1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Merhaba. Umarim dogru bolume yaziyorumdur. Bizim hikayemiz oldukca uzun ama ben sorumu sorup yardim istemeden once kisaca sizlerle paylasmak istiyorum.
    Tehlikeli bir hamileligin beni bekledigini biliyordum ve son kez diyerek (oncesinde 4 bebegimi dusuk yaparak kaybettim) Omer Arda ya hamile kaldim. Mumkun oldugunca dinlenerek yorulmadan 5 aya geldikten sonra bir aksam uzeri suyum gelmeye basladi. Biz kaybedegiz korkusuyla acile gittigimizde rahmin acilmadigini ve bebegin suan iyi oldugunu ama yine de alinmasinin dogru olacagini cunku bu sekilde susuz yasarsa bazi komplikasyonlarin olusabilecegini soyledler. Cildiriyorum sandim. O anki duygularimizin tarifi yok. Esim ve ben alinmasina karsi ciktik cunku alinmasi demek olmesi demekti. Bebegime dokunulmayacak, olecekse karnimda olecek dedim. O drlarin dedigi gibi zeka ozurlu de olsa gorme ozurlude olsa olsa spastite de olsa bizim bebegimiz. Biz onu bize Allah in verdigi sekliyle beklemeye basladik. 20 haftalikken susuz kalan oglum 10 hafta direnebildi. Bedeni buyudukce uzerine yattigi kordondan ona giden kan akisi yavaslamis,kalp atislari dusmeye baslamisti. Hic kipirdamadan, tuvalete dusa kalkmadan gecen 10 haftadan sonra oglum dogdu ancak cigerleri amnio sivisini yutmadigi icin tam gelisememis sismemisti. Ustelik dogumla birlekte cigerleri su da topladi. 17 martta dogan oglum halen makinelere bagli olarak solunum yapabiliyor. Dogdugundan beri 1 kilo 200 gram aldi. Cok agladim hala da agliyorum bunun sutum icin iyi olmadigini da biliyorum ama aglamalarimi kesmek elimde degil. Dogdugunda agzinin haricinde operasyonla cigerine de tup takildi ama hala cok buyuk bir gelisme yok. Oksijenin surekli olarak verilmesi gorme ve beyin ozrude yapabiliyor. yani endiselerim 1 degil pekcok ama ne olursa olsun oglum benim birtanem. Allahimin bana verdigi en buyuk hediye, ilk ve son bebegim.
    Kusara bakmayin parca parca ve tam toparlayamadan yaziyorum cunku hala kafam yerinde degil. Cigerine tup takilmasindan sonra 7 gunlukken pompalayip sakladigim sutumden vermeye basladilar. Ancak mide kanamasi gecirdi. Bir hafta kadar bekleyip yeniden denediler ve cok sukurki artik normal kusma ve mide asidinin bazen yukselmesi disinda beslenme sorunumuz yok.
    Simdi sizden ricama geliyorum. Sezeryanla dogumdan 2 gun sonra cokca gelmeye baslayan sutumu elektrikli pompayla surekli sagip sakladim. Sutum bebegime hortumla verilmeye baslandi. Lakin ev hastane arasi pek duzenimiz olmadigindan zaman zaman pompalamalarim aksadi ve denilene gore uzuntuden azalmaya basladi. Son 10 gundurse bir biberonun dibini anca kapliyordu. Ben bunlari da biriktirip bebegime goturuyordum cunku en iyi ilacin sutum biliyorum. Bugunse vicdan azabindan oluyorum cunku iki gogsumde 5 cc bile zar zor cikti. Bir parmak bile degil(((((( Kesilen sut geri gelir mi?(((((((((( Lutfen oneride bulunun. Bebegime sut vermem gerek. Esim emzirmeden bu kadar sure besledigin icin vicdan azabi cekmemelisin sen elinden geleni yaptin diyor ama ben dayanamiyorum. Oglumun sutume ihtiyaci var. Mamalar ona cok agir gelir. Normal dogum zamani bile 20 mayis((((((
    Bu arada azalmaya basladigindan beri arastirip okudugum sut artirici tum gidalari denedim olmuyor ise yaramadi((((((((
    Yardimlariniz bekliyorum. Simdiden tesekkur ederim.

Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Çok büyük geçmiş olsun, allah yardımcınız olsun....

Sütünüz tabii bencede üzüntüden, stres ten kesilmiştir. Çocuğunuzu emzirme imkanınız yokmu, çok kısa bir süre içinde olsa?

Benim oğlumda doğumda solunum sıkıntısı çektiği için 5 gün küvezde kaldı, bende pompaladım, sonra birde hergün hastaneye gidip emzirme imkanım oldumu.

Şu an benimde aklıma birşey gelmiyor, bol sıvı tüketmeye çalışın. Bilhassa bitkisel çaylar, papatya vs gibi.

Allah size, eşinize, ailelerinize sabır versin.....çok üzüldüm....

kendinize iyi bakın...

3. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Tabii geri gelebilir. Oncelikle uzuntuyu bir kenara birakmalisiniz. Bunun icin kendinizi iyi hissettiginiz yerlerde bulunmaya calisin. Arabayla gezmek kafanizi birazdagitabilir. Gunde dort litre su, bunun icine sut de dahil icebilirsiniz. Ayrica bol proteinli gidalar et sut yumurta, taze sebze ve meyve den olusan bir beslenme uygulamali ve gunde 2500 calori almalisiniz. Surekli sivi tuketmelisiniz. Biraz Cikolata ve antep fistikli tahin helvsi cok sut yapiyor, bol sut icin, bulgur pilavi ve soganda sut yapiyor. Caniniz yemek istemese bile zorla ilac gibi yiyin, birde maydonoz suyu da kaynatip ictim. Kesinlikle uzulmeyin. Oglunuzu dusunuyorsaniz uzulmeyin aksine neseli ortamlarda bulunmaya calisin, disarda acik havada yemege gotursun esiniz sizi, bol ayran su falan icin.

iyi gunler, oglunuz anne sutunu kabul ettigine gore duzelecek demektir hep iyi seyler dusunun, onun guclu bir bebek oldugunu ve bunlari atlatacagini dusunun.

gecmis olsun

4. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Birde elektrikli pompa alip veya kiralayabilirisniz elle olandan daha cok sut cikariyor. Hastane yetkililerine sorun. Hic sutunuz gelmezsede parayla bir sut anne kiralayin derim. Bazi hanimlarin sutu cok fazla olabiliyor belki size satabilir. Birde cc kac ml yapiyor acaba?

Bebegimi emzirmeyi cok isterdim ama buna hala olanak yok cunku 2 aydir kuvezde ve agzinda da burnunda tupler var. Burnundaki beslenme tupu agzindakiyse oksijen tupu. Diger arkadasiminda saydiklarinin tumunu yaptim yapiyorum da ama olmadi cogalmiyor aksine gidiyor(((( Elektrikli pompayi kiralamak yerine daha hastaneden eve cikarken esim almisti. Elimin altinda pompa olmasina ve surekli pompalamama ragmen gidiyor(( Gece evde, gunduz bebegimin yaninda hastanenin pompasiyla surekli pompaladim. Daha once cokca gelipde sagdigim sut stoklarimizda bitti(
    Ayrica moral acisindan onerileriniz icin tesekkurler ama suan ev ve hastane disinda bir yere gidecek ne moralim ne enerjim ne de istegim var. Bebegim cihazlara bagliyken agzindan oksijen tupu 2 dkliligina cikarilda oksijeni hizla dusup once sarariyor sonra morariyor. Bu halini hep gorurken geceleriyse durmadan gozumun onune gelirken gezip dolasmak yemege cikmak aklima gelmeyecek seyler. Yine de sagolun. Bulgur pilavi sogan (bebege gaz yapar demelerine ragmen) helva komposto, bebegim karnimda sususz kaldigindan beri mecbur oldugum icin zoraki olarak ve sonrasinda aliskanlikla ictigim 5 litre su, sekerli sicak su, koskanin helva cesitleri zoraki yemekler vs. hepsini tukettim. Aklima gelmeyen acaba ne tuketmedim? Iksir ayarinda mucizevi birsey yok mu arkadaslar((((( Bu arada humana still tee diye birsey buldum az once nette ama amerikada bu yok((( Turkiye de, tum avrupada var burada yok(

Maydanozu deneyecegim. 5 cc bildigim kadariyla ml es. 5 ml saniyorum. serce parmaginin yarisindan cok daha az geliyor. Bu arada gogus masaji ilik dusta deniyorum ama bize bir mucize lazim. Oglumun cigerlerinin iyilesmesi ve sutumun cogalmasi icin bir mucize.Keske emebilecek durumda olsaydi belkide boyle olmazdi. Aslinda keske erken dogmasiydi ya da keske erken dogmasina ragmen susuz kalmasaydi. Keskelerim suara oyle fazlaki ama Allahin takdiri. DOnu sag salim sihhatle bize bagislamasi icin dua etmekten baska birsey gelmiyor elimizden.

7. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Merhaba

Bebeginizi gule gule buyutun.

Health food store`lara bakarsaniz Mother milk tea olarak caylardan bulabilirsiniz.

her bebek kismetiyle gelir.
    sizin bebeginizin de belki alacagi sut bu kadardir.
    siz elinizden geleni yapiyorsunuz.
    kendinizi yipratmayin. bunun size ve bebeginize faydasi olmaz.
    umarim bir an evvel kucaginiza alirsiniz.
    Allah yardimciniz olsun.
    ben malt icecegini onerecegin TR de eczanelerde var. ama bulundugunuz bolgede var mi bilemiyorum.

9. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Internette "Angel Milk" diye birsey var ben denedim cok sut yapiyor. Ben sizin TR de oldugunuzu dusunup onu yazmamistim Amerikada satiliyor birtek. Bende cok sut yapti sute ve soya sutune karistirip iciyorsunuz. Bired su Japon yemekleri bende sut yapti: Susi ve portakalli ve balli tavuk(Benim de sutum hala cok asiri degil ama bunlarla idare ettim, hala da ediyorum) bolca bunu icmenizi oneririm birde artik bundan otesi yok inanin, kendinizi uzmeyin, Allah'in takdirine birakin cunku onu veren Allah Insallah size bagislayacaktir bu kadar cabaniza. Birtek moralinizi yuksek tutmaya calisin birde istirahat ve arabayla uzun gezi yapmak(1 saat falan) sutu artiriuyor. Eglence gibi dusunmeyin recete gibi dusunun, birde kayisi kompostusu ve dut pekmezi ve dut(Amerikada bulabilirseniz tabii) ama dut pekmezi de olur.

Iyi gunler sutunuz artarsa yazin yine. Insallah bebeginiz biran once duzelir. Caniniz disari yemege gitmek istemiyorsa esiniz paket yaptirip bunlari size getirsin. Esinizede cok buyuk rol dusuyor sizi teselli etmesi cok guzel ama size yiyecek tasimasi gerekiyor surekli. Dinlem,eye calisin mutlaka. Biliyorum imkansiz gibi gorunuyor ama en azindan denemeye calisin bu dediklerimi bebeginizin hatiri icin.

iyi gunler

10. Re: Kesilmek uzere olan sut geri gelir mi?

Amerika'nin hangi eyalatindesiniz?

Sutunuzde ve oglunuzda bir degisiklik oldu mu?

iyi gunler