1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 60 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. eşler arasındaki eğitim farkı (özellikle bayanın eğitim düzeyi erkekten fazlaysa )

eşler arasında eğitim düzeyi aynı olmalıdır diyenlerdenmisiniz?

eğitimin içine tabi herşey giriyor da ben okul olarak soruyorum.örneğin kızınız büyüdü ve yanınıza geldi ben ...evleneceğim dedi.erkek iyi hoş fakat ilkokul ya da lise mezunu.üniversite mezunu kızınızın lise mezunu arkadaşıyla evlenmesini hoş karşılarmıydınız? ya da tam tersini soralım .bayanın durumu erkeğe göre farkeder mi?yani erkeğin eğitimi hiçbir zaman bayandan daha alt düzeyde olmamalı mı

Re: eşler arasındaki eğitim farkı

hüso benden daha eğitim li bu soruyu ona bi sorim bence eğitimsizliğimi hiç açığa çıkarmıyorum ama gene de sormalı

çocuklarıma gelince evlenecekleri kişileri sadece ceplerindeki diploma ile kıyaslıyabileceğimi sanmıyorum

diplomalı bir hödükten se daha az tahsilli ama dünyaya net bakabilen bir gelin ya da damat adayını tercih ederim

tabe bana sorarlarsa

bir nokta da önemli ama daha ziyade kadın eğitimli olur erkek eğitimsiz olursa problemler çıkabiliyor.

benim kocacım eğitimimi tamamlamam için gerçekten tam destek veriyor bana.

İkimizde küçük yaşta tanıştık ve evlendik önce o okudu müşavir oldu , ben o ara çalıştım, çocuk yaptım şimdi ben okulu bitirip müşavir olucam inşallah.

Geçen sınav zamanı kayınvalidem ve kayınpederim geldiler çocuklar ile ilgilenmeye ben de o ara ful ders çalıştım. Neyse k.validem çok sıkıştırmış kocamı , ne okutuyosun, senden bir adım geri dursa ne olur,sen istemesen olmaz sen sokuyosun bunları kızın aklına deyivermiş ama aslan kocam "beni bu günlere getiren karımdır tabi ki okuyacak ve belgesinide alacak" demiş.

Tabi bana ispiyonlamasa daha iyi olurdu ama kırılmadım
    yine de

kayınvalideme göre "önce ve sadece" anneyim öyle görmüş öyle davranıyorlar...

Kızlarımın kendi vereceği karar,mutlu olmalarını isterim eğer çok fazla eğitim farkı olduğunu düşünürsem kızlarımı uyarırım.Eşimle ikimiz lise mezunuyuz.Eşim okumaktan nefret eder bende çok severim.Aöf işletme 2. sınıfta okuyorum.Bence insanın kendini eğitmesi okuması çok önemli.

Cocuklarimin evlenecegi kisinin once insan olmasi onemli,diploma ikinci planda,,ben lise mezunuyum esim universite ..ama bugune kadar bu konu hic sorun olmadi aramizda,universite diplomasi olupta hoduk olacagina once insan olmasi onemli benim icin,evlatlarim icin asla buyuk konusmam nasil mutlu olacaklarsa oyle yapsinlar,zaten iyi yetistirirsen dogru insani bulurlar die dusunuyorum,
    aradaki egitim duzeyi genelde kadin ustse sorun cikiyor,ama eger kompleks yoksa ole de sorun cikmio benim ole bir arkadasim var erkek lise mezunu kadin doktora yapmis ,,ama cok mutlular,insanlik once diom,,diploma sadece etikettir bence,,
    bence tamamen kompleks meselesi,bir insan eger kompleksiyse ikiside esit egitimli bile olsa yine kucuk gorur esini sagda solda bahsederken esinden salak der,, :roll:

6. Re: eşler arasındaki eğitim farkı

kompleks olayı kadından çok erkekle ilgili bence.bayan arkadaşın doktora yapmış,eşi lise mezunu diyorsun.arada sorun yoksa bunda erkeğin faktörüde önemli.eşi kompleksiz olsa da benim gözlemlediğim çoğu erkeke bunu kaldıramaz.örneğin benim tanıdığım bir abi vardı.sırf eşim benden fazla maaş alıyor,benden daha iyi tahsil yapmış diye tekrar okumaya çalıştı ama yapamadı.kadında etkili eşine değer veriyorsa ama toplumun bakış açısına ya da erkeklik egosundan dolayı her erkek bunu kabul edemeyebiliyor.

aradaki egitim duzeyi genelde kadin ustse sorun cikiyor,ama eger kompleks yoksa ole de sorun cikmio benim ole bir arkadasim var erkek lise mezunu kadin doktora yapmis ,,ama cok mutlular,insanlik once diom,,diploma sadece etikettir bence,,
    bence tamamen kompleks meselesi,bir insan eger kompleksiyse ikiside esit egitimli bile olsa yine kucuk gorur esini sagda solda bahsederken esinden salak der,,

esim ticaret lisesini bitirip is hayatina atilmis. yillarca kendi isini yapti. ( TV tamircisi). ben lise ikideyken hollandaya geldim. burada moda okudum. birer ikiser yillik okullarda okudum sonra. derken evlendik esim hollandaca ogrendi. o tir soforlugu yapti ben egitmenlik yaptim. sonra o tir soforlugunu birakip bir cep telefonu firmasina girdi. ben yuksek okulda ogretmenlik okudum o sirada esim isinde yukseldi. teknik bilgisi onu surekli terfi ettirdi.simdi cokunlu bir bilgisayar firmasinda muhendis olarak calsiyor. ben ( diplomali )ev hanimiyim.

deyiverin bakiim bizdeki egitim farki nedir?

aklima hep ilyas salmaninbir filmindeki bir sahne aklima gelir. diplomali hiyarci

sener sen, aysen gruda,yaprak ozdemiroglu

Kadının eğitim durumu erkekten daha ilerideyse bu bir potansiyel tehlikedir.Erkek açısından idare edilmesi güç bir riskdir.

Üstüne bir de kültür ve yetişme tarzı farklılığı varsa...

hiç almayın derim ben..

sonu kötü biter..

Bir laf vardır çok doğrudur

Davul bile dengi dengine çalar..

Re: eşler arasındaki eğitim farkı (özellikle bayanın eğitim düzeyi erkekten fazlaysa erkek egosu kabul e

Eşitiz, hatta birbirimizi tamamlarız.

Bazen o bana, bazen de ben ona danışırız.

Mutluyuz.

Re: eşler arasındaki eğitim farkı (özellikle bayanın eğitim düzeyi erkekten fazlaysa erkek egosu kabul e

Eşitiz, hatta birbirimizi tamamlarız.

Bazen o bana, bazen de ben ona danışırız.

Mutluyuz.