1. Sayfa - Toplam 652 Sayfa var 1231151101501 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6520 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

!!!!!!!!! L O S T !!!!!!!!!! THE END

arkadaşlar bu da lostun yapımcısından yeni bir dizi FRINGE İn linkidir. İlgilenenlere duyurulur.
    http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=103952&post_id=1884461&orde r=0&viewmode=flat&pid=1884436&forum=1#forumpost188 4461

Şimdi akşam final bölümünü izleyen vardır aranızda mutlaka, 3. sezon final çoook enteresan değil mi.

Tahiminleri alayım şimdi ne olmuştur sizce.
    ------------------------------------------------------------

Tikkat tikkat son uyarı, şubatın 27 sinde başlıyor 4. sezon.
    Kaçırmayın , izleyenler tekrar izlesinler sonra burada kritikleri yapacağız.

Dersinize iyi çalışın.

Ben seyrettim ama seyretmeyen arkadaşlar olduğunu bildiğimden konu ile ilgili yorum yapmayacağım.
    --------------------------------------------------------------

DOST SENARYOSU :

Şimdi hikayemiz tracking yapmak için annecocuk üyeleri toplanmışız ve tur hazırlamışız.
    Duymuşuz ki falanca şehirde tracking için uygun bir alan var.
    Efenim uçak ile gidecekmişiz, uçağın hepsi anneçocuk ekibi ile dolu, bir anda havada panik başlamış . Trübülansa girmişiz ve aniden gözümüzü ıssız bir ormanın içerisinde bulmuşuz. Ne garip di mi kaptan pilot uçağı ormana indirmiş hiç hasar almadan ama uçağın benzini bitmiş ve çalışmıyormuş (Uçağı sağlam bırakmalıydım çünki geceleri üşürüm sığınacak yer lazım.)

Tabi hepimizin alet edavat tam takır dağ için ayakkabılar giyimler kuşamlar hatta yiyeceklerimiz doluymuş.
    Uçakta da 1 ay yetecek yiyecek varmış (bu benim senaryom isterse olmasın)
    Olayın şokunu atlattıktan sonra kızlar aramızda plan yapmışız ve keşife çıkmışız hep beraber.
    Ormandan garip bir ses gelmeye başlamış ağaçlar devrilmiş ürkütücü bir beyaz duman gelmeye başlamış koşmuşuz hemen uçağa sığınmışız, fekat kaptan pilotumuzu kapıvermiş beyaz duman.
    Beyaz dumanın arkasından böyle bakakalmışız, yakışıklı kaptan da gitmiş zati mefta .

Sonracığıma kebap tabe battaniyelerimiz yastıklarımız herbirşeyimiz hazır uçakta uyumuşuz bir fgüzel.
    Uçakta busines clasmış zaten kocaman mutfağı tuvaler banyosu herbirşeyi varmış uçağın.
    Kaptan gitmeden önce bir de radyoyu filan nasıl açıp kapatacağımızı öğretseymiş daha iyi olacaktı ama ömrü yetmedi garibin işte.
    Sabah olduğunda çoook ünlü işkadını olan şaho kendisini lider ilan etmiş
    uçaktaki kişilerin listesini emretmiş Liste çok uzunmuş hemen şöyle bir göz gezdirmiş.
    Hııımm,
    Meriç (üzgünüm jack yok sawyerda)
    türkan ( hıımm aşçımız belli oldu kolaydı öyle 2 kişilik yemek yapmak şimdi görelim seni)
    günseli ( taa almanyalardan kalk gel lost ol bak allahın işine)
    selay ( ne yapacaksın taaa oralarda oh orman havası dağ havası kal işte burda)
    gaye ( hadi bakalım sawyer da yok şimdilik ne yapacaksın bakalım)

Listenin geri kalanına sonra bakacağım der içinden ve hemen kafasındaki planları uygulamaya koyulur şaho.
    (şahonun bir ben'i var yüzünde )

Bir önceki bölüme hemen ışık tutalım.
    Şaho meğerse karma adı verilen bir kurumun liderliğini yapıyormuş.
    Uçakta yolculuk esnasında annecocuk üyelerine bayıltıcı gaz verilmiş ve uçak bilinçli ve kasıtlı olaraktan indirilmiş bilinmeyen gizemli , radarda neyin tespit edilemeyen hatta ve hatta başka bir boyuta götürülmüş kurbanlar
    Özellikle seçilmiş insanlarmış bunlar.
    Karekterlerimizin geçmişi hakkında daha sonraki bölümlerde sizleri aydınlatacağız gizem yavaş yavaş ortadan kalkacak.

Karma'nın gizli yürüttüğü faaliyetin asıl amacını ilerleyen bölümlerde anlatacağız.
    Grevden yeni çıktığımız için şimdilik bu kadar anlatıyorum.

Devam ettirmek isteyenler lütfen eklesinler yeni bölümleri.

Efenim kaçırılmanın sabahında hiçbirşeyden haberleri olmayan masum annecocuk üyeleri toplandılar şaho ananın yanına.
    Güsselce uçaktaki erzakları kullanarak kahvaltılarını yapıp keşife çıktılar tekrar.

Yerli sun, kate, jack,sawyer,jin hep beraber lay lay lom giderlerkene bir yandan da akşamki beyaz dumanı düşünüyorlardı.
    Birden ormanın orta yerinde büyük bir ağacın üstünde duran küçük bir uçağı farkettiler.
    Hep birlikte ağaca tırmanaraktan uçağın içerisini araştırmaya başladılar.
    İçeride bir iskelet ve not defteri vardı.

Çok eski tip bir telsiz buldular uçakta ve hemen ritibat kurmaya çalıştılar biryerlerle, o esnada aburjince bir mesaj duydular telsizden
    Bu konuda uzman olan şaho (artık şaho saf değiştirdi tamam mı karmanın lideri filan değil hadi bakalım ne kadar çorba olacak bu dizi)
    Aburjinlerin avustralya tarafında yaşayan ilk yerliler olduğunu biliyordu, aman allahım dediler yerliler mesaj mı göndermiş diye paiklediler.
    İçlerinde dil konusunda en yetenkli olan kübra (rüya) hemen dili tercüme etti.
    Yardım edin beyaz duman bizi rahatsız ediyor , çoğumuzu aldı götürdü yıl 1910
    şaşkılık içerisinde kaldılar.
    Hemen aşağıya inip diğer arkadaşlara da anlatak lazımdı durumu.

evet nerde kalmıştık tesizden duydukları aburjinlerin mesajını diğerlerine anlatmak için geri dönerler.
    Nedir bu böyle yaw 1910 yılında mesaj göndermiş adamlar o zamanda bu teknoloji kesin bu işin içinde uzaylılar var diye düşünürler.
    Uzaylılara inanların sayısı oldukça fazladır grupta.
    Mısır piramitlerinin yapımında yardımcı olan uzaylı dostlar neden aburjinlere yardım etmesin diye düşünürler.

Efenim neyse grup lideri şaho birazcık düşünmek ve bu arda da keşife devam etmek amacıyla ayrıcana arkadaşlarına ekmek götürmek derdi ile dolaşmaya başlar.

biraz ilerledikten sonra kocaman bir kapak görür üzerinde de karma yazıyordur kapağın, açmak için çok uğraşır ama bir türlü beceremez.
    Bu arada hava kararmaya başlamıştır , şaho der ki uzaylılar siz mi el attınız buralara eğer sizseniz bana bir işaret verin der. O an kapaktan bir ışık gökyüzüne doğru süzülür, içeride yaşam belirtisi vardır.
    Korkuya kapılarak koşmaya başlar ve birden birisi ile çarpışır zayıf uzun boylu (aburjin olmadığı kesin ) elinde silahı olan bir bayandır bu, isminin derya olduğunu söyler, şaho başlarına gelen olayı anlatır arkadşlarının yanına götürmek ister derya'yı ama derya birazcık kafayı sıyırmış gibidir gelmez şaho ile kaçar gider ormanın derinliklerine doğru.

Şaho gruba geri döner, ooo akşam yemeği hazırdır masada yok yoktur , hatta bugün adı geçen kete bile yapılmıştır , sibel sürekli helva yapıyim kete yapiyim diye tutturduğundan ve erzağın bitme korkusu olduğundan sibel'in elini ayağını bağlamak zorunda kalırlar.

Yemekler yenir keteler yenir üzerine afiyetle çaylar kahveler içilir.

Tabi herşey hazır bulaşık yıkama derdi yok birşey yok iş yok güç yok , sohbetler edilir dostluklar kuvvetlendirilir.
    Yine o güzel business class koltuklar yatak olur ve güzel bir uyku çekilir.

Sabah ilk iş şaho arkadaşlarına akşam ki kapağı anlatır , herkesi bir merak kaplar gidip bakalım açmaya çalışalım derler.
    Ekip yola koyulur uçakta buldukları kazma kürek herneyse tüm aletler alınır.
    Kapağın başına geçilir.Uzun çalışmalar sonunda kazma kürek darbeleri ile kapak açılır üzerinde kuru kafa işareti bulunan kapak bir kenara atılır.
    İçerisi karanlık olduğundan bir fener alayı eşliğinde yavaş ve dikkatli adımlarla merdivenlerinden inilir .
    Oda ne vivaldinin mevsimler albümü çalınmaktadır içeride , en azından medeni birileri var içeride diye düşünürler.

Tam odanın kapısı açıldığı esnada karşılarında silahlı bir adam görürler,
    yanlış anladınız kötü bir niyetimiz yok biz uçakzedeyiz diyilip sempatik davranılmaya çalışılsada adam kafayı yemiştir zaten ikna edilemez.
    Tam o esnada meriç ve gaye ben kate'im diyerek saç saça başbaşa havalandırma deliğinden adamın tepesine düşerler

Efendim gaye ve meriç düştüklerinin farkında bile olmadan bir kenarda didişedusunlar,
    doktorumuz nilgün ve şaho üzerine 2 kişinin düşüp bayılttığı yabancıyı ayıltmaya çalışırlar.
    Şaho sorar ameliyat gerektirirmi durumu doktor, nilgün bakacağız hele bir ayıltalım der
    Yerli sun türkan aman ben bakamam benim yanımda ameliyat etmeyin der.
    Neyse efenim desmont pardon davut yavaş yavaş ayılır ama kızlar her ihtimale karşı elini ayağını bağlarlar ve silahını alırlar.
    Davut kendine geldikten sonra sakinleşmiştir ee kafaya 2 kate kolay mı isterse sakinleşmesin.
    4 yıldır burada olduğunu burada bulunmasının bir sebebi olduğunu söyler uzaylılarla bağlantının sağlanmamaması için her gün pc ye şifre girip manyetik frekansı bozması gerekiyordur.
    Eğer şifreyi girmezse uzaylılar hemen harekete geçip dünyayı ele geçireceklermiş

nERDOĞAN YAZDI :

Yahu ben olsam olsam misafir cadı doktor olurum, grubum bozulmasın?

Neyse, ettiğimiz Hipokrat yeminine sadık kalmak zorundayız, icapçı doktor olarak katılalım bari..
    ----------------------------------------------

Hastanın abuksubuk konuşmaları çevresinde de olumsuz bir etki yaratmaktadır. Duruma hemen müdahale edilmelidir.

Dr. yanındaki koca çantayı açar, içinden kocaman ve içi yeşil bir sıvıyla dolu bir enjektör çıkarır.

Herkes dehşetle bakarken " bu doğruluk serumudur, eğer doğru söylüyorsa,ağzından şifreyi de alırız, üçüncü göbekten dedesinin adını da " der ve iğneyi desmondun kaba etine saplar.

"Bundan sonraki üç gün sizin, alın ne isterseniz yaptırın, benim alınacak iki dalak , bir de midem var" der, süpürgesine uçup gider.

BÖLÜM DEVAMI:
    Süpersin doktor hanım.
    Ben de desmondu nasıl konuşturum diyordum tam.
    Efendim desmond yani davut kaba etine yediği iğnenin etkisi ile ötmeye başlar.

Uzaylılar 1900 yılların başlarında bu adaya gelmişler ve insanları incelemek amacı ile karma enstütüsünü kurmuşlar, bunlar iyi niyetli imişler sadece inceliyorlar deneyler yapıyorlarmış derken 2. grup olan uzaylılar gelmiş ve diğer grubu öldürüp insanları da helak etmeye başlamışlar . O duydukları telsizdeki mesajda 2. grup yüzünden helak olan ve son kalan halkın sesi imiş.
    Grup beyaz bir dumanı da serbest bırakaraktan dünyadan ayrılmışlar ama bağlantıyı kesmemişler.
    İlerleyen yıllarda adayı keşfeden insanlar uzaylıların dünya ile kurdukları bağlantıyı hergün bir şifre girerekten kesmişler yeri tespit edemeyen uzaylılar gelememişler tabi ki.
    Bunun üzerine dostlar karar almışlar hergün birileri nöbetleşe şifreyi girecekler ve dünayı kurtarma görevine devam edeceklermiş .
    bu arada kayıp olan anne çocuğu aramak için gönüllüler yola koyulmuşlar ülkede yankı yapmış bu olay ve dünyanın herbir köşesinden gönüllü insanlar toplanıp arama kurtarma ekibi kurmuşlar.
    Ekipten sadece birkaç isim vermek istiyorum şimdilik.
    Tarkan, goerge cooloney, brad pit, jhony deep, angelina jolie, antonie banderas ve daha sonra açıklayacağım isimler adaya doğru harekete geçmişler.

bu olaylar esnasında karekterlerimizdeki kate kavgasının ilk başlarında kendisine rol kalmadığını düşünüp 3 çocuk yapıp kariyerinin zirvelerine tırmanmış olan vefalı annecocuk üyesi olan günseli claire yani bizim bölümde adı güler olan karekteri seçip 4. çocuğuna hamile olaraktan karnı burnunda ortalıkta solanmaya başlamış.
    Beyaz dumanı ilk gördüğünden beri zaten gergin olan sinirleri iyice gerilmiş ve hafiften sancıları başlamış.
    Hemen doktor hanıma müracat edilmiş ve keşke eda duruyu 'da kaçırsaydık denilmiş kendi aralarında o bu işlerden daha iyi anlardı mutlaka demiş doktor hanım.
    Ben cerrahım doğurturum ama kadın doğumcumuz olsaydı daha iyi olurdu demiş.
    Aniden güler'in (günseli) sancısı kesilmiş bir mucize gibi.

Bebeğin sağlığı da yerindeymiş.

Fakat tam bu esnada beyaz duman tekrar belirip kate olucam diyenleri kovalamaya başlamış ( çıkın ortaya yoksa 1 kaç bölüm duman sizi bırakmayacak gaye ve meriç)

Dünyadan bağını koparmış olan Hurley(pinor ) adada daha mutlu olacağını düşünüyormuş 1 kiler dolusu çikolata ona yeterde artarmış meğer.
    Halbuki milyar dolarların sahibi imiş kendisi ama mutlu değilmiş kötü şans peşini hiç bırakmamış ta ki adaya gelene kadar.
    Artık şansı gülmüş daha ne olsun kiler dolusu yiyecek , ve işin garibi yiyeceklerden sorumlu olarak atanmış ekibe.

Kendisine bir söz vermiş pinor(hurley) adadaki zaman diliminde sağlıklı beslenecek yediklerine dikkat edeceğine.

Fkaat daha ilk günden sakladığı çikolataları gizli gizli indiragandi yapmış mideye

kanramanlarımızdan birisi de güzeller güzeli melez tan'dır (yani sun ama türkan 'dan esinlendiği için karışık birşey olmuş isim)
    Tan başarılı bir iş ve ev kadınıdır fakat tek sorunları kocası ile bir çocuk sahibi olamayışlarıdır.
    Eşinin yani Can(jin) ın çocuğu olmayacağı haberini ilk aldığında şok olmuştur fakat bunu kocası ile paylaşmamıştır.
    Araları da nanemolla olduğundan dolayı kendisine bu arada bir boy friend edinmiştir.
    Hani desmon yani davut'un olayında ameliyatı benim yanımda yapmayın gibi bir cümle kullanmıştı ya bunun sebebi midesinin bulanmasından kaynaklanıyordu.
    Mide bulantıları iyice artınca dokora müracat etti.
    Doktor karma enttütüsündeki aletlerinde yardımı ile güzelce muayene etti tan'ı ve hamile olduğunu söyledi.
    Tan şok oldu kimden di bu çocuk kocasından mı yoksa boyfriendinden miydi.
    Bunu anlamak çok kolaydı uzaylıların bıraktığı teknolojiyi kullanaraktan bebeğe dna testi yaptı doktor jake hanım (nilgün kusura bakma burada çok vakka var senlik mecburen yazıyorum).
    Çocuk can'dan dı kocasından dı yani. Çok mutlu oldu ağladı ağladı tan

kazanın üzerinden yaklaşık 2 hafta geçmişti, kazazedeler adada çok mesut bahtiyr yaşıyorlardı ah bir de o duman olmayaydı ne iyi olurdu .
    arada kükreyip kükreyip duruyordu ama kızlar bir çemkirmeyle üstesinden geliyorlardı artık.beyaz duman tozu dumana kataraktan kaçıyordu kadınların dilinden

efenim hatırlarsanız size kurtarma ekibinden bahsetmiştim. kurtarma ekibi adanın yolunu bulmuşlardı bulmasına ama ancak 6 kişi gelebilmişti adaya , küçük emrah, brad pit,antonia banderas,tarkan, jhonyy deep,george cooloney

adaya helikopterden itilerekten indiklerinden ve adanın da manyetik etkisi ile hafızalarını yitirmiş vaziyetteydiler.

fırsat bu fırsat diyen annecocuğun gizemli ada üyeleri yine kavgaya başladılar özellikle de emrah'ın kate'in sevgilisi olacağını öğrenen meriç ve gaye bu sefer ben kate değilim hayır ben değilim diye birbirlerinin saçını başını yolmaya başladılar

Re: LOST' cular toplaşın konuşmamız lazım

ben dvd den seyredeli çok oldu...siz yeni mi seyrettiniz 3.sezon finalini,anlamadım ki..

minedafne yazdı:
    ben dvd den seyredeli çok oldu...siz yeni mi seyrettiniz 3.sezon finalini,anlamadım ki..
    hıh

Final dün akşamdı digitürk'te mineciğim o yüzden de yeni seyretttik.

Şimdi sen 4. sezonunda dvdlerini alırsın bulursun Haberim olsun ne olur .

Nereden aldıysan bana da özelden yazabilirsen sevinirim zira dvdlerini edineceğim bütün sezonların arşiv yapmam lazım.

Şimdi ne diyorsun jack neden perperişan oldu öyle , pişmanlık duyduğu belli .
    Ölen ben miydi acaba, ay çok soru var.

kimse seyretmedi mi mine ve benden başka bu diziin sezonunu yaw.

Şimdiii, çok ilginç bitti di mi?

Olacaklar, adadan kurtulacaklar, Kate, Sawyer ile evlenecek. Jack'ın cenazesine gidip tabutunu açmadığı kişi Sawyer'dı. Hepsi bedava uçak bileti kazandı, özellikle jack belki tekrar o adaya düşerim niyeti ile sürekli seyahat ediyor ama nafile... adadan ayrıldıklarına bin pişmanlar.

sahende yazdı:

.
    4. sezon için ocak ayına kadar bekleyeceksin Şahende. Ben de 3. sezonu bitireli çok oluyor... dinlenmedeler. 2010'a kadar devam edecek dizi. Toplam 6 sezon oynayacakmış.

benim tahminim

medip yazdı:

Olacaklar, adadan kurtulacaklar, Kate, Sawyer ile evlenecek. Jack'ın cenazesine gidip tabutunu açmadığı kişi Sawyer'dı. Hepsi bedava uçak bileti kazandı, özellikle jack belki tekrar o adaya düşerim niyeti ile sürekli seyahat ediyor ama nafile... adadan ayrıldıklarına bin pişmanlar.
    Bak şimdi kate gitmem lazım evde bekliyor dedi bu kişi sawyer idi. Cenaze cezaevindeydi ben'in cenazesiydi bence zaten ada sayesinde iyi idi adadan ayrılınca kötüledi öldü.

Jack'in arada yaşadığı bazı şeyler var bunalıma sokmuş onu kendisini öldürmeye kalkacak kadar.

Adadan döndüler tabi artık olaylar tersine sarmaya başlayacak eskiden normal hayatlarını gösteryorlardı şimdi adadaki yaşamlarını hatırlayacaklar.

Bak şimdi benim komplo teorilerim neler, hugo zengin ya ama aynı zamanda da kötü şansı var şansı yine devam edecek ve hugo bu işi araştıracak ve aday dönmek için ekibi toparlayacak (nasıl olsa istemediği kadar parası var).

Adada kalanlar olacak mesela john zaten kaldı, o kadaın kaldı, zenci kadın kalacak çünki adada kanseri yendi.
    Jin ve sun kalır mı bilmiyorum adada daha mutlu olduklarını sanıyorum.

Charli'ye yazık oldu ama inşallah ölmemiştir.

medip yazdı:
    sahende yazdı:

.
    4. sezon için ocak ayına kadar bekleyeceksin Şahende. Ben de 3. sezonu bitireli çok oluyor... dinlenmedeler. 2010'a kadar devam edecek dizi. Toplam 6 sezon oynayacakmış.
    Meriç devam etsinler oh oh iyi 3 senemiz var daha seyredebileceğimiz. inşallah o zamana kadar başka projeler de yaparlar lost gibi.

Ama ben şimdi adadan ayrılmalarına çok bozuldum (ama tabi bundan sonra da adadakiler ve adaya ulaşmaya çalışan şehirdekiler olarak göstereceklerdir) ada ortamını çok sevdiydim de.Bulsam ben de gidicem bir adaya.

Re: benim tahminim

sahende yazdı:
    medip yazdı:

Bak şimdi kate gitmem lazım evde bekliyor dedi bu kişi sawyer idi. Cenaze cezaevindeydi ben'in cenazesiydi bence zaten ada sayesinde iyi idi adadan ayrılınca kötüledi öldü.

Jack'in arada yaşadığı bazı şeyler var bunalıma sokmuş onu kendisini öldürmeye kalkacak kadar.

Adadan döndüler tabi artık olaylar tersine sarmaya başlayacak eskiden normal hayatlarını gösteryorlardı şimdi adadaki yaşamlarını hatırlayacaklar.

Bak şimdi benim komplo teorilerim neler, hugo zengin ya ama aynı zamanda da kötü şansı var şansı yine devam edecek ve hugo bu işi araştıracak ve aday dönmek için ekibi toparlayacak (nasıl olsa istemediği kadar parası var).

Adada kalanlar olacak mesela john zaten kaldı, o kadaın kaldı, zenci kadın kalacak çünki adada kanseri yendi.
    Jin ve sun kalır mı bilmiyorum adada daha mutlu olduklarını sanıyorum.

Charli'ye yazık oldu ama inşallah ölmemiştir.

Biz izleyip bitireli aylar oluyor