3. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: Önceleri kendi kendine uyuyup sonradan uyumayan çocuklar nolcak peki?

Bende bu dertten muzdaribim.Sallla sallla ayaklarımın altı nasır tuttu.İkiside sallanarak uyuyor.Ne yaptıysam olmadı.Salıncak aldım,pusetleri denedim,beşik denedim.Mümkün değil ,ikiside ayakta sallamadan uyumuyor.

Forumu takipteyim ama hiç içim açılmadı.Çogu arkadasımız 3 yasını bulmuş alıştırmakta.Ben bittim desenize.

Ara ara bırakıyorum aglasınlar sallayayım diye ama sesleri kısılıyor aglamaktan.Öff nerden alıştırdım böyle uyumaya yawww

Re: bebeğinizi kendi başına uyumaya nasıl alıştırdınız?

merhaba,
    aslında zor değil ama zamanı var ,önce maşallah demek istiyorum emdiği için geceleri emerek uyur benim oğlum emmeyi bırakınca gündüzleri hariç diyorum çünkü gündüzleri bende sallayarak uyutuyordum geceleri yatağında veya benim yanımda biberonda süt içerken uyuyordu sizinkide ancak emmeyi bırakınca aynı şekilde geceleri uyumadan önce süt içerek uyur gibi geliyor.sağlıkla kalın

nurk yazdı:
    doğduğu andan itibaren hiç sallamadım, uyuması için hiçbişey yapmadım..

karnını doyurup, altını temizleyip, pijamalarını giyirip yatağına bıraktım, müzik çalan bi oyuncağı vardı, onu dinleyerek uyudu hep
    Biz de boyle yaptik, buna ilaveten biraz buyuyunce (minik bebekken vermek cok tehlikeli) el kadar bir kumas uzerinde, ayicik olan bir oyuncagini eline verdik, ona sarilarak uyudu.

Bebekler rutini sever, banyo yaptirip, sarki soyleyip (mesela) yatagina ayni saatte yatirmanin faydasi olacagina inaniyorum. Sizinkinin yasi biraz buyuk oldugu icin bir iki aglayacak ama oyle alisacak...

ben hiç sallamadım........

emerek uyuyordu önceleri...

18 ay emzirdim...

sonrada yat kızım uyu diyerek yatırdım...

saçlarını okşuyorduk, öyle uyuyordu...

odasını da aynı zaman da ayırdım...

hiç zorlanmadık..

hiç yanımda da yatırmadım...

hadi kızım yat uyu deyince, bazen de hikaye okuyarak uyur..

ama sen yanında olmadığın için zor olabilir...

kolay gelsin....

kucukadam yazdı:
    Emre 21 aylık.Ben işte olduğum zaman annanesi sallayarak uyutuyor. Bende emzirerek uyutuyorum. Ama artık kendi başına uyusun istiyorum. Sizler nasıl alıştırdınız çok mu zor?

Alışmıyo alıştıramıyom ahanda şimdi ayağımda salladımda uyuttum geldim hemde hamile halimle :roll: Eylülde 4 yaşını doldurcak artık bende dayanamıyorummmmmmmmm

Ben her zaman yedirip icirip altini degistirdikten vede oynattiktan sonra kendi yatagina yatirdim aglamalarina aldirmadim.

Bebekler kime neyi nasil yaptiracaklarini cok iyi bildikleri icin fazla da israrci olmuyorlar. Emin ol.

Denemedilermi tabiki evet ama kararli olmali.

Benim üc melegim de aynen. Kuzu kuzu masallah.

Herkese kolay gelsin.

kızımı hiç sallamadan yanına yatarak uyudum. Daha sonra kendi yalnız yatarak uyudu. Oğlumada sallayarak uyutmayı ben istedim. Başka çoçuk büyütmeyeceğime göre sallayayım dedim. Baktım yorucu oluyor. Onunda yanına yattım uyuyunca kalktım Daha sonra o da tek başına yatıyor. Sadece eline biberonla süt istiyor. İçerek uyuyor.

Blog Girişleri
    1

maalesef ben de kiyamadim aglamasina ve o nedenle de sallanarak uyumaya alisti bebegim. bazi aksamlar alt degisimi, banyo ilac fasli, sut derken ve iyi de yorulmussa yatagina koyup popoyu pispislamam yetiyor uyumasi icin. genelde ayakta salliyorum. 21:00 civari uyuyor. gece 1 ya da 2'ye kadar kesintisiz.. fakat ondan sonra bir uyaniyor 2 saat kadar mizir mizir mizir. cok uykusu olmasina ve yine istedigi gibi ayakta sallamama ragmen uyumuyor. tam uykuya daldi derken yine aglayarak uyaniyor... ben de bilemedim bu aralar hep boyle maalesef

Benim de oğlum bu konuda bir enteresan. 1 yaşında.

İlk zamanlar yatağında müzikli oyuncağıyla hemen uyurdu. 6. ayından sonra özellikle diş çıkarma sıkıntısının baş gösterdiği zaman itibariyle geceleri benim yatağımda klasik müzik eşliğinde ve gece lambası ile loş bir ortam yarattıktan sonra benimle birlikte yatıyor. Sonra da yatağına götürüyorum. Gece kalktığında ise sütünü içer içmez yatağında uykusuna devam ediyor.

Gündüzleri ise sallamam gerekiyor ninni eşliğinde. Anlayacağınız gece başka gündüz başka...

Ben de yakında kendi başına yatması için ağlatma seanslarına başlayacağım.

spring yazdı:
    Benim kızım gece uykusu için 4.aydan itibaren kendi başına uyumaya alıştı. Öncesinde sürekli kucakta dolaştırarak uyutuyorduk. Ancak okuduğum kitaplarda geç kalınmadan bu aylarda kendi başına uyutmaya alıştırmak gerektiğini okuyunca bizde deneyelim dedik 3.gün kendi başına uyumaya başladı. İlk gün yatağına bıraktığımızda 30 saniye ağladı yanına hiç gitmedik 30 saniye sonra yanına gidip kucağımıza aldık sevdik konuştuk. Tekrar yatağına koyduk. 30 saniye sonra tekrar yanına gittik konuştuk sevdik. İkinci gün 45 saniye ağladı yanına gidip kucağımıza aldık sevdik konuştuk. Tekrar yatırdık. yine ağladı yine 45 saniye bekledik konuşup sakinleştirdik. 3. gece esnemeye başladığında daha uyanıkken yatağına koyduk ve ağlamadan uyumaya başladı. özellikle oda karanlıkken kendi başına daha güzel uyuyor gece uyandığında da hiç ağlamıyor kendi kendine tekrar uykuya dalıyor. Ancak gündüz aynı başarıyı sağlayamadık maalesef. Gündüz uykusuna hala kucakta dolaştırarak uyutabiliyorum. Sanırım benim kızın uyku şifresi karanlıkta gizli. Ama çok geç kalınmadan kendi başına uyutmaya alıştırmak gerekir diye düşünüyorum yaşı ilerledikçe daha zor olur sanırım

İki çocuğumda da şu aşamalardan geçtim;

0-6 ay ......... kucağımda sallamadan pişpişledim.

6-12 ay ........ bebek arabasında sallayarak uyuttum.

12-24 ay ....... yatağına yatırdım, kah ben de yanına yattım, kah yatağının yanında oturdum o benim ya yanağımı (oğlum), ya saçımı okşadı (kızım).

24 ay - 6 yaş ... yanına yattım ve kitap okudum. (bu sadece oğlum) ... Sonra 5 dakika içinde kendi uyuyordu.

)