Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
  1. kreş seçimi

Kreş konusunda çok forum açıldı biliyorum ama tekrar forum açtım vaktim olmadığından eskileri arayıp bulamıyorum.
    Şimdi kızım 3,5 yaşında. Bu yıl başmlatmak istiyorum ama eşim Kasım ayında başlamasında ısrarlı. Aslında Ocak diye diretiyordu ama benim diretmelerim sonucunda kasım'a kadar ileri çektik tarihi. Neyse 2 tane kreş baktım.
    1. si evimze çok yakın yürüyerek 5 dakika. Sabahları ben bırakabilirim. Servise gerek kalmıycak. Akşyamları 18.30 kapanış saatimiz dediler fakat trafik iyi durumda olduğunda kreşe varmam en erken 18.45.. Bu konuyu müdüre hanıma söyledim ama kesin karar vermediğim için diretmedim. Bi de ayrı bir yatakhanesi yok kreşin. Yani sınıflarda nasıl anlatsam büyük minder gibi bir şeyler var. Öğle uykusuna da burda yatıyorlar. Biz gittiğimizde 4 yaş grubuun uyku saatiydi şöyle bi sınıfın kapısından baktım o zaman gördüm. Bu pek hoşuma gitmedi açıkçası.
    2. kreş anneme kayınvaldeme ve babamın işine çok çok yakın ama bana biraz ters. Gidiş dönüş servis olacak. Akşamları servis anneme bıraksın diye düşündük. Saat 17.15 servislerin hareket saati. Bu sefer de şöyle bi sorun ortaya çıktı. Çocuk zaten yorulacak bütün gün. Akşam Servisle anneme gidecek 20.00 gibi eve gelecek babasıyla. Çok yorulur sanırım. annem bu kreşi istiyor kendisine yakın olduğu için.
    Bi de her iki kreşte de şöyle bi durum oldu şaşırdım açıkcası. Her iki kreş hemen kaydınızı alalım dediler. Kontenjan dolar şudur budur dediler. Ben tam karar vermedin hemen niye kayıt yaptırayım ki?
    Yani kısacası kafam çok karışık. Tam bir karar veriyorum şu kreş olsun diyorum. Sonra fikrim değişiyor.
    Belki biraz karışık oldu ama bu 2 kreşten hangisi kızım için daha iyi olur acaba?
    Teşekkürler.
    Bu arada her iki kreşin diğer özellikleri temizlik eğitim yemekhane vs güzeldi.

Re: kreş seçimi

Tek bir soru soracağım. Kızınızın alışma evresinde yanında kim olacak? Buna vakit ayırabilecekmisiniz?

3. Re: kreş seçimi

1 hafta izin alacağım. İlk hafta en azından yanında olmak istiyorum

hangi semt?
    bende bildiğim güzel ama helin küçük olduğu için ve bana

çok ters olduğu için göndermediklerim vardı.

yatakhanesi olan bir kreş görmedim daha.

birde çok karışık anlatmışın. bazı yerleri anlayamadım.

sadece ank. bir yer var orası dışardan çok iyi görünüyor.

ama asla çocuklarımızın bırakılmayacağı bir yer.

mühim konularda yazmıştım bunu. kocatepede bilmem ne abla.

ama sakın :-x

5. Re: kreş seçimi

Bahsettiğim kreşler Keçiörende.

vvildann yazdı:
    Bahsettiğim kreşler Keçiörende.
    evet keçiörende güzel kreşler var. ücreti ne kadar acaba senin için sakıncası yok sa söyleyebilirmisin?

Benim kızımda 2004 ocak doğumlu. Bu yıl kreşe verdim. Bugün dördüncü haftası. İlk hafta çok güzel gitti.araya cumartesi pazar girince mahvolduk. artık durmuyor. Bazen vazgeçesim geliyor. Ağlamaya başlayınca hiç susmuyor. 2. hafta hbende gitmek zorunda kaldım. Zaten 2 se 3 er saat yavaş yavaş alıştırıyorlar. geçen hafta annem kaldı. Hafta sonu hasta olacağım okula gitmeyeceğim diyordu. Nitekim bugünde çok ağlamış. Ne bileyim ben annenize yakın olursa daha iyi gibi. En azından birşey olursa gidip gelmesi açısından. Ben öyle yaptım

8. Re: kreş seçimi

İki kreşin de aylık ücreti 450 YTL. Servis birinde 80 YTL, diğerinde 50 YTL.

9. Re: kreş seçimi

merhabalar.ankara sincanda oturuyorum.evime ve iş yerime yakın bir kreş var yarım gün 250 ytl.ama çok küçük,karanlık,yani çocuk için uygun mu bilemiyorum.birde kızım 19 aylık.kreş için erken mi acaba.sincanda bildiğiniz kreş var mı arkadaşlar?