1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

TÜM ANNE OLMUŞLARDAN YARDIM İSTESEM .....

Sevgili arkadaşlar ,
    malum temmuzda doğum yapacağım, bebek alışverişi yapacağız daha henüz yapamadık , bir kaç alttan çıtlı kısa kollu badi, hastane çıkış 10 lu takım aldık , sizlerden ricam bebeğe ne alınıyor ,neler lazım , birde hangi bezi alsak daha iyi ....
    Ayrıca doğum çantası ne zaman hazırlanacak , içine neler konulacak ve en son bebek karyolası uygun fiyatlı nerden alınır , sallanmak ,çin puset mi kullanamalıyım yoksa bambulu ya demir yeni beşikler var onlardan mı ..
    yardım eden herkese şimdiden teşekür ederim ,
    bu arada isim bulamadık oğlumuza karar veremedik B
    sormaya unuttum tam 32 haftalık oldum ama karnım çok yok, birde gögüslerimden hiç süt gelmedi, gelmesi gerekiyormuş, öğle diyorlar ? sizlerin nasıldı ?

Re: TÜM ANNE OLMUŞLARDAN YARDIM İSTESEM .....

selam.bebek için alışveriş yaparken ilk aylar için çok fazla kıyafet alma.çok çabuk büyüyorlar çünkü.0-3 ay,3-6 ay,6-9 ay şeklinde karma alışveriş yaparsan daha kullanışlı oluyor.ben sallanan yatak aldım.uyuturken kolay oluyor.ayrıca beşiğe gerek yok yani.

slm arkadaşım...bebeğine penye tulumlardan da almanı tavsiye ederim...bezin markasına kullandıkça karar verirsin.çünkü bazıları bebekte pişik yapabiliyor...doğum çantanı, erken hazırlanmanda fayda var...içine koyabileceğin şeyler sayılı gibi bir şey hazırla bir de o telaşa kapılmayın...ben atlet, bol bol pamuk,hazır bezlerin en küçük boyundan ve bir de pedlerden koymuştum.bir penye battaniye, bir tulum v.s şeylerdi. bez hiç kullanılmadı ilk üç gün ped tavsiye ettiler(bacakları fazla açılmasın diye)...eğer taşınan bir aileyseniz demir karyolaları tavsiye ederim...yerleşik düzende iseniz , ilerisi içinde kullanışlı olmasını düşünürseniz, ahşap alın...(gerçi bebek huysuz olursa, ondada sallayamazsınız)eğer oğlum olsaydı ismini boran koyacaktık bizim çok hoşumuza gitmişti...karnının olmamması bebeğin sağlıksız olacak anlamına gelmiyor sakın üzülme...sütün hastaneden sonra eve gelince ılık bir duş sayesinde gelecektir...bazı annelerin bebek dünyaya gelince kendiliğinden gelir...umarım yardımcı olabilmişimdir...allah kurtarsın...bebeğinizede hayırlı ve sağlıklı bir ömür dilerim....sevgiler.

çok teşekkür ederim
    sağol

mothercareden uclu tulumlardan alabilirsin,ayakli oldugu icin yeni doganlarda bence cok kullanili,corapti suydu buydu ugrasmassin

yine mothercare veya marks and spencerda 7 li body paketleri oluyor,onlardan da tavsiye ederim

zaten yaz bebegi olacak,en cok bunlardan kullanirsin yaz boyu

mutlaka ziyarete gelenlere suslemekte istersin bir tane de cici bir takim alabilirsin ama genelde kullanmassin bence.

birde baslik alabilrsin ilk dogdugunda usutmesin diye

eldiven

battaniye bebegi sarmak icin

birde bebege hirka diyecegim gerci yaz bebegi ama,yinede bulunsun penye bir hirka,ceket neyse iste...

Bebek icin vucut sampuani ve sac sampuani
    havlu
    birkac tane agzini silmek icin bez.(Aslinda bolca)

bez icin bence prima ama fazla fazla alma cok cabuk buyuorlar elinde kalmasin.

altini islak mendille silmeni tavsiye etmem,ilik su ile temizlemek en dogrusu.

Birde kendin icin hazirlayacagin canta var
    1-Emzirmeye uygun ,onden dugmeli bir kac gecelik-sabahlik.
    2-corap ve hirka(usuyebilirsin dogum sonrasi)
    3-gogus pedleri
    4-tek kullanimlik ic camasiri,kullan at(mothercarede var buda)
    5-emzirme sutyeni
    6-emmezse olasiligi icin sterilize edilmis biberon...
    7-emerse ve gogus uclarin acirsa diye gogus koruyucu,gogus ucu kremi
    8-bornoz
    9-kisisel bakim malzemelrin.
    10-terlik

aklima bunlar geldi simdi,arkadaslar da yazar zaten

bebeği taşımak için ana kucağı veya portbebe ve bebek malzeme çantası.banyo malzemeleri havlusu ,küveti,banyo filesi,şampuanı,vücut losyonu...anlayacağın bu liste daha gider.

doğumdan hemen sonra emzirmeye başla.sütün gelmesini sağlayan bebeğin emme davranışı çünkü.emdikçe sütün artar.yeşil çayın da faydasını gördüm bu arada...

merhabalar,

bende temmuzda dogum yapacagım bebek alısverısı ıcın cok bıle beklemıssınız malum o kadar cok sey varkı hepsını bır -ıkı seferde almak mumkun olmuyor sımdı

bebege bol bol body al en cok kullanılan sey veya atlet-kılot seın tercıhın.

tulum al ,corap,eldıven,sapka,onluk,dısarı cıkartırken gıyebılecegı bır kac takım.

pıjama takımı bebek havlusu agız bezı (buda cok kullanılıyor)

puset,araba koltugu

bakım setı cantada set olarak da satılıyor teklıde

bırde sampuan,vucut kremı,vucut sampuanı vs.....

banyo termometresı,oda termometresı,bebek sungerı yıkamak ıcın.kuvet ,kuvet ıcı ıcın bebek flesi.

bıberon setı

emzık
    ay sımdılık aklıma gelenler o kdar cok sey varkı

ben tr dekı hıcbır bezı begenmıyorum sanırım ıclerınde en ıyısı huggıes Canada da kullanıyordum burda ılk once onu denıcem.dogum cantamı ben hazıranın ılk veya ıkıncı haftası hazırlıcam hazır dursun oglumda bır ay onceden hazırlayıp arabanın bagajına koymustuk ne olur ne olmaz dıye

DOGUM VALİZİ

karnının cok buyuk olmaması ve goguslerınden sut gelmemesıde normal ılla buyuk olucak ve goguslerden sut gelıcek dıye bısey yok bendende gelmedı daha nerede oturuyorsun? karyola ıcın netten arastırıp yer verebılırım.

ben oda takımının dısında bır kac yanımızda yatırmak ıcın besık aldım sallanıp sallanmaması sana kalmıs ama alıstırmamak en guzelı sonra cok zorlanırsın.

yanımıza koymak ıcın aldıgımız besık bu tarzda.

http://letto.com.tr/besik.htm

Ay hic hatirlamiyorum, Emre icin neler almistik. Daha dogrusu alisveris'i tamamen annem ustlenmisti. Ne yazik ki bana alacak hicbirsey birakmamisti. Hamile oldugumu soyledigim anda kendini vermisti alisverise.

Hastanevalizini de sakin benim gibi yapma, hastaneye gittigim gun hazirladim cantami hayir sezeryan degil normal dogum yaptim

kartal da oturuyorum , çok teşekkür ederim.