1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

SEZERYAN OLMUŞ ANNELERDEN YARDIM VE BİLGİ İSTESEM OLURMU ?.....

Arkadaşlar bugünden itibaren 37 haftalık oldum yani 37 w 1 günlük , artık bebeğim doğsa bile kuveze girmez diyorlar, tabiiki herşey Allahın takdiri , ama tıbben öyle sayılıyor.
    Sat : 16 ekim başlamıştı ama ben hep 17 ekim olarak söylüyorum.normal doğum zamanı 22 - 24 temmuz arası baştan beri ölçülüp 40 hafta üzerinden hesaplanan .....
    doktorum bana ayın 10 kadar beklesin yeter , sonra istediğimiz zaman alırı demişti.Daha önce sezeryan olmuş arkadaşlarım bana yazarmı, sizler kaçıncı haftada sectio olmuştunuz ,bebeğiniz kaç kilo doğmuştu, çok ağrı oluyormu?
    Sütümüz hemen gelirmi, bol süt oluyormu?Ağrı kesiciler süt olmasını engelliyormu ?dikiş çok acırmı?belirteyim, doktoruma güvenim sonsuz yalnış anlaşılmasıınn, güvenebileceğim nadir insanlardan......bilgili, canayakın... benim için tecrubeler çok önemli .....
    Birde humananın Still tea çayını aldım, süt yapıyormuş, süt olması için yapabileceğim ne varsa bana yazrmısınız.
    ilgilenen herkese şimdiden teşekür ederim..
    KORKUYORUM MU DİYE KENDİME SORUYORUM DA , KORKMAK DEĞİLDE , HANİ BEBEĞİMLE ÇOK İLGİLENMEZSEM SEZERYAN DAN DOLAYI DİYE....
    sevgilerimle

Re: SEZERYAN OLMUŞ ANNELERDEN BİLGİ.....

İlk sezeryan 5 sene önceydi.O günkü teknoloji sanırım ben ağrıyla uyanmıştım.

39.haftada ve belirlenen günde doğdu oğlum. Hastane sonrasında yaklaşık 1 hafta da ağrın sızın geçiyor.Kendine de dikkat ettin mi sonrasında problem yok.

2.sezeryanda ayıldığımda hiç acı duymadım.Hatta hastanede kaldığım süre içinde hiç bir ağrım sızım olmadı.Tersine eve gelince sakatlandım.Ev dubleks ve merdiven çıkma inmeleri beni mahvetti.

Her iki sezeryanda da süt problemi yaşamadım.Hatta ikisinde de montofon gibi doluydum,hatta hala öyleyim ,kızım emeye deva ediyor

Ağrı kesicilere zaten doktorun karar verdiği için bir sorun yok,sakin ol, az kalmış hayırlısıyla birbirinize kavuşacaksınız

BAşka sorunuz ?

TEŞEKKÜR EDERİM ÖNCELİKLE, NE ZAMAN BİR SORU SORSAM İLGİLENİYORSUN SAĞOL,
    39 kadar beklemek gereklimi acaba ?kaç kiloydu bebekleriniz , benim oğluş kilolu değil en son 2500 kg di ..şimdi 2750 falandır sanırsam...süt olmasıda şans mı acaba , benimde olurmu ?

Doktorumun beni erken doğurtmakta inat etmesi nedeni ile 38 haftalıkken doğurdum. normalde doğumum 15 eylüldü fakat kadın taktı kafasına sezaryan yapmayı ve 27 ağustosta alıcam diye tutturdu ve ikimizin inatlaşması neticesinde 1 eylülde doğurdum. Hastanede günlerim gayet acısız ve güzel geçti. Sütüm geldi. (eşim hala dalga geçer. sen inek olsaymışsın sahibine iyi süt verecekmişsin diye) Kızım sakindi ve çok fazla ağlayan bir bebek değildi. KISACASI ACISIZ VE GÜZEL BİR LOĞUSALIK GEÇİRDİM.

5. Re: SEZERYAN OLMUŞ ANNELERDEN YARDIM VE BİLGİ İSTESEM OLURMU ?.....

merhaba arkadasım benım dogumum 8 eyluldu 25 temmuzda sezaryanla dogum yaptım bebegım3.5 kg dogdu ve hıc agrım olmadı dıye bılırım tabı o senın agrı gucunede baglı canın kıymetlıyse bılemem fakat benden sana bı tavsıye sezeryandan cıkınca ayaklarını sureklı oynat gazını rahat cıkarabıln-men ıcın gazın cıktımı agrı hıssetmezsın ve sut konusuna gelınce ben 5 dk da bır emzırdım ve kızım 11 aylık hala daha emzırıyorum ne kadar sık emzırırsen o kadar cok sutun olur ben senın o dedıgın caylara pek ınanmıyorum bu bı mekanızma emdıkce bebegın sutun gelır yalnız ben elıf yenı dogdugunda 3 kere bı gogsumu 3 kere dıger gogsumu verıyordum tamamen bosalsın dıye yoksa sut gerı cekılıyormus benden bu kadar hadı hayırlı dogumlar bacım

38 hafta erken bir haftamı....kızımız kaç kiloydu, ne güzel şanslıymışsın iyi bir logusalık geçirmişsin, darısı başıma , teşekkür ederim ilgin için

Re: SEZERYAN OLMUŞ ANNELERDEN YARDIM VE BİLGİ İSTESEM OLURMU ?.....

tebrik ederim bebel kilosu konusunda .. ben bebeğimi tam besleyemedim heralde ... zayıf benim oğluşum çokta üzülüyorum , aslında 1o kiloda aldım ama bebeğime gitmemiş heralde, tavsiyelerin için sağol

eatar yazdı:
    38 hafta erken bir haftamı....kızımız kaç kiloydu, ne güzel şanslıymışsın iyi bir logusalık geçirmişsin, darısı başıma , teşekkür ederim ilgin için
    Kızım 3,270 gr. doğdu. Boyuda 51 cm. İnşallah iyi bir loğusalık geçirirsin. Bir an öncebebeğine kavuşman dileğiyle.

Re: SEZERYAN OLMUŞ ANNELERDEN YARDIM VE BİLGİ İSTESEM OLURMU ?.....

-38 haftalıkken sezaryen oldum .
    (son güne kadar beklemediğim icin neden pişman oldugumu sana anlatmiştim)

-hic bir agri sizi duymadim .10 dk bile sürmedi bebegin alinmasi .Narkozdan ayilinca bana"agri pompasi" yaptilar .elimde bir pompa ,agri geldikce bastim .yani agri geldikce igne yaptirmaya gerek yok pompa sayesinde .

kocama gore "sen bassan bile o gelmiyor..onun süresi belli..sen psikolojik olarak bastikca rahatliyorsun" diyordu

-sezaryenden sonra hic bir sıkıntı yasamadim ..muhtesem birşeymiş bu doğum sekli dedim .10 cm lik bir kesi yeri vardi..dikiş mikiş yok..yapiştirma .

-oglum 5 gunluk bebekken ,malta köşküne kahvaltiya bile gittim

-38 haftalik dogdu..3.750 gr ..53 santim .

-sütünun bol olmasini istiyorsan ,yanından su sürahisini ayirmayacaksin..sürekli su iciceksin..sütü su yapar unutma ..yediklerinde sütün kalitesinin belirler

-bebegin emdikce ,süt gelir..sütün gelmezzse bile sakın moralini bozup pes etme benim gibi..bebek cektikce sütün cogalicak .

-" dikiş cok acirmi" diye sormussun..bende dikiş yoktu..sadece yapiştirma..hic aci duymadim .

-ilkgün yurumeye caliş..yürüdükce cabuk iyileşirsin

-ben senden daha korkak oldugum icin ,ve agri eşigim cok düşük oldugu icin sezaryneni tercih ettim emelcim..ama korkacak hic birşey yokmuş..

hicbirşeyi kafana takma..huzurlu ve mutlu bir anne ol

saglikli bir bebek ve agrisiz acisiz bir dogum diliyorum

not:şu anda kemerdeyim ..dogum ne zaman tam olarak ?. ..gelmeyi cok istiyordum ..sadece 1 gunlügune istanbula gidicez buradan..ordanda barselonaya gidicez ..firsatim olursa ugramaya calişirim

Emelcim kaçıncı haftada doğduklarını hatırlamıyorum 38 gibi aklımda kalmış.Kızlarımın ikisinide sezeryanla dünyaya getirdim,kendi isteğimdi sezeryan.Lara 2950 doğdu talya 3450 ama doğumdan sonra 100-200gr kadar veriyor bebekler kilosuna pek takılma bence annesütü alınca hemen toparlıyorlar kendilerini.
    Sezeryan eğer epidural olucaksa ki ben kesinlikle tavsiye ederim ilaçlarını kendi dr un ayarlıyor.Benim dr um ağrım olmasın diye morfin koyduğunu söyledi,ama yan etkisi olabiliyormuş kusma veya kaşıntı gibi.Bende kaşıntı olmuştu 8-10 saat kadar sürüyor ama ağrı çekmekten iyidir.
    Şimdi öncelikle doğum yaptığın hastane çok önemli,ben özelde yaptığım için doğumlarım süper geçti.Güle oynaya saçlarım fönlü, tırnaklar manikürlü, ojeli,makyajlı girdim doğuma bir de kameraya çektik.Doğumun sabah erken saatte olması da önemli bir ayrıntı sabah en erken saate al randavunu özelde olucaksa tabi.Doğuma giriyorsun belinden bir iğne yapıyorlar hiç hissetmiyorsun sonra uyuşuyorsun zaten sohbetine devam ediyosun hemşirelerle sonra dr un diyorki bebeği alıyorum ve doğuyor bu kadar işte.Bebek hazırlanırken seninde dikişlerin falan yapılıyor yarım saat kadar sürüyor ve odana indiriyorlar, bebeğini alıp hemen emzirmeye başlıyorsun bu konuda endişelenme bebek emmeye başladımı sütün geliyor.Doğumdan 2-3 saat sonrada ayağa kalkıp norrmal gezebiliyorsun.Sütünü artırmak için özel bişeyler yapmana gerek yok bol sıvı alman,günde 2 bardak süt içmen yeterli.Rezene çayınında artırdığını söylüyorlar ama zaten sütün varsa gerek yok.Doğum çok basit hiç korkulcak bişey yok.Farzetki kolundan kan aldırıcaksın o kadar bi yani.
    Yalnız bak bide şöyle bişey var ben 2. doğumumda biraz kafasızlık ettim dr uma dedimki,ben kaşınmak istemiyorum ona göre ne ilaç koyduysanız değiştirin dedim.Morfin koydum ağrın olmasın diye ama onu koymazsam çok ağrın olur dedi.Bende olsun dedim ağrı kesici kullanırım ama kaşınmayayım dedim.Dr tamam dedi ama yinede %60 kadar morfin koymuş.Kaşıntım falan olmadı ama bir ağrımoldu ki sorma.Gece ağlıyorum ağrı kesici veriyorlar,neler yapıyorlar dinmiyor.1hafta kadar sürdü o ağrılar ama yanmayla karışık bir ağrı.Keşke dedim dr umu dinleseydimde kaşınmaya razı olsaydım.Ama herşeye rağmen doğum çok kolay ve eğlenceli geçti.
    Dr un çok önemli cana yakınlığı seni aldatmasın,önemli olan tecrübesi,kullandığı ilaçlar.Ok canım korkma sen Allahın izniyle çok güzel geçicek herşey.