2. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: bebeğinizi kendi başına uyumaya nasıl alıştırdınız?

Benim kızım gece uykusu için 4.aydan itibaren kendi başına uyumaya alıştı. Öncesinde sürekli kucakta dolaştırarak uyutuyorduk. Ancak okuduğum kitaplarda geç kalınmadan bu aylarda kendi başına uyutmaya alıştırmak gerektiğini okuyunca bizde deneyelim dedik 3.gün kendi başına uyumaya başladı. İlk gün yatağına bıraktığımızda 30 saniye ağladı yanına hiç gitmedik 30 saniye sonra yanına gidip kucağımıza aldık sevdik konuştuk. Tekrar yatağına koyduk. 30 saniye sonra tekrar yanına gittik konuştuk sevdik. İkinci gün 45 saniye ağladı yanına gidip kucağımıza aldık sevdik konuştuk. Tekrar yatırdık. yine ağladı yine 45 saniye bekledik konuşup sakinleştirdik. 3. gece esnemeye başladığında daha uyanıkken yatağına koyduk ve ağlamadan uyumaya başladı. özellikle oda karanlıkken kendi başına daha güzel uyuyor gece uyandığında da hiç ağlamıyor kendi kendine tekrar uykuya dalıyor. Ancak gündüz aynı başarıyı sağlayamadık maalesef. Gündüz uykusuna hala kucakta dolaştırarak uyutabiliyorum. Sanırım benim kızın uyku şifresi karanlıkta gizli. Ama çok geç kalınmadan kendi başına uyutmaya alıştırmak gerekir diye düşünüyorum yaşı ilerledikçe daha zor olur sanırım

kendi başına uyutmayı denemedim bile
    akşam kızımın birini bir koluma diğerini bir koluma sıkıştırıyorum,cızırtılı sesimle yeni besteler yapıp şarkılar söylüyorum,bir saat kikirdeşiyorlar ya da birbirlerini itiyorlar,en son sabrımın tükendiği noktada yeter ulen yatın yoksa poponuza şaplak yersiniz deyip uykuya geçmelerini sağlıyorum.

ne yapayım gündüz yanlarında değilim akşam da odalarında yalnız mı bırakayım prenseslerimi.

nilsubensu yazdı:
    kendi başına uyutmayı denemedim bile
    akşam kızımın birini bir koluma diğerini bir koluma sıkıştırıyorum,cızırtılı sesimle yeni besteler yapıp şarkılar söylüyorum,bir saat kikirdeşiyorlar ya da birbirlerini itiyorlar,en son sabrımın tükendiği noktada yeter ulen yatın yoksa poponuza şaplak yersiniz deyip uykuya geçmelerini sağlıyorum.

ne yapayım gündüz yanlarında değilim akşam da odalarında yalnız mı bırakayım prenseslerimi.
    Vallihi bizde de durumlar aynı. Yatağa birlikte giriyoruz, muhabbetimizi ediyoruz, masallarımızı anlatıyoruz, öpüşmelerimiz ve sonu gelmeyeceği için hadi ama kızmaya başlıyorumlarla dalıyoruz derin bir uykuya.(bu arada benmi onu? yoksa omu beni? uyutuyor orada karasızım)

4. Re: bebeğinizi kendi başına uyumaya nasıl alıştırdınız?

camomile yazdı:
    yatagina koyacaksin aglayacak..
    ilk gun cok agliyacak,ikinci gun daha az ve gunden gune azalip 2 3 dk mizildanmalarla son bulacak.
    genellikle 4 5 gunde alisiyorlar
    biz bunu beceremedik.. her gece 1 saat masal anlatma, kitap okuma seansindan sonra Leo uyuyana kadar biz yaninda kaliyoruz...
    Artik sen kendin uyuyabilirsiniz diye bazen gidiyorum. Ama anne gel diye cagiriyor..Kendim uyumak istemiyorum diyor.
    Napcaz ya?

oğlum 21 aylık, kendisi uyusun diye hiç uğraşmadım önceleri memede uykuya dalıyordu, zaten bütün gün onu görmüyorum uykuya geçiş halinde sarmaş dolaş şarkılar mırıldanarak gülüşerek öpüşerek uyuyoruz, memeyi bıraktık şimdi biberonla sütünü içiyor sarmaş dolaş uyuyoruz ikimizde çok mutluyuz bu durumdan,uykuya daldıktan sonra yatağına bırakıyorum problem bizim açımızdan

merhaba hiç merak etmeyin yaşı gelince zaten kendi başına uyuyor. benim egem 2 yaştan beri kendi kendine uyudu ondan öncede hep benimle yatarak uyudu gece bile beraberdik sonra kendi yatağına geçti. tadını çıkarın

Benim kızım 2 yaşına kadar salıncakta sallanarak uyudu.Bir yere gititğimizde çok zor oluyordu.Sonra tatile çıktık ve giderken salıncağı söktüm ve artık yok salıcak dedim.
    Birkaç gece zorluk oldu ama sabır ettim ve geç de olsa uykuya dalabildi.
    Tatilde salıncak kuramazdım çünkü.Zaten bıkmıştım bu durumdan.
    Eve geldiğimizde 15 gün geçmişti üstünden alışmıştı kendi kendine uyamaya ama gelince hatırladı salıncağı tabii yine yapmadım ve kitap okuyarak uyumasınA alıştırdım.
    Eğer bu sıralar tatile gidecekseniz kendi kendine uyuması için alıştırabilirsiniz.

8. Önceleri kendi kendine uyuyup sonradan uyumayan çocuklar nolcak peki?

Birsen de 1,5 yaşında bizimle aynı odada uyurdu ama kendi beşiğinde uyurdu. Sonra odasını yaptık. Odrasında yatırmaya başladım.İlk başlarda gayet güzel uyurdu hem de tek başına. Gece bile en fazla 1-2 kez uyanırdı. Bir süre böyle mutlu mesut devam ettik. Geçen yaz tatile gittik. Bizimle aynı odadayken bile kendi yatağında yatmak istemedi ve tatil sboyunca bizimle aynı yatakta yattı. Tatil dönüşünden itibaren ben onu kendi odasında yatıramadım. Neredeyse 1 yıla yaklaştı. Bırakın kendi kendine uyumayı kendi odasında bile yatmıyor. Bizim odamızda bizimle beraber uyuyor. Şimdi tekrar kendi odasında yatırmaya başlamak istiyorum . Kızım bak kocaman kız oldun (bu arada 3 yaşını 3 ay geçti) Odanda artık yatarsın dimi diyorum. Hayır ben anne babamla yatıcam odamda yatmıycam diyor?
    Peeki sorarım size arkadaşlar bunun bir çözüm yolu yokmudur?

Benim kızım rahatına cok duşkundur.Canı benımle yatmak ısterse yatıyor ıstemezse kendı yattagında yatıyor.Yatma ıle ılgılı bır problemım olmadı cok şükür.Gun icınde onu cok ozledıgım ıcın bende ne ısterse yapıyorum.Zaten ılerde ıstesemde benımle yatamayacagı ıcın hıc sesımı cıkarmıyorum.

Re: Önceleri kendi kendine uyuyup sonradan uyumayan çocuklar nolcak peki?

Merhaba,

Kızım 2,5 yaşında.2 Yaşından sonra rahatsızlandığı bir gece onunla uyudum.Sadece bir gece idi ve hemen alıştı.Her gece yanında yatmamı bekledi, ağladı.doktoru 1 hafta ağlamasına sabredin, 5-10 dak. ağlasın sorun değil, uzarsa yanına gidin dedi.Yaklaşık 5 gün o odasında ağladı ben içerde ağladım, ama tek başına uyumaya alıştı.

Şimdi 2 yaş sendromu var uyumak istemiyor, önce inat etme, ağlama, yataktan çıkma vs. le boğuşuyoruz, sonra ona 2-3 şarkı söylüyorum ve uyuyor;odasında ve kendi yatağında.
    Çünkü 1 kez yanıma alırsam, bir daha aynı krizleri yaşayacağımı çok iyi biliyorum!!