Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

yrd..TUVALET egitimi hakkinda TECRUBEleriniz...

merhaba arkadaslar..
    eminim bu forumda tuvalet egitimi ile ilgili deneyimlerinizide paylasmissinizdir...

biraz tecrubeleri okumak istiyorum..ama NERDEEEEEEE.....bulamadim..yrd olabilir misiniz..ya da tavsiyeleriniz var mi?

benim ufaklik 2.5 yasinda ve direniyor ...SLMlar

Re: yrd..TUVALET egitimi hakkinda TECRUBEleriniz...

vALLAHİ BU KONUDA COK CEKTİM. HATTA BİR ARA BU COCUK HİC BEZDEN KURTULAMAYACAK DİYORDUM. 2 YASİNDA BASLADIM DENEMEYE 1 AY UGRASTIM OLMADI BİR AY ARA VERDİM. TEKRAR UGRASTİM TAAKİ 2 YAS 8 AYLIK OLANA KADAR. O KADAR BUNALMISTIMKI TAM VAZGECTİM İSTERSE 10 YASİNA KADAR YAPSIN DIYE DUSUNMEYE BASLADIM SOYLEMEYE BASLADI. AMA CİSİNİ. KAKASINI ONDAN 20 GUN SONRA ANCAK SOYLEDI. SADECE CANI İSTERSE SOYLUYECEKTIR. NE YAPARSAN YAP ISI INADA GOTURME YOKSA IS UZUYOR. HEP ALTTAN AL. O ZAMANI GELİNCE SOYLUYECEKTIR. BIR ARKADASIMIN OGLU KOT PANTALONUNU COK SEVIYORMUS ARKADASIM EGER CİSİNİ YPARSAN PANTALONUNU ATMAK ZORUNDA KALICAM DIYINCE SOYLEMEYE BASLAMIS. DIGER BIR ARKADASIM BASKA CAMASIRIMIZ YOK GIYICEK DEMIS VE BASARILI OLMUS. SADECE SABIR VE SABIR.

Benim çocuğum yok ama annemin konu ile ilgili bir tecrübesini anlatmak istiyorum.
    yeğenim 2 yaşında falan....ikide bir annem:
    --çisin varmı kızım?
    ---ı ıhh!!!!
    ---çişin varmı kızım?
    --ı ıh!!
    ---belki, vardırr??
    ---ı ıh!!
    --- kesin vardır.. İnanmazsan bakalım.. bakalım bakalım çişin var mı?

sırf meraktan gidip tuvalete çişi varmı yok mu bakarlar...varsa eğer.... çok sevinirler . yoksa üzülmüş gibi yaparlardı...

bu olay benim çok hoşiuma giderdi. herşeyi oyunlaştırmak işi sanırım kolaylaştırıyor..

sanada iyi oyunlar..... kolay gelsin . bu forumu kaybetme 2 yıl sonra banada lazım olacak.

sevgiler.

Sevgili arkadasim.Keske biraz daha erken baslasaydin.Benim bir eltim var.Nasil beceriyor bilmiyorum ama tam bir yasinda cocuga bezi biraktiriyor.Ama hep basinda.Devamli cisin varmi???sorusu .galiba cocuk bu sorudan biktigi icin bezi birakiyor.Cocuklar alti ay ile birbucuk yas arasi herseyi daha cabuk ögrenirlermis.Benim kizim henuz 8 aylik .Kismetse 4 ay sonra biz de ögrenmeye baslayacagiz.Allah yardimciniz olsun.Sevgiyle kalin

Anneler tabii ki ilgilenecek ama çocukların da canı istiyecek oğuzla bir hafta uğraştım 2 yaş iki aylık tı bıraktı
    Elif le üç ay uğraştım sonuçta ben bıraktım 3 yaşına yakın bezini çıkardı gidip dattasına çişini yaptı sonra yine yattı altını bağladık bi müddette bez altında kıyafet gibi temiz ama bağlı olarak dolaştı
    Çok çok kolay gelsin

ben ogluma 20 aylikken basladim,kendi kendine kilodunu indirebiliyordu ve cisin tuvalete yapildigini ogrenmisti bana sadace cisini tutturmak kalmisti veee tam 6 hafta ugrastim cunku baslarda fiskiye gibi dakkada atiyordu heryere yaz diye de birsey giydirmemistim camasir cikmasin diye.bir elimde hali sampuani bir elimde bez attirdigi yerleri sildim,ama surekli de soruyordum sonra sonra hafta gectikce attirma sayisi azaldi daha cok lazimligina oturdu.
    en zoru trafikte cis deyinceydi,nerey park edecegimi nerden tuvalet bulacagimi sairdim sonunda mothercare de portatif wc yi buldum seyahat tipi katlaniyor frizbi gibi oluyor tek kullanimlik posetler seriliyor ve kurtaricim oldu nerde cis dedi hemn sagda arabayi cekip actim yaptirdim boylece disari cikarken de bez baglamadim.geceleri de 1-2 defa cise kaldiriyorum sabaha kuru kalksin diye,ama muhakkak kaldirmak gerekiyor,simdi 29 aylik heralde yaza ondan da kurtulurum.

sunu soylemek gerek ki kazalarla karsilastiginda kesinlikle bagirmamak gerekiyor coooook sabir isi,cocugun hazir olmasi gibi annenin de hazir olmasi gerekiyor,sik sik cis var mi deyip o hayir dese bile hadi hadi bakalim deyip wc ye goturmek hatta cesmeyi acip cisi tetiklemek cok ise yariyor.

sana kolay gelsin canim

7. Re: yrd..TUVALET egitimi hakkinda TECRUBEleriniz...

merhaba, biz de tuvalet eğitimiyle uğraşıyoruz.. daha doğrusu annem biz dört kız kardeşiz, annem hepimizin de 1 yaşında bezimizden kurtarmış, şimdi tarıkla uğraşıyor ,tarık ise 22 aylık.Canı isterse kakasını söylüyor,ama yaptıktan sonra uzun zamandan beri uğraşmamıza rağmen hala öğrenemedi,alışsın diye lazımlığa oturunca eline çikolata şeker gibi şeyler veriyorz..kaka var mı deyince mama diyor )

klozete konacak bebek oturağı da var ama hiç oturmuyor banyodaki suyla oynamak istiyor
    annem de bu nasıl çocuk böyle diye şaşırıyor,,, bazen tecrübeler bile işe yaramıyor

kolay gelsin

Merhaba,
    Aşagıdaki linklerden, sitemizde tuvalet egitimi hakkındaki yazı ve yazısmaları okuyabilirsiniz...

Ayrıca Forum alanındaki ve ana sayfadaki aramal bolumlerinde "tuvalet" yazarak arama yaparsan, baska yazılarada olasabilirsin...

Sevgiler
    Yeşim

http://www.annecocuk.com/modules/new...=1498&forum=14

http://www.annecocuk.com/modules/new...d=4157&forum=1

http://www.annecocuk.com/modules/new...d=1501&forum=1

http://www.annecocuk.com/modules/new...d=1501&forum=1

Benim oğluşum şu anda 22 aylık, şimdiye kadar hiç üzerine düşmedikbu konu ile ilgili ama son 10 günüdür çişi geldiğinde söylüyor ve gidip deh dehine yapıyoruz, ( Bu arada altı bağlı olarak dolaşıyor evin içinde) doktorumuz bize üzerine düşmememiz gerektiğini kendiliğinden söyleyemeyi öğreneceğini söyledi ama...........

arkadaslar hepinize sonsuz tesekkurler..
    inanin biraz olsun rahatladim..ve azmim artti...cunku sizlerinde yazdigi problemleri bir tek ben mi yasiyorum diye dusunuyordum..neyseki yanliz degilmisim...

hayirlisi ile kizimla bu problemide asariz insallah...sevgiler..ve tum annelere kocaman kolay gelsin...