3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Ayvalık ve Cunda Tarafları

zaten cok ozledım bu sene gıdemedım ayvalıga

çiğdemcim bu yaz o taraftaydık örendeydik biz ama ayvalık cunda en beğendiğim yerlerdi sarımsaklının denizi harika örenin plajı çokkkkk güzel cunda harika ama sahilini görmedim denizi soğuk ama o kadar çokkk soğuk değil donmazsın emin ol bence görülmesi gereken yerler özellikle ayvalık'da cennet tepesi şeytan sofrası gidilmesi gereken yerler iyi tatiller canım sana

3. Re: Ayvalık ve Cunda Tarafları

melisoli yazdı:
    Annemlerin Ayvalık'ta (Altınova) yazlığı var, ben çok severim. Temmuz başı gittik, Ağustos sonu yine gideceğiz. Havası ve denizi tam kıvamındadır bence. Güney gibi aşırı sıcak olmaz mesela...

Cunda akşamları güzeldir, sıra sıra balıkçılar, açık pazarı vardır. Ayvalık'ın gece hayatı var mı pek bilmiyorum doğrusu.

Aşırı bir eğlencesi yoktur ve sosyetik değildir oraları. Ama denizi, kum güzeldir. Beklentiyle ilgili bir şey yani.

Bizim yazlığımız olduğu için kalınacak yerleri pek bilmiyorum. Sanırım Sarımsaklı civarında oteller var.
    Aynen katılıyorum.. Bir de ekleme yapmak istiyorum; tarihe meraklıysanız, Cunda'da çoğu maalesef harabe olmuş durumda, çok şey görebilrisiniz..

bencede gitmelisin harika yerler.Ayvalık akçay altınoluk cunda hepsi yakın birbirine hepsini gez gör derim ben.Evet denizi biraz serin.Denizin içinde kaynak sularının olduğu bunun için soğuk olduğunu söylüyorlar.Cunda geceleri süper bence.altınolukta deniz mükemmel.ben 3 yıl üst üste akçay a gittim.tam tatil yerleri kafa dinlemek için süper mekanlar derim ben.herkesin tatil anlayışı zevki farklı.beğenmeyenlerde olabilir.e tabi karar senin

Denizi buzzz gibi...
    Tesis olarak bilmiyorum...
    Kumlu yeride var taşlı yeride...
    Görülmeliiii mükemmel bir yer ayrıca ayvalık için de Yeni Hal denen bir pasaj gibi bir yer var meyva falan satılıyor orada Aranan Köfteci diye bir köfteci var mükemmelll.Hemde kişi başı 5 ytl falan ama köftesiii mükemmel piyazıda.Gidilir en güzel zamanı.İnanın oraya yerleşmeyi istiyorum ve 5 seneye kadarda taşınıcam...

evet gercekten de yasanacak bıryerdır ayvalık ben hemen hemen her sene gıderım bu sene gıdemedık ama

Bundan 2 sene evvel EGE turu yapmıştık eşimle.Ayvalık ve cundayı görme fırsatım olmuştu.Deniz gerçekten serindi.Sarımsaklı plajını tavsiye ederim denize girmek için.GRAND TEMİZELDE konaklamıştık sakın sende aynı hatayı yapma rezalet.Hijyenin h si uğramamış.CUNDA ADASI VE ŞEYTAN SOFRASI GÖRÜLESİ YERLER ARASINDA.Yinede ben derimki gece hayatı eğlence arıyorsan tavsiye etmem çünki kafa dinlemek ve çok sakin bir tatil istersen tercih et.Bu arada zetinyağıda çok meşhur oraların.Her yer zeytin ağacı ve gittiğimiz yol üzerinde zeytinyağı fabrikalarının zeytin kokusunu hissetmemek mümkün değil arkadaşım.
    Benim için tatil demek Çeşme demek ama yinede tercih tabiki senin.İyitatiller.

ben yeni geldim.Önce ayvalık,sarımsaklı ve cundayı gezdik.,
    Zevkler farklıdır ama biz begenmedik ve ordan Erdege dönüp tatil yaptık.Sarımsaklı plajı var alabildigini büyük ve kumsal ama bakımsız.Bana göre denizi soğuk.Ama görmek istiyorsan birkere git...Belki sen begenirsin.

rüzgarlar başladı artık oralarda biz yeni döndük canım ama çok güzel biz örende kaldık ama akçay altınoluk ayvalık küçükkuyu sarımsaklı gezdik.ayvalıkğa giderseniz mutlaka şeytansofrasına gidiniz oradan adalar nefisssssss

Bu yaşıma kadar daha soğuk bi denize girmedim.

Seferihisar'a soğuk derdim, orası bile sıcak kaldı, o kadar yani.

Ama akşam Cunda da yediğin balıklar ve leziz mezeler gündüzki soğukk suyu unutturuyor ne yalan söölim

Cunda da arka sokaklarda birde giritli bir bayanın sebze yemekleri lokantası var, muhteşem. (uğrarsan bir damacanada kırık zeytin al, hiçbir kimyasal koymadan babası kendi elleri ile doldurmuş, nefisss!!!)

Ve tabii çılgınca yenen yemek üstüne, deniz kenarına kahve ve otele yürürken de sakızlı dondurma.. mmmmmmmm... çok güzel...

Deniz soğuk, Cunda nispeten daha iyi ama orasıda yosunlu. Yani denize baktığında yemyeşil görüyorsun, bu da insanı biraz huylandırıyor. (Tuna mesela çok huylandı ve girmedi)

Sarımsaklı'da görüntü muhteşem. Masmavi bir deniz, pür kum ama suya girene kadar kalp çarpıntını duyuyorsun... Ayvalık da öyle. tostu da her yerde yeme, pişirip pişirmediklerini kontrol et

El sonuç: görülmeye gezilmeye değer. Öyle tavsiye edilecek bi otele rastlamadım.. Ama önemi yok, akşamları Cunda da yersen

kahvaltılarda doğru düzgün zeytin bile yiyemedik. Ama dönüş yolunda Fora ya uğrayıp zeytinyağı ve harika sele zeytin aldık. (bu yıl kuraklık nedeni ile zeytin pek olmadığı için zeytin yağı stoklamakta fayda gördüm de