Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: SIK KAKA

Hybrid View

SIK KAKA

Merhaba

Oğlum 14 aylık.Günde en az 3 kez kaka yapıyor.Sulu değil normal kıvamda.Sizce neden olur?Süt alerjisi var ve diyette çapraz reaksiyon gösterecek gıdalar da yemiyor.

Re: SIK KAKA

benim kızım 20 aylık günde 3 bazen 4 kez kaka yapıyor.normal kıvamda..hiç bişeye allerjisi yok..
    rahat olun.
    gelişimi iyi ,keyfi yerinde ise..hiç yapmamasından bin kat iyidir diyeceğim.

Tuni Hn

Bana aşağıdaki mesajı çekmişsiniz 3 ağustosta.Kafam çok karıştı.Çölyak olmasından çok korkuyorum şimdi.Puzzle'ın parçalarını birleştirince çıldırdım.Gerçi benim oğlumda gelişim geriliği yok.Şu an 14 aylık ama 2 ay önce 12,8 kg ve 80 cm boyundaydı.Çok sık kaka yapması hep var gerçi.11 aylıkken ayaklandı.6 aylıkken tek başına oturuyodu.Çölyakta bildiğim kadarıyla sürekli ishal oluyorlar değil mi.Selimin kakası yumuşak ama su gibi değil.Yumuşak olmasını da sürekli sebze yemesine bağlıyorum süt alerjisi nedeniyle.Bir de milupanın tahıllı yani glutenli mamalrını yiyor sürekli.Ama Milupanın özelpregominine formül olarak.Yani glutensiz biberon maasına glutenli mamayı formül ediyoruz.Mutlaka ishal ve gelişim geriliği olurdu değil mi.

merhaba

sub-simplex diye bi damla var, henüz sağlık bakanlığı onay vermediğinden tüm eczanelerde yok ama bazılarında oluyor.
    bi de dut kurusu alıp kaynatıp suyunu içirmenizi önersem..
    inşallah işe yarar..
    doktorunuz hiç ince bağırsak biopsisi yapmayı düşündü mü?
    çünkü dietinize çok sadıkken ve artık 13.ayda biraz toparlaması gerekir çocuğun.
    aaaaaaaaaa bak yazarken aklıma geldi.
    çöliak hastalığı var,bağırsaklarla ilgili. palyaço bi hastalık. yani her klinikle gelebiliyor.sadece gelişme geriliği, ya da sadece karın ağrısı gibi..doktorun aklına gelmesi lazım sadece..
    sizde araştırıldı mı?
    yapacağınız yalnız kan tahlili..
    ve eğer öyleyse yapılacak farklı bir diet düzenlemesi ile çocuğunuz tamamen rahatlayabilir.
    anti-GAD ve anti-gliadin antikor çalıştırtacaksınız.
    vakit kaybetmeden yaptırın.sonucu merakla bekliyorum..
    sevgiler.

sn selimsinem hn,

bana her gün ortalama 10-15 soru geliyor. bu nedenle sizin

daha önce sorduğunuz soruyu ve verdiğim cevabı hatırlamam

takdir edersiniz ki olanaksız.

sık kaka olurdu di mi demişsiniz, sık kaka başlıklı forum

açmışsınız..e çöliak mı demişim,şu tahlilleri yaptırın

demişim..yaptırmamışsınız...

kendinizi hatırlatmadan tekrar hastalığın farklı

tarafından forum açmışsınız..

daha benden ne cevabı beklediğinizi anlayamadım..

hayır çöliakda kesin ishal olacak die bişey yok..daha önce

de yazdığım gibi bu palyaço hastalık her klinikle

gelebilir.

selimsinem yazdı:
    Tuni Hn

Bana aşağıdaki mesajı çekmişsiniz 3 ağustosta.Kafam çok karıştı.Çölyak olmasından çok korkuyorum şimdi.Puzzle'ın parçalarını birleştirince çıldırdım.Gerçi benim oğlumda gelişim geriliği yok.Şu an 14 aylık ama 2 ay önce 12,8 kg ve 80 cm boyundaydı.Çok sık kaka yapması hep var gerçi.11 aylıkken ayaklandı.6 aylıkken tek başına oturuyodu.Çölyakta bildiğim kadarıyla sürekli ishal oluyorlar değil mi.Selimin kakası yumuşak ama su gibi değil.Yumuşak olmasını da sürekli sebze yemesine bağlıyorum süt alerjisi nedeniyle.Bir de milupanın tahıllı yani glutenli mamalrını yiyor sürekli.Ama Milupanın özelpregominine formül olarak.Yani glutensiz biberon maasına glutenli mamayı formül ediyoruz.Mutlaka ishal ve gelişim geriliği olurdu değil mi.

merhaba

sub-simplex diye bi damla var, henüz sağlık bakanlığı onay vermediğinden tüm eczanelerde yok ama bazılarında oluyor.
    bi de dut kurusu alıp kaynatıp suyunu içirmenizi önersem..
    inşallah işe yarar..
    doktorunuz hiç ince bağırsak biopsisi yapmayı düşündü mü?
    çünkü dietinize çok sadıkken ve artık 13.ayda biraz toparlaması gerekir çocuğun.
    aaaaaaaaaa bak yazarken aklıma geldi.
    çöliak hastalığı var,bağırsaklarla ilgili. palyaço bi hastalık. yani her klinikle gelebiliyor.sadece gelişme geriliği, ya da sadece karın ağrısı gibi..doktorun aklına gelmesi lazım sadece..
    sizde araştırıldı mı?
    yapacağınız yalnız kan tahlili..
    ve eğer öyleyse yapılacak farklı bir diet düzenlemesi ile çocuğunuz tamamen rahatlayabilir.
    anti-GAD ve anti-gliadin antikor çalıştırtacaksınız.
    vakit kaybetmeden yaptırın.sonucu merakla bekliyorum..
    sevgiler.

Çok haklısınız ,panikliğime verin kusura bakmayın.Doğduğundan beri yenidoğan geçici taşipnesinden tutunda süt alerjisine kadar öyle çok şeyle uğraştık ve uğraşıyoruz ki (dermansız dert vermesin Allah) o yüzden çölyak'ı da duyunca hakikaten çok panik oldum.
    Doktoruna gidelim açık açık konuşalım diyoruz.Kendisi Çapa da doçent.Belki hemen biyopsi vs yapar.Tahlilleri de orada yapılır.Sizi gelişmelerden haberdar ederim.
    Son bir soruma cevap vermenizi rica edebilir miyim.Kakaları hep az az.Yani sanki bi seferinde hepsini yapmıyor da yemek yedikten sonra üstten mide bastırınca geri kalanı yapıyor gibi.Çünkü kaka yaparken izliyorum ıkınıyor sonra bişeye takılınca hemen bırakıyor ıkınmayı.O yüzden bu kadar çok kaka yapıyor olması muhtemelmidir?Bir de şimdiki boy ve kilosunu sormuştunuz onu yanıtlamamışım.12 aylıkken (en son dr'a götürdüğümüzde) 80 cm ve 12,8 kg idi.Tekrar teşekkürler,özürler ve iyi çalışmalar

rica ederim efendim. iyi niyetli olunduktan ve gönül alındıktan sonra hiç sorun deil.
    ya kilo boy konusunda emin misiniz?
    yav benim kız 20 aylık ve 13 kilo.. sizin 12 aylıkken ki kilonuz % 97 de boyu da % 90 da..gelişim geriliğinin g si yok sizde..
    bence sizde yalnızca gaz-karın ağrısı (o da şüpheli sonuçta çocuk ifade edemiyor) problemi var. çöliak ihtimali bu gelişimle çok azalmakla birlikte sıfırlanmış deil yine de.
    ufaklık şöyle iyi bir pediatrik gastroenteroloğun elini bi öpse iyi olur gibi gelior artık..
    ya yoksa siz fazla mı irdeliyorsunuz herşeyi?
    valla gelip selimi gözümle göresim,ellerimle bi muayene edesim geldi
    haberleşelim..