1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

evde kopegi olanlar, bir zamanlar olmus olanlar buraya! biz de alacaz ya bilmemgerek :))

baksaniza su guzellige!

kac yasinda/aylik aldiniz kopeginizi?
    (yoksa sizin evde de bir "muhlis" yasadigi icin mi alamadiniz?)
    ne cins aldiniz?
    niye o cinsi sectiniz?
    adini ne koydunuz, neden o ismi sectiniz?
    nasil egittiniz? becerebildiniz mi?
    cocuklarinizla arasi nasil?
    fotografi varsa eklesenize foruma!
    -------------------
    bi deeee...yuruyuse goturdugunuzde yaninizda poset tasiyo musunuz,
    yoksaa birakiniz bassinlar mi diyosunuzzz? :-x
    biz hergun cocuklarla okula giderken bassinlar diyenlere, "yanina da sen etseydin bari!" diyoruz ona gore
    bu da forumumuzun toplumsal me$az kismisi
    --------------------
    pia aklima ilk sen geldin, bi de vildan... kopegi olanlar diyince...gerisi????
    hadi toplasin bu forumda!

ya suna! ......

Re: evde kopegi olanlar, bir zamanlar olmus olanlar buraya! biz de alacaz ya bilmemgerek :))

öncekine de yazmıştım ama yine yazayım detaylı.her ne kadar şu anda annem ve babamın köpeği olsa da:
    3 aylıkken almıştık TOFİ'yi.
    cinsi golden.tam golden ama şu anda tam bakır rengi.
    golden bence çocuklara en uygun hayvan.zaten araştırdıysan görmüşsündür.çok sakin ve uyumludur.
    annemler geçen hafta ankaradan arabayla gelirken getirdiler.4-5 saat gıkı bile çıkmamış arabada.
    tofi ismini karamel rengi olduğu için seçmiştik.Toffiefee diye bir şeker var ya ona bayılırım.tam da o renkti bize geldiğinde.resim becerirsem eklerim.
    duru bayılıyor ona.sırtına çıkacak bıraksam.
    poşet taşıyoruz yanımızda gezdirirken.malum iri bir köpek

Re: evde kopegi olanlar, bir zamanlar olmus olanlar buraya! biz de alacaz ya bilmemgerek :))

super...sagol! sevinerek okumustum yazdigini...detay okumak daha da guzel

bizim ki baksır ve av köpeği kırması idi bize bir aylıkken geldi izmirde bir akrabamıza gidecekti (bir detay o akrabaya her giden köpek altı ay içinde ölüyo)

ben en baştan karşıydım oraya köpek yollanmasına anten i gördüm ve bu asla gitmeyecek dedim

neden anten bilmiyorum elif ve oğuz öyle istediler

eğitebildimmi hayır(sonra bunu evde kedi olduğu için bu evin her yeri benim diye işaret bırakmak için yaptığını söylediler)

otur kalk biliyodu eve misafir geldiği zaman ayağımın üstüne ya da kucağıma yatıyodu misafir el kol sallarsa kıyamet kopuyodu (bunu benim kedim de yapıyo bir kaç kere bir arkadaşımız hüso yu beklemek için geldi her an saldırıya hazır pozisyonda pati ata ata bekledi hüso geldi o gitti)

hüso evde bir köpek olayını hiç sevmedi o ara bir sürü forum açmıştım ama ben abartıp yeter artık boşarım seni deyince sanırım vazgeçti

anten le çok mutlu yaşadık biz de anten parkta gezmekten eve gelince mutsuz olmaya başladı bu arada dişi idi kısırlaştırma zamanım gelmişti

ilk sahibi(annesinin sahibi) o ara evde zorlanıyorsanız bir dişiye ihtiyacım var teklifi ile geldi, tek şartla verdim mutsuz olursa geri gelecek

kız çeyizi gibi yattığı yorganı oyuncaklarını zincirlerini mama kaplarını verdim tam bir buçuk saat ağladım ama sonra sinirlendim

bizim hanımefendi bahçeli evi görünce bide annesinin sahipleri onu pek güzel karşılayınca hüsonun ordan ayrılışını tınmamış bile

ama ne olursa olsun anten hala benim köpeğim, bu arada veterinerlerle görüştüm 1 yaşından sonra ayrılsa bizden çok zorlanırmış(o zaman da ayrılmazdık işte) ve diyorlarki bir kişiyi sahipleri bilirlermiş ben beni bildiğini sanıyordum belki doğduğu evdeki kişiyi bildi ve o yüzden orda mutlu

ay neyse gezmeye gitme işinde ise evet naylon torba ilk anda kakasının üstünü ertmek için havlu peçete benim için tek kullanımlık eldiven birde sıvı kaka yaparsa kalanı dağıtmak için su ile çıkıyoduk

ay çok özledim anteni

5. Re: evde kopegi olanlar, bir zamanlar olmus olanlar buraya! biz de alacaz ya bilmemgerek :))

aslında biz de köpek almak istiyoruz (kıvançla ben)babamız karşı çıkıyor.

Bir de köpek beslenen evlerde koku olur filan diyorlardı, ben biraz da bu yüzden caymıştım ama geçende bir arkadaşıma gittim, köpeği varmış ve nerdeyse tanıştığımızdan beri, ama ben korkuyorum diye benim gideceğim zamanlarda eşi işyerine götürüyormuş o gün evdeydi köpek, eşi şehir dışındaymış, ama ne koku vardı ne de sesi sonra dikkat ettim de Yeşim'lerde de koku yok eşim de aslında temiz bakılmazsa kokar dedi, bakalım belki biz de bir golden alabiliriz

kimi cinslerin yaşladığında kulakları kokuyormuş

o da eve koku yayıyormuş

yoksa köpekli ev temizse kokmaz değilse kokması için köpeğe gerek yok zaten

7. Re: evde kopegi olanlar, bir zamanlar olmus olanlar buraya! biz de alacaz ya bilmemgerek :))

nurk yazdı:
    aslında biz de köpek almak istiyoruz (kıvançla ben)babamız karşı çıkıyor.
    düşündüm de adam haklı balık aldık eve, ben haftada 2 kere yıkıyorum akvaryumu, ama kıvanç yem atmaya üşeniyor ve işi babasına yıkıyor köpek olsa onu da dolaştırmaz

Arin,

Basta senin forumun araciligiyla sunu soyleyeyim.

LUTFEN bir sure bakip,kendinize alistirdiginiz hayvanlari daha sonra barinaga veya sokaga birakmayin!

Gercekten sevilecegine ve iyi bakilacagina inandiginiz insanlara verin ara ara uzaktan gelisimini takip edin.
    Aslinda vermeyin bile ama sartlariniz degisrse de onu hayvan olarak gormeyin!
    Verdim gitti yapmayin,cocuk gibiler,size muhtaclar,sonrasinda mutsuz oluyor,kotu sartlarda yasiyorlar.
    Ne olur yapmayin!
    Benimki bir Siberian Husky,hatta kizimin fotosunu ekleyeyim simdi foruma

Lady bana geldiginde 3 aylikti,hic egitimsizdi.

Lady'den onceki kopegim Spanish cooker di,maalesef araba carpti,cok akilli,uslu cinslerdir,cocuklarla da arasi cok iyidir.

Lady gorunusunun aksine cok insancildir,oyun sever,yalnizlik sevmez,ilgi ister.

Tuvalet egitimini ve disari cikis zamanlarini birlikte belirledik,biraz gozlemle.
    Soyle ki,gunde 2 kere yemek yiyordu.
    Yemegi yarim saat onunde duruyor,yemezse kaldiriryordum,cunku surekli onunde olursa gidip gelip yiyor ne zaman tuvaleti oldugu belli olmuyordu.
    Yemek saatlerinden yarim saat sonra mutlaka cikiyorduk.

Lady'i tuvalet konusunda egittim ancak Husky'ler ya yonetir ya yonetilir tarzi kopekler oldugu icin,disarda alip basini gitme ihtimali yuksek,ayrica egitilmesi en zor kopeklerden oldugundan sokakta oturup beklemesi,kendi basina kostugu zamanlarda bana geri kosmasi,yanimda ve daima solumda yurumesi konusunda egitmennden ders aldik.

Evdeki sinirlari en bastan belirlemeniz gerek,girmemesi gereken odaya girmemeli ama bunu ancak sen saglayabilirsin.
    Sinirsiz hak verirsen sonra geri alamazsin o hakki,bastan kurallarini koy,uygula!

Ankara'da yasarken de ust komsum Golden retriever aldi,2 aylikti geldiginde.
    Oyle bebek gibi oluyorlar ki,surekli ilgi istiyorlar.

Golden sevincini cok fazla havlayarak ve hoplayip ziplayarak gosterir,evin ici cok esyaliysa hareketlerini kontrol edememesinden dolayi kirilacak dokulecek seylere ve apartmandaysan alt komsunun lutfen biraz sessiz alt katta bizim avize sallaniyor kopeginiz kosarken diye serzenislerine hazir ol

Egitime gonderirsen 1 aylik surede sana cok yardimi olacak komutlar ogrenecektir.
    Eger ki gezdirmeye cocuklarin cikaracaksa cunku sokakta olmanin sevinciyle tasmayi cekebildigi kadar cekip bir an once oyuna gitmek ister,bu da sizi yolda bayagi zorlar.
    Ben o diken gibi olan tasamalari hic tavsiye etmiyorum,cektiginde anlik kopegin boynuna batiyor ve sakin durmasini sagliyor ama cocuk gibi oldugundan bu islemi surekli yapmak gerekiyor.
    Acikcasi ben kopegime kiyamadigimdan kullanmiyorum,ters sekilde,yani dikeni disari gelecek sekilde takiyorum ki yolda herhangi bir kopek saldirisi oldugunda kopekler kopegime yaklasamasin.
    Lady'de yok ama arkadasimin golden da koku vardi gercekten,sanirim tuylerin nemli kalmasindan.
    Ha bu arada dokulecek tuylerde seni rahatsiz etmeyecekse al,cunku donem donem bayagii dokuyorlar.

Disari cikarken ceplerin poset dolu olsun,bir de su,cok kosup oynadigindan fazla su ihtiyaclari oluyor.
    Buyuk kopeginde buyuk tuveleti oluyor

Cusse konusunda bir tereddutun yoksa,evin musaitse ve duzenli gezdirebilecekseniz hic tereddut etme derim,ben alabilsem bir tane daha istiyorum.

Bir ara 3 huskyle birlikte gezmeye cikmaktan bayagi kol kasi yapmistim

bana da fikir verin ne olur
    şimdi
    niloşum ve babası da köpek almamızı istiyorlar
    ama yazlığa,
    yazlık büyük ve bahçeli bir yer yani ona yer yapabiliriz bahçede ama neticede yazlık yani kışın nasıl olur,orada bahçıvanlar,bekçiler var yemeklerini düzenli verseler bizsiz kalabilir mi? yoksa ayrı kalmamak mı gerek ?

Lucky bana geldiğinde 5 aylıktı tuvalet sorunu yaşamadık diyebilirim zaten ilk 4 sene bakıcıda kaldı haftada bir 2 günlüğüne eve alıyorduk odalara girmesi yasaktı eşim varken asla odalara girmez eşim bazen denemek için odaya çağırır gelmezdi oda çok akıllı bir hayvan bak odalara çağırsamda girmiyor derdi evet oğlum akıllıydı eşim dışarı çıkar çıkmaz tüm odalara dalardı

Eşim alışınca sorun kalmadı şimdi istediği yerde uyuyor 2 gün dışarı çıkaramadığım zamanlar oldu eve çiş kaka yapmadı veterinerler sık sık banyo yaptırmayın desene lucky hergün yıkanıyor çok şükür şimdiye kadar sorun olmadı

oglum yaklaşık 11 senedir bizimle inşallah daha çok seneler bizimle olur