1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 64 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

"Gerçek Dostlar ve Dostmuş Gibi Geçinenler" ....

Hemen hemen her insanın başına gelmiştir diye düşünüyorum.. Hani vardır ya "gerçek dostunu, düşmanını tanıdığın zamanlar"..

Gülerken, eğlenirken, herşey iyiyken sağın solun doludur "senin dostunum" diyenlerle.. Sonra birşeyler ters gitmeye başlar hayatında, kabuğuna çekilme ihtiyacı hissedersin, bazı ciddi konular için karar vermek zorundasındır, elin gitmez o her zaman aradığın, buluşmalar ayarladığın, birlikte güzel vakitler geçirdiğin "dostlar"ın telefonlarını çevirmeye... Onlardan beklersin aramalarını, seninle ilgilenmelerini, ne oluyor diye sormalarını, derdine ortak olmalarını beklersin.. Bir zamanlar sana "gerçek dostunum" diyenler (tabi ki gerçek dostlukla alakası olmayanlar), farkına varırsın ki sırra kadem basmışlar..

İşte böyle zamanlar her insan için yaşanması gerekli zamanlar diye düşünüyorum ben.. İnsan karagünlerinde anlıyor "gerçek dostlarını"..

6 aydan fazla bir süre siteye girmedim (bazı densizlikler nedeniyle soğumuştum siteden), ayrıca boşanma öncesi ciddi sıkıntılı bir devre yaşadım ve tüm bu zaman içinde gerçek dostlarımı ve dost görünen düşmanlarımı tanıdım...

Sizlerin de böyle devreleriniz olmuştur herhalde.. Hayalkırıklıklarınız, şaşkınlıklarınız ve gerçekleri görebildiğiniz zamanlar...

Hadi dökülün bakalım...

Re: "Gerçek Dostlar ve Dostmuş Gibi Geçinenler" ....

Aynı şeyi çok yakın zamanda bende yaşadım. Çok yalnızdım, işyerinde bir sürü sıkıntı yaşadım, istisnasız her gün ağlar hale gelmiştim. Ama dediğin gibi dost bildiklerim aramadı.
    Daha sonrada yüzlerine açık açık söyledim yaptıklarını. Onlar haklı çıktı yine öyle düşünmemem gerekiyormuş Şimdi ben aramıyıorum, onlarda aramıyor..

Hayırlısı olsun.

Benim hiç dostum diyebileceğim kimse yok hayatımda (Arkadaşlarım arasından/ ailemi katmıyorum)! Çok kişiyi dost edindim ve sonradan aslında dost olmadıklarını anladım, artık arkadaş arıyorum dost değil

4. Re: "Gerçek Dostlar ve Dostmuş Gibi Geçinenler" ....

benimde 2 sene önce olmuştu böyle bir hayal kırıklığım

7 sene sonunda ilk defa abimin Almanyadan geliyor olması ve Cem'in sünneti sebebiyle yazın izin almıştım.dairede de işler yoğundu ama 2 haftada olsa gitmek mecburiyetindeydim ve o zamana kadarda deli gibi çalışıyordum.benim yerime yakın gördüğüm bir arkadaşım bakacaktı.ilk defa böyle zorlu bir iş yapacaktı.

2 haftalık izin sonunda babam kalp krizi geçirdi.bende onu İstanbula götürdüm.müdürümü arayıp birkaç gün idare etmesini istedim.sağolsun anlayışla karşıladı.

o arada yakın gördüğüm herşeyimi anlattığım benim yerime bakan kız arkadaşım niye gelmiyor diye beni müdürüme şikayet etmekle meşgulmüş.ve müdürüm olanları onlara anlatmış

bunları sonradan çok sevdiğim oda arkadaşımdan öğrendim.

ben bir telefon etmelerini beklerken onun nankörlüğüyle karşılaşmıştım oysa her zamn benim ne kadar fedakar olduğumu,çok çalıştığımı söylerdi.zoru görünce ...yemedi demek ki

sonrasında birkaç şey daha oldu tabi.onun için insanları çok iyi tanıyıp ona göre davranmak lazım.

başta biraz mesafe olmalı hemen dostum diye atlamamalı

bak ben bu konuda çok şanslıyım

dostlarım asla beni hiç bir durum da yalnız bırakmadılar

ben kahkahalar atsam anlarlar ruh halimi bende onların ruh halini

kolay kurulmuyor dostluklar ve kolay kaybedilmiyor

ben artık gülüyorum.

Hep dost dediklerim arkamdan vurduğu için...

7. Re: "Gerçek Dostlar ve Dostmuş Gibi Geçinenler" ....

Olmamı Türkan
    Ben dostluk kavramına inanmam zaten, pek kimseye de "belki çok severde dost olurum" korkusuyla yaklaşmam bile.. Hep mesafe var aramda herkesle, yani belki mükemmel dostlarım olabilir ama ben izin vermem buna, tek dostlarım en yakınlarım ve ailem onlar ben doğduğumdan beri çıkarsızca yanımdalar biliyorum ki hep te yanımda olacaklar, iyi günde de kötü günde de, bu konuda akraba ilişkilerim de çok kuvvetli.. gerisi fasa fiso, çok güzel arkadaşlıklarım var ancak dostlarım yok, olmasını da ben istemiyorum.

evet bende böyle bir süreçten geçtim ve gördüm kim dost kim düşman...
    Kalbim çok kırıldı...Hiç beklemediğim insanlar yanımdaydı...Beklediklerim arayıp sormadılar bile...

amann kendileri kaybederler

9. Re: "Gerçek Dostlar ve Dostmuş Gibi Geçinenler" ....

dost kelimesi benim için o kadar özel önemli ki herkes için kullanamam

çok çok sevdiğim hala görüştüğüm arkadaşım var 92'den beri görüşüyoruz.benim için çok özel bir insan. ama nedense dost kelimesi benim için bambaşka anlamlar ifade ediyor.
    dostum benim için fedakarlık yapabilmeli o derece sevmeli

evet haklısın.dünyadaki en iyi dostlarımız ailemiz özellikle de anne ve babalarımız

karşılıksız,çıkarsız,riyasız seven gerçek sevgi onlarda

birde mesafe arkandan vurulmamak için iyi.sen karşındakini kendin gibi görüp, ona açıldığın ,zor zamanında yanında olduğun için o da zor anında aynısını yapmayınca resmen arkandan bıçaklanmış oluyorsun.

verdiğin değeri alamamak çok kırıcı

en iyisi biraz mesafe az kırılmaca

Selencik yazdı:
    Olmamı Türkan
    Ben dostluk kavramına inanmam zaten, pek kimseye de "belki çok severde dost olurum" korkusuyla yaklaşmam bile.. Hep mesafe var aramda herkesle, yani belki mükemmel dostlarım olabilir ama ben izin vermem buna, tek dostlarım en yakınlarım ve ailem onlar ben doğduğumdan beri çıkarsızca yanımdalar biliyorum ki hep te yanımda olacaklar, iyi günde de kötü günde de, bu konuda akraba ilişkilerim de çok kuvvetli.. gerisi fasa fiso, çok güzel arkadaşlıklarım var ancak dostlarım yok, olmasını da ben istemiyorum.

10. Re: "Gerçek Dostlar ve Dostmuş Gibi Geçinenler" ....

Kadından kadına dost olmaz.
    +
    Çıkarlar çatışmadığı sürece herkes iyidir.