniyordu gecenin bir yarisi eslerden. (Bazen kendi milletime üzülüyorum eşimin itirafı aşerme diye bir şey yokmuş)

Calisan kadin cocugunu eski usul buyutmeyecekti. Hemen onlarca hamilelik, bebek buyutme kitaplari alindi, bir cok internet sitesine uye olundu, Yoga ve anne-baba kurslarina yazilindi.

Calisan hamile kadin artik gun gun takip ediyordu bebeginin gelisimini.
    Bugun 43. gun, bebegim uzum tanesi gibi... 59. gun, parmaklari olustu... 89.
    gun, bugun ilk defa hickirdi... 210 uncu gunden sonra artik bebegin
    matematik zekasinin artmasi icin Mozart dinletilecek.
    .. Sonunda mutlu gun geldi.

Calisan kadin artik anneydi. 3-4 aylik izinden
    sonra calisan kadin oldurucu diyetlerle zayiflayarak incecik (Eh işte genede dediğiniz gibi olsun incecik!!!!!!!)bir sekilde isbasi yapmisti.

Artik basarili bir yonetici, iyi bir es ve anne olarak 24 saat calisiyordu.
    Bebek buyudukce, sosyallesmesi icin calisan kadin cumartesilerini
    cocuguna ayirdi. Artik tum anneler topluca etkinliklere katilmaya
    basladilar. Yas gunu partileri, tiyatrolar,piyano dersleri, basketbol,
    tenis ve yuzmekurslarinin biri bitiyor, digeri basliyordu.

Calisan kadina bu da yetmedi. Artik hem calisiyor, hem
    iyi bir es olmaya gayret ediyor ve hem de annelik yapiyordu. Calisan
    kadin citayi birkez daha yukseltti.
    O artik evinde katkisiz, saglikli ekmekler, receller yapmali,
    organik gidalarla, vitamini bol sebze yemekleri hazirlamali, (Ben henüz bu durumları yaşamadım şahsen kendi yaptıklarımı saymazsak)
    cocuguna ve esine ozel gunlerde pastalar yapabilmeli, bu pastalari cok guzel susleyebilmeliydi.
    Butun calisan kadinlar yemek yapma kurslarina kosmaya basladilar. (Her ne kadar anneleri kızım öğren yemek yapmayı desede evlendikten sonra öğrenirim deyip yemek yapma kitapları var nasıl olsa dediler ve kocalara okutturdular)

Evlerine ekmek yapma makinalari aldilar,
    toplanti aralarinda (Buda yalan toplantılarda falan değil şirkette işlerini yarın bırakıp internetten yemek tarifleri bulunup birbirlerine mail atamayla yapıldı bu işler sonrada akşam gelip ben bugün çok yoruldumlar başladı ve yemek mailleri hep mail olarak kaldı)bir birlerine yemek tarifleri vermeye
    basladilar, "Dun nefis bir cavdarli ekmek yaptim, (Allah allah ben şu ekmeği hiç görmedim) istersen tarifini
    vereyim" "Ben de hafta sonu harika bir pasta yaptim. (Kek demek istediniz galiba)Evdekiler bayildi. (Evet kesinlikle bayıldık gülmekten)Bir
    aksam gelin de size de yapayim" (İnşallah gelmezler) Bakalim calisan kadin bundan sonra citasini nereye yukseltecek?

Gelelim erkege...
    Bu surec icerisinde calisan erkek ise citasini hic yukseltmedi.

80 lerde, 90 larda ve 2000 lerde hep TV izliyor,bira iciyor ve maca gidiyordu... (buraya yazılacak çok şey var, ailesi için çalışan birisi olarak bu kadar vakit harcamak (Zaten çok zaman kaybettim) gibi bir lüksüm yok işimi yapmalıyım ve EKONOMİK ÖZGÜRLÜĞÜ OLAN EŞİME nacizane evimi geçindikmek için işte öylesine olsada olur olmasada olur gibi bi katkıda bulunmalıyım.

Re: geçmişten bugüne kadınlarla ilgili bir yazı. parantez içi yazılar bir erkeğin yorumu. :)

Re: geçmişten bugüne kadınlarla ilgili bir yazı. parantez içi yazılar bir erkeğin yorumu. :)

bir kere ben şahsen BENNN yıllardı çalış mama rağmen hala istediğimi istediğim zaman alamayan ekonamik özgürlüğü olan hanımlardannım. peki sürekli eşimin kullandığı arabanın kredi taksidini, kreş parasını,ev kirasını
    düşünmeden nasıl istediğin kadar harcama yapılıyor...ben hala onu becermedim.lafa gelince erkekler arasında e çalışıyosun istediğini al....nerdeee alıyosun.bana sıra mı geliyo.eşimin araba habisi(gerçi artık bende arabasız yapapam ya) çocugun doktor kres masrafları.offff.bazen çalışmayıp koca parasıyla benden daha iyi giyinen daha iyi vakit geçiren kadınlara imreniyorum. ben niye öyle biri olmadım kiiii.ama benm onu da beceremezdim eminim.aaa kocam çalısıyo köpek gibi ben kıyamam harcamaya derdim eminim... ne zaman akıllanacam ben. bu arada bir erkeğin yorumu doğrumu neee.hııı.