1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

YİNE ANTİBİYOTİKLE İLGİLİ- antibiyotiksiz de oluyormuş

merhaba arkadaşlar,
    kötü anne yasemin'in kızı elif dilge yine hasta.....

allahım ya anlamıyorum süt ,taze meyve suyu, karbonhidrat, protein .
    vücudu direncini kaybetmesin diye beslenmesine olağanüstü dikkat ettiğim halde hatun kişi yine hasta.

allahtan ateş yok ama bademcikler ceviz kadar olmuş.
    daha geçen ay boğaz enfeksiyonu nedeniyle 10 gün boyunca antibiyotik kullanmıştı. aradan daha 1 ay geçmeden dr bugün yine antibiyotik verdi.
    tedirginliğim kısa aralıklarla antibiyotik tekrarı.

allahaşkına söyleyin, acaba bademcikler antibiyotik kullanmadan kendiliğinden geçmez mi?.

artık dilge hasta demekten utanan yasemin.

sevgilerimle...

Re: YİNE ANTİBİYOTİKLE İLGİLİ

merhaba canım
    cok gecmıs olsun umarım en kısa zamanda ıyılesır soruna gelınce valla ben bılerek gecmıyor ama tabı doktorlar daha ıyı bılır
    doktorla konusana eger bu kadar sık oluyorsa alsınlar dılgenın bademcıklerını
    benım teyzemın kızıda aynı dılge gıbıydı ve aynı yaslarda bademcıklerını aldılar hatta amelıyattan sonra kuzenımın boyu falaln uzamıstı
    tabı mutlaka doktorla gorusmen gerek
    sevgılerımle
    opuyorum senı ve adasım prenses elif dilgeyı

Sevgili Yasemin niye kötü anne oldun şimdi anlayamadım.
    Senin ne suçun var bir suçlu varsa soğuk havalar. Bizler elimizden geldiğince kolluyoruz ama yine de hasta olmayı başarıyorlar.
    Ceviz kadar olduğu diye yazmışsın demekki ciddi boyutta benim bildiğim en etkili tedavisi antibiyotik artık öcü gibi korkar olduk ondan ama bence en etkin tedavi budur.
    Biz Sude doğduğundan beri hergün kullanıyoruz (böbrek sorunu için) bak biz ne yapalım şimdi değil mi?
    Acil şifalar dilerim..

.

sevgili elifnur, dilgenin bademciği doğduğundan beri belkli ikinci defa şişti, yani genel problemi bademcik değil tonsilit.

sevgili ayşegül sahi kötü anne değil miyim?.
    iş arkadaşlarım yine naptın kıza, bir türlü iyileştiremedin deyip durunca kendimi kötü hissettim işte.

hem anlamıyorum başka çocuklar da soğuğa maruz kalıyor ama dilge kadar sık ( ayda bir kez mutlaka) hasta olmuyorlar.

sevgilerimle
    yasemin..

Benim bildiğim antibiyotiksiz geçmez. Eğer bu kadar sık tekrarlıyorsa aldırmak daha mı iyi olur doktora sordunuz mu?

Kötü annelikle ne alakası var, ilahi Yasemin...

Geçmiş olsun, üzülme, çocuklar hastalana hastalana büyüyorlar. 2. de alışırsın ve hastalıklar daha kolay geçer merak etme )

Çok geçmiş olsun Yasemin, doktorunuzla bir görüş bakalım ne diyecek...........
    Acil şifalar dliyorum...............

Re: .

Yasemin inanki daha çok hasta olan çocuklarda var. Benim eltimin kızı 13 aylık yavrum 1 hafta iyi 1 hafta sonra hastanelik. Bünye ilede ilgili herhalde kimi çocuğun bağışıklık sistemi zayıf.
    Biz bu arada hergün koruyucu dozda antibiyotik kullandığımızdan allaha şükür havalar soğuduğundan beri 2 kere hafif anjin oldu daha doğru dürüst öksürdüğünü bilmem ya buda antibiyotiğin iyi yani.
    Gerçi hep kafama takılıyor ama doktorumuz kullandığı doz koruyucu nitelikte tedavi edici değil o yüzden bir zararı yok diyorlar ben onların yalancısıyım..
    Fazla endişelenme Dilge'nin iyi annesi (moralin düzeldi mi?)
    Sevgiler....

Çok geçmiş olsun Yasemin ne kadar antibiyotik kullanmak istemesekte antibiyotiksizde geçmiyor maalesef.

Acil şifalar diliyorum.

Sağlıkla kalın.

9. Geçmiş Olsun

Bişey dikkatimi çekti en ufak hastalıklarda antibiotik veriliyor ama grip genelde virütik bi hastalık olduğundan (virüsler antibiotikle ölürmü bilmiyorum ama sanmıyorum da) pek etki etmezler. Bu sebepten sürekli antibiotikle vücüttaki yararlı bakterileri de öldürüyor vücudu daha savunmasız bırakıyoruz bence. Grip aşısı bi yöntem ama virüsü öldürmek için boğaza sürülen antiseptikler (atuşman) daha faydalı olabilir gibi bence

yaseminciğim bende bu dertten çocukluğumdan beri çekiyorum kullanmadığım antibiyotik kalmadı desem yalan olmaz.ama bu çok kötü biliyormusun.artık ilaçlar bağışıklık yaptı ve iyileşmem daha zor olmaya başladı.şuan yaşım 32 olacak ve ben korkudan onları aldıramıyorum.sana tavsiyem küçük yaştayken onları aldır.sonra çok zor oluyor.birde ben ıhlamur ve adaçayı içiyorum çok iyi geliyor.evladına acil şifalar...