2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Iyi dilekleriniz ve dualariniz icin cok ama cok tesekkur ederim. Hepinizin bana ictenlikle yardim etmeye calistiginizi biliyorum. Surada ayarlarda bulmedim ki oglumun resmini koyayim da siz de kime dua ettiginizi goresiniz.
    Gulfer hanim simdi hastaneden geldim ve mesajlarini okudum. Angel milki google yazip buldum ve hemen siparisini verdim bile. Dun gecede baska bir urun bulmustuk onun da siparisini verdik.insallah ise yararlar.
    Ben NY de oturuyorum long islandda. Oglumun bugun oksijeni makineden oldukca yukseltilmisti ama yine de cigerlere giden oksijen sinirda 87 de seyrediyor((((
    Dun 2 aylik asilari yapildi. Ocak ayindan beri hastanelerdeyiz 3 ay ben yattim, 2 aydirda oglum yatiyor. Zaman zaman neden diye ciglik atasim gelsede hemen dua etmeye icimdeki isyani susturmaya calisiyorum. Hepiniz annesiniz lutfen 10 yillik bekleyisten sonra kavustugum ogluma dua edin, lutfen..

benimde stresten sütüm tamamen kesildi. bende çok korktum. sonra kendimi rahatlatıp bol bol sıvı aldım. bir de süt arttırıcı ilaçlar içtim. sütüm geri geldi. belki şakır şakır omadı ama geldi. zaten şu anda bebeğinize 1 öğünlük 40 cc yeter diye biliyorum. kendinizi biraz rahatlatmaya çalışın belki çok zor Allah yardımcınız olsun. AMA Allah bebeğinize ömür verdi ise her ne olursa olsun o yaşama bağlanacaktır.

3. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Tekrar sutunuz gelecektir Insallah. Uzulmeyin lutfen hayat boyle surprizlerle dolu, Allah boyle acilari iyi gunlerin kiymetini bilelim diye veriyor. Sizde oglunuza saglikla kavusunca iyi gunlerinizin kiymetini bileceksiniz. Ben de cok zorluklar cektim benim kizimada doktorlar karnimdayken gobek baginin uc damar yerine iki damar oldugunu soylediler. Bende kizim iyi beslenemiyor diye cok yiyordum. Hamileligimde 200 lbs oldum.(Normal de 65 kg iken) halbuki ilgisi yokmus dr.lar soyledi. Internetten baktigimda cok ciddi sorunlarin oldugunu gordum aglamaktan gozlerim sisti ama Allahima sukurler olsun bekledigimiz gibi bir sorun yasamadik Yasamayizda Insallah. Sizde o yuzden uzulmeyin ogluma kotu birseyler olacak diye inanin guclu bir bebekse ve de kaderinde bu dunyada yiyecek kismeti varsa inanin hicbirsey onu engelleyemez ne sizin sutunuz nede baska birsey zaten siz elinizden geleni yaptiniz bir anne olarak.
    Benimde uzuntuden sutum gelmedi tum bunlari denedim ve simdi kizima idare edecek kadar geliyor ama bilmem ne kadar surer. Ama en iyi ilaci dinlenmek ve mutlu ve rahat bir insan biliyorum imkansiz gibi gorunuyor bende yasadim ama yinede en azindan cok asiri uzulmeyin cunku o zaman sutunuz iyice gider en azindan oglunuzdaki kucuk bir gelismeyi cok olumlu bir adim olarak dusunun cok uzulmenizi engeller. Akliniza kesinlikle kotu birsey getirmeyin hemen dikkatinizi baska birseye verin, mesela bu konuyla ilgili kitaplar bulup onlari okuyun, konsantrasyonunuzu bunlara verin,vede en onemlisi yarim saat de olsa yatin dinlenin gun icinde, sutunuz gelecektir butun bunlari yaparsaniz vede yavrunuz kurtulur Insallah.

Yine yazabilirsiniz bana caniniz cok sikildiginda.

Iyi gunler

BurcinIn annesi ve Gulfer hanim ve diger arkadaslar desteginiz icin tesekkur ederim. Evet 3 saatte bir 45 cc sut aliyordu bugun 55 cc ye ve yari sut yari mamaya gectiler cunku sut stoklarimiz 1-2 gunluk kaldi.Angel milki ve diger urunun siparisini verdik, az oncede maydanoz suyu ictim. bugun bir pompadan cikan sut 2 cc idi insallah bunlar ise yarar. Oglum iyi olsun sagligina kavusup eve gelsinde baska birsey istemem. Allah bana 3 dilek sansi sunsaydi hepsini sadece oglumun sagligina kullansaydim. Moralimi yuksek tutmaya calissamda oksijensiz kalmaya basladigi andaki o hali gozumun onunden gitmiyor. Tupler cikarilip vacumla temizlik yapilacakken cani yandigi icin once cok agliyor ama oksijen seviyesi dusdugu anda biranda sesi kesiliyor sarariyor morariyor. Oyle zorki(((

5. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

iyi haberlerinizi bekliyoruz, gorusmek uzere, iyi gunler.

Kesinlikle tekrar sütünüz gelir. hiç merak etmeyin. Tamamen olumlu düşünmeye çalışın.
    Günde 25 bardak - üstü özellikle su tüketmeye çalışın.
    Ne kadar mümkün bilmem ama dinlenmeniz şart.
    İçinde bulunduğunuz durum gerçekten güç ama bu güç durumdan çıkacak güce sahipsiniz ki buralara yazıp paylaşımda bulunmak ve evladınız ıcın daha ıyısını yapmaya calısmaktasınız.
    en kısa surede ıyı haberlerınız almak dılegı ıle. dualarımız omerarda ve sızın ıcın olacaktır.

7. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

iyi gunler,

oglunuz nasil oldu? kanada da satilan bir ilac ismi duydum Domperidon, sanirim burada satilmiyormus, dr larda yazmiyormus ama orada tanidiginiz varsa vede bir dr'a yazdirabilirseniz belki alabilirsiniz yan etkilerini falan bilmiyorum birde iyi gelir mi bebeginize onu da bilmiyorum ama internetten arastirin veyada doktorunuza onerir mi diye sorabilirsiniz

tekar gecmis olsun iyi haberlerinizi bekliyoruz.

merhaba ömer arda nasısınız bebeğiniz nasıl oldu ben yeni üyeyim yazılarınızı okudum lütfen kendinizi bukadar yıpratmayın

cok buyuk gecmis olsun. okurken cok uzuldum kendi hikayeme benzettim bende sekiz aylik dogan ogluma hep pompayla sut veriyordum yaklasik bir ay kadar pompalayarak verdim sutu hastaneden ciktiktan bir ay sonra komaya girdi yine pompayla verdim o hastanedeyken sutum kesildi uzuntuden bir daha gelmedi bende mama verdim. eger bebegi emzirme sansin varsa ezirmeye calis emzirdikce sut cogaliyormus.biraz dinlenmeye calisin kendinizi yipratmayin allah acil sifalar versin

10. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

gözlerim dolarak okudum yazdıklarınızı.. çok zor.
    ama eşinize katılıyorum bu konuda siz elinizden geleni yapmışsınız.
    ancak şunu da bilin.. " çocuk bile doğurmamış normal sağlıklı bir kadın düzenli emzirirse eğer onun bile sütü gelir." bu tıbbi olarak açıklanmış,kanıtlanmış bir bilgidir. siz ise doğum yapmış, sürekli bebeğini düşünen bir annesiniz.(bebeği düşünmek de sütü arttırır. sütünüzü sağarken bebeğinizin aletlerin cihazların görünmediği bir perspektiften fotoğrafını çekip onu önünüze koyun)
    siz güçlü olmalısınız, onun sizin gücünüze sevginize ihtiyacı var. o hayatta.. siz bir ailesiniz. kenetlepik güçlü olun. süt için de kendinizi suçlamayı bırakın. ancak uğraşmaktan hiç vazgeçmeyin.
    el pompaları yerine kiralanan büyük elektrikli pompalardan iki başlıklı (ikiz bebekler için olanlar) sağma başlıklarından alın. rutin süt arttırıcı besinleri,vitamaltı ihmal etmeyin.bol su için.
    olumlu düşünmeye çalışın..
    siz bugünlere gelmişsiniz,bu kadar zorluk yaşamışsınız.. bunları da atlatacağınıza inanıyorum.
    sevgiler..