1. Sayfa - Toplam 10 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 92 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

UYKUYA NASIL DALDIRMALI? NASIL YAPMALI DA UYUTMALI :)

kızım sekiz aylık olmak üzere odalarımızı ayırdık. o konuda bir sorunumuz yok ama uykumuzda biraz problem var. kendi kendine uyuyan bebeklere imreniyorum. sitenin doktorunun söylediğine göre yatağına koyup ağlamasına aldırmamamız gerekiyormuş. doğru söylüyor ama bu süre ne kadar olmalı? yani benim küçük cadım hiç pes etmiyor susmuyor. en büyük problemimiz emerek uyumaya alıştı. beş aya kadar emdi emerken uyurdu yatağına yatırırdım. emmeyi bırakınca kendi kendine uyuyamadı. mutlaka biberonla mama yemesi gerekiyor.emzik istemiyor emziği uyandığı zaman verince bir iki saniye alıyor sonra atıyor. yani mutlaka mama yiyerek uyuyor. bunun zararlı olduğunu duydum ama tüm çabalarıma rağmen başarılı olamadım. birde şunu sormak istiyorum sizin ufaklıklar günde kaç saat uyuyor akşamları kaçta yatıp kaçta kalkıyorlar? her bebek aynı değildir ama yinede fikirleriniz bana yardımcı olucak.

----------------

2. Re: yardım lütfen

önce biberondan kurtulmalısınız..çöpe atın,gündüz yapabiliyorsa bardaktan yapamıyorsa ağızlıklı bardaktan içirin. gece yatmadan önce de suyunu içirin.gece başka hiç bişey vermeyin. gece emerek uyuma aspirasyondan (akciğerlerine kaçırma) tutun da (allah korusun) ani bebek ölümü riskini arttırmasında kadar bir sürü kötü yanı var ve hiç iyi yanı yok.
    önce bunu halledin sonra uykuyu düzenlemeye çalışalım.
    bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler? kitabını edinin. çok faydası olacak.

ben kızımın odasını 3 ayını doldurunca ayırdı. zaten emmek istemezdi ek gıdalara geçince bir tek gece emmesi (o da 24 de) kaldı. onu da kesince 8.ayda başka hiç bi şey vermedim. o zamandan beri (şu an 20 aylık) 20.00-08.00 uyuyor. istisnalarla birlikte. siz niye yapamayasınız?

Re: yardım lütfen

bütün gece biberondan emmiyor. sadece uyurken biraz emiyor zaten emerken uyuyup kalıyor.kendi kendine ne yapsam uyumuyor.ağlamasına izin versemde asla susmuyor. çok denedim.

4. Re: yardım lütfen

anlıyorum sıkıntınızı ancak artık uyumadan 1-2 saat öncesinden itibaren hiç bişey vermeyin diyor yayınlar...
    deeğişik emzikler deneseniz biberonu yok edip, o bile daha iyidir.

haklısınız size katılıyorum ama yayınlarda yazanlar her çocukta geçerli olmuyor galiba yani benim bebeğim bırakırsam 20 dakikadan fazla ağlıyor. hiç bir emziği istemiyor. onun amacı mama yemek değil bir iki dakika sonra uykuya dalıyor sonra mışıl mışıl uyuyor zaten .

6. Re: yardım lütfen

kızım ilk gün 45 dk ağladı,uyudu..
    2. gün 30 dk ağladı
    3. gün 15 dk ağladı
    4. gün 2-3 dk mıkırdandı..
    o zamandan beri kızım kendi uyur..
    siz kendi çocuğunuz için en iyisini bilirsiniz..
    bunlar benim bildiklerim ve tecrübelerim..

bilgilerinize ve tecrübelerinize güveniyorum zaten güvenmesem zaten burda olmazdım. benim demek istediğim uyurken biberon emiyor ve sonra mışıl mışıl uyuyor. buna rağmen kendisi uyusun diye onu ağlatmalımıyım onu bilmiyorum. siz sağlık açısından söylüyorsunuz onuda biliyorum ama dediğiniz gibi biraz azim gerekiyor ama ben kıyamıyorum.

8. Re: yardım lütfen

uyku uzmanları (böyle bir uzmanlık dalı varmış çocuğa yapılacak en büyük iyiliğin ona kendi kendine uyumasını öğretmek olduğunu belirtmişler..

öncelikle allah bağışlasın tüm çocukları kzıınız çok güzel siizn forumunuzu okurken birden aynı dertten müzdarip olduğumuzu anladım
    benim kızımda 1 ağustosta 8 aylık olcak bizde geceleri sizinkine benzer sorunlar yaşıyoruz gece sabaha kadar en az 5 maksimum 10 kere kalkıyor ve bende çalışan bir anne olarak çok yıpranıyorum hala anne sütü veriyorum ve benim anladığım kadarıyla gerçi doktor hnm daha iyi bilecektir kzım meme kokum için uyanıyor çünkü kalkınca memeyi ağzına alır almaz emmeden tekrar uykusuna devam ediyor ve ben gündüzleri meme veremediğim için bari gece alsın diye hiç bir şey yapamıyorum , şimdi doktor hanımcım sizden yardım isityorum acaaba sıcaklar yüüznden olabilir mi? her kalktığında meme vermeyip suyuda denedim ama suda uykuya dalmıyor meme kokusunda dalıyor yada sallanma alışkanlığı olduğu için sallanarak dalıyor her seferinde sallamaya da açık sölemeliyim üşendiğim için ( yastıktan yatağa koyarken uyanıyor memeden yatağa koyunca uyanmıyor bu arada ) memede uyutup öle yatağına alıyorum hiç onu doyurup sallamadan yatağına koyup ağlatarak uyutmayı denemedim kendimden korkuyorum dayanamam ağlamasına diye (( bana nsl yardımcı olabilirsiniz çok mutlu olurum sevgilerimle ECEM LARANIN ANNESİ ESER

10. Re: yardım lütfen

eser hanımcım,
    siz her gık dediğinde kucağınıza alırsanız çocuk giderek artan sıklıkta gıklamaya devam edecektir uyku konusunda bir çok forumda bir sürü şey yazdım.
    çocuğun 8 aylık olduğu göz önüne alınırsa karşınıza alıp konuşup derdinizi anlatmak söz konusu olamayacağına göre maalesef bunun başka bir yolu yok..
    cesaret mi?? o ben de de yoktu,eşim soğukkanlı idi. siz de kendinizinkinden yardım isteyin. anneanne-babaanneleri durumdan haberdar etmeyin(olan cesaretinizi de kırarlar)
    eğer başlar ve azimle devam ederseniz bu iş 1 hafta.. sonra deliksiz uyuyacağınız geceleri düşünsenize.. çocuğunuz da tabii aralıksız 12 saat uyuyunca daha huzurlu-daha mutlu bir bebek olacak,ve büyüme hormonunun en fazla salındığı derin uykuda olması gereken st :22-23 arası uykuda olacağından daha güzel büyüyecek..
    bebeğiniz büyürken sizi neler bekler?
    tansaşta migrosta var alın okuyun.
    ben manevi destek için her zaman burdayım..
    sevgiler..