3. Sayfa - Toplam 10 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 92 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: yardım lütfen

valla doktorcum biraz önce kızı emzirdim uyumadan yatağına koydum ve yanında ninni söylemeye başladım eşim geldi bana HÖÖTTT dedi şimdide çocuğu ninniye alıştırıyosun çabuk içeri gidiyosun ( bende homurdana homurdana içeri girdim ben daha kamera karşısına geçmeden bizim ufaklık uyumuştu kocadan özür dilendi tabi bu arada ağlama süresi ağlamada değil mızıklanma süresi 5 dk sürdü biizim zilli TUŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ ))iZMİRE GELİNCE SİZE KUMRU ISMARLICAZ HEMDE ÇEŞMEDEKİ KUMRUCU ŞEVKİDEN NSLLL AMA )
    SEVGİLERİMİZLE DÜNYA GÜZELİNİZİ ÖPÜYORUZ 41 KERE MAŞALLAH

2. Re: yardım lütfen

süpermiş
    e hadi iyi geceler o zaman size

çok uykusu geldiği zaman mı yatağında bırakıcaz? yoksa saate bizmi karar vericez? peki hiç susmazsa kaç dakika ağlamasına izin vericez? offf çok zor iş ama yapmalıyım kızımın iyiliği için bunu başarmalıyım.

4. Re: yardım lütfen

bence önce senin kafanda bu işi bi oturtman lazım.
    çünkü eğer başlar , 5.dakikada çocuğun yanına koşar,sonra yine başlar 8.dakikada yanına koşarsan hem olmaz bu iş,hem çocuğun kafasını karıştırmış olursun.
    şu kitabı bi al bi güzelce oku. mantığını kavra, içine sinsin.sonra mutlak eşinden yardım iste, tek başımıza biz ağlak kadınlar yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz istisnalar olmakla birlikte..
    hadi gayret..
    bak yakında eserecem gecede 8 saat uyuyarak bana kumru ısmarlıycak

Sevgili Angelheart bugün 3. günümüz ve kızım kesintisiz uyumaya başladı 10 kere uyanann çocuk 3 saatir uyanmadı daha ( bu arada 41 kere maşallah dün gece sabaha kadar sadece 2 kere uyandı ) Ben tamamen doyurup sıkıntısı olmadığından emin olunca başlıyorum sancılı dakikalara hala karnım ağrıyor uyku saattlerinden nefret eder oldum çünkü kzıımm kendini paraladıkça ben mahvoluyorum Tuna Hanımın dediği gibi öncelikle beyninde bitirmelisin benim eşim çok destek eşinden yardım al mutlaka !!!!! Doktor hanımcığım kumru ne ki size dünyaları ısmarlarız bizzzzz))))))))

6. Re: yardım lütfen

pek güzelmiş
    gece uyandığında da gitmiosunuz yanına di mi?
    çünkü bi süre sonra hiç uyanmamaya, uyansa da yine kendi kendine uykuya devam etmeye başlııcak..
    bi de artık mahvolma saatleri geride kaldı ya..
    olumlu düşün,olumlu konuş ( yaz , olumlu hisset..
    uyku saatlerini sev, çünkü çocuğuna büyük bi iyilik yapıosun sen şu an kızın da karşılık veriyor, e ne mutluymuş sana o zaman

merhabalar,
    yazılarınızı büyük zevkle okudum ve anlatıklarınızı umarım ben de uygulaya bilirim ilerde.

benim 4.5 aylık bir ogluşum var anne sütüyle besliyorum.
    şuan ki uyku düzeni akşam 8-8.30 arası emerek uyuyor gece 1 e kadar 1 de kalkıp emiyor geri 3 te geri 5 veya 5.30 ama 6 dan sonra uyumuyor .sabahları 20 dakka oglen 1 saat ogleden sonra 1 saat uykusu oluyor .gündüz uykularını eger arabadaysak veya sokakta dolasıyorsak daha güzel uyuyor evde en fazla 20 dakka oluyor.

aralıksız uyumasını ılerde çok istiyorum bunun için sanırım biraz daha büyümesi gerekiyor ve ek besinlere geçmesi gerekiyor olabilir.

sizin düşünceleriniz nedir.

saygılar.

Sevgili Tuna hanım uyanıncada yanına gitmiyoruz sadece 1 kere babası gidip su veriyor onun dışında gitmiyoruz kendi kendine uyuyor dün gece 20:30 da uyudu 2 kere uyandı bir keresinde ağlamadan yarım saat oynayıp uyumuş ( eşim kameredan izlemiş ) birde sabah 05:30da uyandı ondada ben acıkmıştır diye emzirdim sonrada sabah 07:00 de tamamen uyandı , bu akşam mızıldanma süresi sadece 5 dakikaydı inannamıyoruz çok mutluyuz huzurluyuz bu arada benim size iki sorum daha olacak ( işallah sıkmıyorumdur sorularımla sizi ) bu sistemi gündüzleride uygulamaya başladık fakat gündüzleri gecelerden çok daha zor oluyor yaklaşık 25 dk ağlıyor ve ağlayarak uyuduğu için uyanınca da çok ağlayarak kalkıyor eskiden sallanırken ağlamadan uyanırdı çok yıprandığı için olabilir mi? bir diğer sorum ise eşim hazır gece 1 kere meme vermişken memeyide kessek mi diyor ama daha 8 aylık bende vereyim en az 1 sene diyorum çünkü iştahsız bir bebek olduğu için güzdüzleri yemek az yiyip beni emiyor ne dersiniz? sevgiler

9. Re: yardım lütfen

eserecem yazdı:
    Sevgili Tuna hanım uyanıncada yanına gitmiyoruz sadece 1 kere babası gidip su veriyor onun dışında gitmiyoruz kendi kendine uyuyor dün gece 20:30 da uyudu 2 kere uyandı bir keresinde ağlamadan yarım saat oynayıp uyumuş ( eşim kameredan izlemiş ) birde sabah 05:30da uyandı ondada ben acıkmıştır diye emzirdim sonrada sabah 07:00 de tamamen uyandı , bu akşam mızıldanma süresi sadece 5 dakikaydı inannamıyoruz çok mutluyuz huzurluyuz bu arada benim size iki sorum daha olacak ( işallah sıkmıyorumdur sorularımla sizi ) bu sistemi gündüzleride uygulamaya başladık fakat gündüzleri gecelerden çok daha zor oluyor yaklaşık 25 dk ağlıyor ve ağlayarak uyuduğu için uyanınca da çok ağlayarak kalkıyor eskiden sallanırken ağlamadan uyanırdı çok yıprandığı için olabilir mi? bir diğer sorum ise eşim hazır gece 1 kere meme vermişken memeyide kessek mi diyor ama daha 8 aylık bende vereyim en az 1 sene diyorum çünkü iştahsız bir bebek olduğu için güzdüzleri yemek az yiyip beni emiyor ne dersiniz? sevgiler
    valla benim şahsi fikrimdir yazacaklarım, çünkü doktor olarak en az 1 yıl (hatta artık literatürde 2 yıl diyor) emzirme öneriyoruz. ama bir de işin yaşananlar boyutu var.
    fikrim de şu;
    gece emme 8 aylık çocuğa çok bişey katmaz. zaten uyku sersemi olduğundan efektif emmiyorlar.kızım tam 8 ay emdi bunun 5,5 ayı sırf anne sütü sonra ek gıdalarla idi. 8.ayda sütü kestik ( çok azalmıştı miktarı ben de 25-30 cc için çocuğun uykusunu böldüğüme değmez die düşündüm)
    daha önce de objektif bir göz görsün die başka bir meslekdaşıma kızımı götürdüğümü yazmıştım. bana hep kızardı tombik yapma çocuğunu, kendin gibi zayıf yap die. % 97 persentil çizgisinde gitti hep) amaç gündüzleri de çok yedirme değil yediklerinin yararlı-ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlemek. gecede emzirmeleri gündüz aralara serpiştirip gece yatırmadan önce (hatta 20.30 da yatırıyosanız 19 gibi ) tahıllı kaşık maması verirsen gece acıkır die de endişelenmezsin.
    istersen ada'nın düzenini yazayım sana bi ara özelden karşılaştırırsın.
    anne sütünün çocuğa faydası aylar büyüdükçe azalıyor bence. bir neden de tok tutup ek olarak alacağı gıdayı azaltması..
    dediğim gibi bunlar BENİM fikirlerim..
    sevgiler..

10. Re: yardım lütfen

yuvam yazdı:
    merhabalar,
    yazılarınızı büyük zevkle okudum ve anlatıklarınızı umarım ben de uygulaya bilirim ilerde.

benim 4.5 aylık bir ogluşum var anne sütüyle besliyorum.
    şuan ki uyku düzeni akşam 8-8.30 arası emerek uyuyor gece 1 e kadar 1 de kalkıp emiyor geri 3 te geri 5 veya 5.30 ama 6 dan sonra uyumuyor .sabahları 20 dakka oglen 1 saat ogleden sonra 1 saat uykusu oluyor .gündüz uykularını eger arabadaysak veya sokakta dolasıyorsak daha güzel uyuyor evde en fazla 20 dakka oluyor.

aralıksız uyumasını ılerde çok istiyorum bunun için sanırım biraz daha büyümesi gerekiyor ve ek besinlere geçmesi gerekiyor olabilir.

sizin düşünceleriniz nedir.

saygılar.
    güle güle büyütün bebeğinizi
    aslında o kadar küçük sayılmaz artık bebeğiniz.
    3 ay dolunca odasının ayrılması gerekir diyor yayınlar. önce bunu yapmalısınız. eğer kolay uyuyor ve huzurlu bir bebekse hemen başlamanız şart değil. ( ör: biz bir gece ben 20.00 de odasına girip 24.30 da ancak uyutabilip eşimle oturup AKŞAM YEMEĞİMİZİ yiyebildiğimiz bir gece başlamaya karar vermiştim kendi kendine uyutma çalışmalarına başlamaya. ve henüz 3,5 aylıktı)
    ama bi de şu yönü var, yaşları büyüdükçe daha çok şeyi anlamaya başlıolar, biraz daha zor olabilir belki. ama bak eserecem kardeş 8.ayda başardı.
    yani demem o ki; çocuğuna bak kararı sen ver, ek gıdaya başlamış olmak şart değil.
    kolay gelsin..