1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

bebeğinizi kendi başına uyumaya nasıl alıştırdınız?

Emre 21 aylık.Ben işte olduğum zaman annanesi sallayarak uyutuyor. Bende emzirerek uyutuyorum. Ama artık kendi başına uyusun istiyorum. Sizler nasıl alıştırdınız çok mu zor?

Re: bebeğinizi kendi başına uyumaya nasıl alıştırdınız?

kızım 3 yaşında ben hala alıştıramadım.

Hain anne baba biz hastaneden eve gelir gelmez başladık, bak burası senin odan, senin yatağın sen burada uyursun, oynarsın, seslenince biz seni duyarız diye mütamadiyen anlattık. Başka türlüsünü düşünmeye fırsatı olmadı..

Onunla beraber sen de onun odasında uyuyormuş gibi yapıp, o uyuyunca da kendi odana geçsen, ya da sizinle uyumasına biraz daha izin verip, uyuduktan sonra yatağına götürsen ve sabah yatağında uyansa işe yaramaz mı ?

Ya da işe yaramazsa yatağında uyandığı her sabah başucunda küçük bir sürpriz bulsa ve bu kendi odasında uyuma, sürprizle uyanma işini sevse zamanla alışmaz mı ?

Oğlum 4 yaşın bitirecek hala daha sallayarak uyutuyorum.

havva-ceren yazdı:
    kızım 3 yaşında ben hala alıştıramadım.
    +1
    Benım kızda neredeyse 3 yaşında.
    Hala elimi tutarak ve saçlarımla oynayarak
    uyumak istiyor.
    Onu üzmeden nasıl yalnız uyumaya alıştırıcam bende bilmiyorum.
    Formu takipdeyim bende...

kızım 4.5 yaşında aıştı.oğlumu sallayarak uyutuyorum ne zaman kendi uyumaya başlar bilmiyorum.

benim kızımda 14 aylık ama emzik veriyorum sütünü içini bisağa bi sola dönüyo uyuyo ama ben yanında uzanıyo oluyorum yanında olmasam oda uyumaz
    Biraz daha beklicez heralde..

1,5 yasindaydi hem emiyor hemde ayakta sallaniyordu, ayakta salladigim icin geceleri her yarim saatte bir uyanip meme emmek istiyordu prensesim.

Anliyacaginiz kabus gibiydi butun bu uykusuzluklara dayanamiyarak 1 hafta prensesimi aglatarak onun kendi kendine uyumasini ogrenmesine yardimci oldum. Cok zor bir surecti bu bir hafta benim icinde prensesim icinde emin olabilirsin aglamasina dayanmak iskence gibiydi ama sonuc basari olunca degdi diye dusunuyorum. Bu aglatma isi kipatlarda felanda yazar hic cesaret edememistim 1,5 yasina kadar oysaki.

Neyse cook sukur o zamanda bu zamana aksam 7.30 sabah 7.30 seklinde uyuyor .

Herkesin cocugunada bol uykulu geceler ve kendine kendine uyumayi ogrenebilmeleri icin sans diliyorum.

bebeğimi kendi başına uyumaya nasıl alıştırdım?

merhabalar,
    sitenize yeni katıldım.geçen zaman da kayıpmış sanırsam kızım 18 aylık. ve yaklaşık 3,5 aylıktan beri kendi odasında uyuyor ve kendi kendine uyuyor. bu ve benzeri sorunlar için bence her anne-babanın elinde olması gereken kitaplar çocuğun yaşına göre "bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler?" ve "çocuğunuz büyürken sizi neler bekler?" ilk kitapta uyku önerileri süper. ağlatma fikri her anne-babaya barbarca görünse de uyku uzmanları (böyle bir meslek grubu varmış çocuğa yapacağınız en büyük iyilik ona kendi kendine uyuması için fırsat vermektir diyorlar.
    ben de kızımı kucağımda sallayarak uyutuyordum,geceleri uyanınca tekrar sallıyordum,gocunmuyordum tabii ki. ama bir zaman sonra zor uyumaya,uyusa bile tam yatağına koyarken uyanmaya,uyanmasa bile 5 dk sonra uyanmaya başladı. bir gece st 20.00 den 24.30 a kadar aralıksız uyutmaya uğraştım ve o zaman dedik ki "zaman geldi..."
    altının temiz , karnının tok,sağlığının da yerinde olduğu bir akşam 20.00 de yatağına biraz sallayıp ninni söyleyip koydum ada'yı. (kızım olur kendisi 30 dk ağladı. (ben de içerde ertesi gün 20 dk. ertesi gün 10 dk. ertesi gün 5 dk. yani 1 haftada hallettik. püf noktalar size özel uyku öncesi rutinleri oluşturmak (bkz önerdiğim kitaplar), çocuğun yemek ve uyku ve hatta banyo düzenlerini oluşturup mümkün olduğunca riayet etmek..ve soğukkanlı bir eş tabii eşim bana dayanma gücü vermeseydi ya ben kızımın yanına gidecektim ya kendimi balkondan atacaktım yani sizin anlayacağınız bu aşama biraz zor ama en fazla 1 hafta sürüyor. önce sadece gece uykularında yaptım. o bir haftadan sonra gündüz uykularında da uyguladım. şimdi kızım 19 ayına girdi. o zamandan beri kendi uyuyor. onunla gurur duyuyorum ama kendimle de önemli olan kararlı olmak. çünkü uygulamaya başlayıp dayanamayıp yanına girerseniz yapılan işin mantığını kavrayamıyor çocuk , kafası karışıyor. bir sonraki denemede "gelmiyorlar,beni sevmiyorlar"diye düşünebiliyor. ben ağlatma döneminde balkona çıktım. 2-3 dk da bir kafamı içeri uzatıp sesin tonunu, ağlama şeklini kontrol ettim. tabii ki bir problem olduğunu düşünürseniz girersiniz.bizde böyle bir durum olmadı. kızım 15 aydır 20.00-08.00 uyuyor. ve son derece sağlıklı büyümesinde bunun büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. bize katkılarını söylemeye gerek yok heralde
    herkese kolay gelsin ve bol şans.
    manevi destek almak isteyenler için kapı gibi buradayım..
    not: hem reflüyü hem obesiteyi engellemek için (diş çürüklerinden bahsetmiyorum bile) çocuğa biberonla uyuma alışkanlığı kazandırılmaması gerektiği gibi, son akşam öğünü yatmadan en az 2 saat önce olmalı.6 aydan küçük emen bebekler için gece 24.00 son emme seansı olup sabaha kadar idare edebilirler. böylece sabah kahvaltısından da birşey anlarlar.
    sevgiler.. dr.tuna gül han

Oğlumu 3 yaşındayken filan kendi kendine uyumaya alışabilmişti.1,5 yaşına kadar ayağımızda sallamıştık.sonra aşama aşama yanında yatarak, pışpışlayarak uyuttuk.Biraz büyüyünce kendiliğinden uyumaya alıştı.
    4 aylık kızımı sallamadan uyutmaya çalışıyorum.Bunda çoğu zaman başarılı olabiliyorum.