Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

çocuk nasıl düşer :(

yaa arkadaşlar hamile kaldığınızı öğrendiniz ama istemiyorsunuz, kürtajdan başka çözümü varmı? yani kürtaj çok zordur ne olur bilgisi olan cevap versin

Re: çocuk nasıl düşer :(

KÜRTAJDAN BAŞKA BİR ÇÖZÜM VARMIDIR SENCE?!!!!
    İLK HAMİLELİĞİNMİ?

ben hamile kalindiktan sonra bebegi yok etme isine her zaman karsiyim...ilk ve ikinci bebegimin arasi istemeyerek de olsa cok yakin oldu ve sizin su anki dusunduklerinizi ben de dusundum karsi olmama ragmen..sonunda vicdani duygularim buna engel oldu..ve kizim dogdu..iyi ki de dogmus..oyle gibi gorunse de temelde bir insanin dogmasina karar veren biz degilizdir aslinda......
    bunlar benim dusuncelerim..herkesin dusuncesi ,sartlari ve durumu farkli olabilir..
    doktora gittigimde ise bu kucuk tanri misafiri hakkinda dusunmem icin bana zaman verdi..istememe konusunda kararli olursam icmem icin yan etkisi %50 dusurme olan bir mide hapi yazdi.. ancak bu hap alininca mutlaka kurtaj lazim ..cunku bebek dusmese de ciddi tahribatlar yapiyor..kesin karar durumunda alinmasi gerekiyor..
    AMA SIZE ASLA BUNU TAVSIYE ETMEM..DOKTORUM BANA BUNU TAVSIYE ETMEDI VE BUNU YAPAN BUTUN HASTALARININ OMUR BOYU PISMANLIK VE VICDAN AZABI DUYDUGUNU SOYLEDI...
    EN DOGRU KARARI VERMENIZ DILEGIYLE...

UMARIM BEBEĞİNİ ALDIRMAYI DÜŞÜNMÜYORSUNDUR.ÇÜNKÜ BU BİR VAHŞETLİK.TABİİ BENİM İÇİN ÖYLE.
    BEN İLK BEBEĞİMİ KARNIMDA ÖLÜ OLDUĞUNU DUYUNCA HEP KENDİMİ SUÇLADIM. ONA KARŞI İYİ DAVRANMADIM MI? DİYE ALLAH'IN VERDİĞİ CANI SEN ALAMAZSIN.

HOŞÇAKAL

_________--

YİĞİT'İN ANNESİ SELVİ

Ben de kürtajın bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmaması taraftarıyım.
    Ancak bir çok kadın maalesef önlem almak yerine başına geldikten sonra ne yapacağım diye düşünüyor.
    İstenmeyen bir çocuğun da hem annenin hem de dünyaya gelen çocuğun
    üzerinde olumsuz etkiler yapabileceğini de düşünmüyor değilim.
    Kürtaj konusunu çok iyi düşünmelisin.

galiba istemediğin bir durumla karşı karşıyasın.ben kürtaja yada bilinçli çocuk düşürmeye karşıyım.neden çünkü önlemini alabileceğin pek çok yöntem var.

ama en sağlıklısının doktor tarafından yapılacak kürtaj olduğu fikrinden şaşmamalısın bence..

İçinde bulunduğun durumu bilmiyorum, ama ben diyorumki eğer hamileysen karnındaki yavruna bir şans ver. Bak ben hamile olduğumu öğrenince erken olduğu için biraz üzülmüştüm, ama şimdi doğuma 2,5 ayım kaldı ve oğlum yaklaşık 30 dakikadır kıpır kıpır yerinde durmuyor. Annesine ben burdayım yanındayım diyor. Onun eşyalarını almak, odasını süslemek, tekmelerini hissetmek dünyanın en güzel şeyi. Allah herkese nasip etsin. Kürtaj benim onayladığım bir durum değil, onun dışındada bir yöntem hiç duymadım. İstersen sitenin doktoru Özgür Beylede bir görüş.

kürtaj dışında bir çözüm olduğunu sanmıyorum...
    içinde bulunduğun şartlar nedir bilmiyorum, ama bir kere daha düşün diyorum...
    sonradan pişmanlık duyacağın birşeyi yapma...
    en doğru kararı vermen dileğiyle...

Merhaba,

Sağolsun tüm site sakinleri benden önce fikirlerini beyan etmişler, benim de naçizhane bir iki sözüm olacak ;

10 haftaya kadar olan, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde kişinin kendi insiyatifine bırakılmıştır. Burada vicdan muhasebesini biz yapmamalıyız. Ben asla küretaj yanlısı bir hekim değilim, ancak sosyal,kültürel ve özellikle de ekonomik yönden başedilemeyecek olan gebeliklerin sonunda, kırmızı ışıklarda, kağıt mendil satan çocukların sayısını artıracaksak bunun daha vicdanlı bir seçim olup olmadığı konusunda süpheye düşüyorum. Lütfen geleceklerini henüz hazırlamadığınız bebeklere gebe kalmayın.
    Bunun için dikkatli korunun.Ve hiç bir zaman küretajın bir doğum kontrol yöntemi olmadığını unutmayın.

Gelelim sorunun aslına;

Gebeliğin sonlandırılması konusunda en akıllıca davranış küretajdır. Diğer yöntemler büyük olasılıkla çok daha büyük problemlere neden olabileceklerdir. Bu sizi asla özendirmesin ama, küretaj korktuğunuz gibi bir şey değil. Bu artık çok kolay, ve sıhhi şartlar altında yapıldığında hiç bir komplikasyon yaratmayan küçük bir müdahaledir.

Saygılarımla,

10. Re: çocuk nasıl düşer :(

Kürtaj kesinlikle zor birşey değil farklı yöntemlerden korkmalısın. Gerekliyse ki bunu kendiniz karar vermelisiniz yasal 10 hafta süresince güvenilir bir doktorla tamteşekküllü bir hastanede yaptırın.
    Ve umarım kadınların kürtaj hakkı ellerinden alınmaz...Anne olmaya bir çocuk yetiştirmeye hazır olmayan kadın yada erkek dünyaya çocuk getirmemelidir.