1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

bunaldım artık...

MERHABA ARKADAŞLAR
    SİTEYE KAYIT OLALI BİRKAÇ GÜN OLUYOR, ANCAK FIRSAT BULABİLDİM BİRŞEYLER YAZMAK İÇİN..
    BENİMDE 4 YAŞINDA DÜNYA TATLISI BİR OĞLUM VAR. BİRÇOĞUNUZ GİBİ BENDE ÇALIŞIYORUM.
    ÇALIŞMA SAATLERİM 8-6 YANİ SABAH 7 AKŞAM 7
    EŞİM 3 VARDİYA ÇALIŞTIĞI İÇİN ÇALIŞMA SAATLERİMİZ PEK UYUŞMUYOR VE ÇOK KISITLI GÖRÜŞEBİLİYORUZ.
    OĞLUŞUMDA BU DURUMDA HAFTA İÇİ BABAANNESİNDE KALIYOR. HAFTA İÇİ BİRGÜN UYRAYIP ONUNLA KALIYORUZ.
    SADECE HAFTA SONLARI ALIP EVE GETİREBİLİYORUZ.
    SON DÖNEMLEDE HIRÇINLAŞTI VE GECE TUVALETE KALDIRMAZSAM YATAĞINI ISLATIYOR.
    BU DURUM BENİ ÇOK YIPRATIYOR.
    beni dinlediğiniz için hepinize teşekkürler ..
    yorumlarını bekliyorum.....
    funda

Re: bunaldım artık...

Yani anlattığın kadarıyla aile içi ortamınız pek de iç açıcı değil...
    Ve sanırım bebişinin altını ıslatması ve hırçınlığı da sizleri az görmesinden kaynaklandığını sanıyorum.
    Allah kolaylık versin Fundacığım....

merabalar bu olabilecek bisey ve buyuk ihtimalle psikolojik bence size olan tepkisini bu sekilde belli ediyor olabilir ama gercekten cok az gorusuyorsunuz bence bunun icin biseyler yapmaniz gerekiyor eminim sizi cok ozluyordur.sevgilerr

4. Re: bunaldım artık...

merhaba,
    ben bu durumun cocugun psikolojisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Anne ve babayı cok az görüyor. Acaba belli günler oyun gruplarına verseniz iyi olur mu? Cocuk yasıtlarıyla daha güzel zaman gecirecegi için daha bir rahatlayacaktır. Calışmak zorunda olduğunuz için aklıma gelen en akılcı cözüm bu..

Kolaylıklar diliyorum.

Sevgiyle..

Selam Funda... Oğlun eminimki anne ve babasını çok özlüyordur. Keşke ona daha fazla vakit ayırabilseniz. Altını ıslatması heralde size kızgınlığından. Sizin ilginize ihtiyacı var ve bu da bir şekil ilgi çekme aracı olabilir. Kısa zamanda bu durumdan kurtulmanız dileğiyle sevgiyle kal.

Benim oglum da 14 Subat'da (insallah) 4 yasina girecek. Ayni yasda olduklari icin benzer gelisim egrisinde ve yine benzer gelisim sancilarinda olduklarini saniyorum. Bu yas, cocugun tam da kendini "buyuk gibi konumlandirdigi donem" diyorlar. Kendini ispatlama, ben artik buyudum ama, cinselligin kesfi, cinselligin kesfine bagli olarak anneye olan ask, ama diger tarafdan anneye asik olunamayacagini bilmek ve buna bagli olarak gel-gitler yasamak vs...Yani zor gunler yasiyorlar zooor :=)

Sizin durumunuza gelince; elbette buyukanneler cocuklari gozlerinden sakinir. Elbette canlarindan cok sever ama siz de takdir edersiniz ki anne babanin yerini hickimse tutamaz. Altini islatmasinin nedeni (veya nedenlerinden biri) size olan tepkisidir diye dusunuyorum. Onun buyume sancilari icindeki bu zor gunlerinde anne ve babasina ihtiyaci oldugu cok kesin!

Diger tarafdan elbette siz de keyfinizden oglunuzu buyukanneye birakmiyorsunuz eminim. Ancak problemin tek bir cozumu olmamali! Belki sizi biraz daha yoracak ama oglunuzu rahatlatacak baska yollar bulunabilir (mi acaba)?

Oyle arkadaslarim var ki sabah 6.30 da evden cikip 20.30 gibi cocugu buyukanneden alip evlerine gidiyorlar. Simdi bu is mi diyeceksiniz...Dogru cok zor; hem ebeveyn hem de cocuk icin...Ama sonucda cocuk evinde ebeveyn ile birlikte uyuyor! Yine oyle arkadaslrim var ki esleri 3 vardiya calismamakla birlikte her gece 21.30-22.00dan once eve gelemiyor. Hatta cmt ve pazar bile ofise gimek zorunda kaliyor. Bu arkadaslarimin cocuklarina gunduz saatlerinde buyukanneler veya bakicilar bakiyor. Geceleri de hemen hemen tamamen anneler! Yanlis anlamayin dogrusu budur diye anlatmiyorum. Elbette her ailenin sartlari kendi icinde degerlendirilmeli. Lakin birbirine cok yakin ornekler oldugu kesin. Ornekler yakin olunca benzer cozumlerden -belki- fayda saglanir diye dusundum. Tabii ki yapabiliyorsaniz en guzeli- yasi da dusunuldugunde- bir yuvaya vermeniz (gerci belki de gidiyor bunu yazmamissiniz). Yuva eve veya is yerinize yakin olabilirse sabah oraya birakip aksam da alirsiniz. Babayi cok goremese bile en azindan anne ile birlikte olur...Devlet okullarinin cok uygun fiyatli yuvalari mevcut. Yasitlariyla birarada olmasi en guzeli!

Cabuk buyuyorlar. Aslinda buyukler hep derler ya "nasil olsa buyuyorlar"...Ama buyume sadece fiziksel degil ki...Ya ruhsal buyumeleri! Secimleri biz yapiyoruz. Bu nedenle sonuclar da bizim sorumlulugumuz.

Kolay gelsin. Sevgiyle kalin,

Figen

7. Re: bunaldım artık...

ailesinden ayri büyüyen biri olarak cocugunuzun neler hissettigini anlayabiliyorum..
    siz nekadarda onun gelecegi icin böyle olmak zorunda desenizde o bunu anlamayacak ve secenegi olsa ac kalmakla sizden ayri kalmak arasinda inanin ac kalip yaninizda olmayi sececektir....
    Babaannesinin onu sevmesi yetmez...

eger mümkünse sadece gece yatmak icinde olsa cocugunuzu eve getirin...
    ve ya ilerde yasayacaginiz kopukluga simdiden kendinizi alistirin

Merhaba Funda,

Öncelikle hoşgeldin demek istiyorum....

Aile ortamının tam olarak kurulamaması, çocuğunuzun sizinle sadece hafta sonları artı 1 gece geçirmesi çocuğunuzu olumsuz etkiliyor mutlaka. Her saatini çocuğunla geçirsen bile onlara yetmiyor inan buna.

Bunlar hırçınlaşmasına bir etki olabilir ama başka bir rahatsızlığıda olabilir. Belki konuşmasını anlamıyorsunuzdur, bu onu hırçınlaştırır... Belki sizinle oyun oynamak istiyordur, oynamıyorsunuzdur bu onu hırçınlaştırır... Bunları uzun uzun sıralamak mümkün..

Konuşmayı deneyin onunla. Dilinin döndüğünce size cevap verecektir mutlaka...

Umarım bu hırçınlığı geçici bir durumdur.

Sevgiler...

Fundaçım önçe hoşgeldin aramıza sonrada arkadaşlara katılıyorumçocuguna daha çok zaman ayırmalısın..

sevgili funda hosgeldin.

sana onerim, yapacagın en onemli sey onceligini belirlemektir.yani, calısman cocugunun onune gececek kadar onemli olmasa gerek. hulya cok guzel izah etmis, bu kadar anne-babadan yoksun bir cocuktan ileride cok birsey bekleme derim ben. cocuk bu, agac degilki. cocugun senin kokuna hasret buyuyor anladıgım kadarıyla. en azından geceleri birlikte olun, hatta beraber yatın, hasret cocugunuz size bence. bu arada esinin isini merak ettim. yanlısmı anladım acaba 3 vardiye 24 saat etmezmi?

sevgiler ve kolay gelsin