1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Kızımın ateşi düşmüyor:(((((

Merhaba tuni hanım..

Dün akşam siz nasıl nöbetteydiniz emin olun bende 5 'e kadar nöbetteydim ve sirkeli sularla ateş düşrmeye çalışıyordum ama nafile düşmedi.Hemen eşimi kaldırdım kalk dr. gitmeliyiz dedim.Ama gitmeden önce fitil attım,calpol içirdim ,duş aldırdım yok yok 38 den aşşağıya düşmediği gibi bebeğim artık ıslanmaktan korkar elimi iter oldu

Neyse dr.gittik fitil atalım dediler ben attığımı söyledim,şurupta verdim dedim boğazlarında enfeksiyon olduğunu söyleyip antibiyotik verdiler ama hiç bir değişklik yok akşamdan beri şuanda bile aynı..

Ne yapayım hastaneye değilde özel doktorunamı götürsem oda sınavı var diye hastaneden ayrılmıştı ama başka bulurum ne yapmalıyım akıl verin bana

2. Re: Kızımın ateşi düşmüyor:(((((

özürdilerim normal formda sandığım için yanlışlıkla bu alana girdim.(

Re: Kızımın ateşi düşmüyor:(((((

canım boğaz enfeksiyonu ateşi 3 gün sürer merak etme.yanlız sirkeli suyun bilindiği gibi ateşdüşmesine değilde tam aksine ateşli çocuklarda uygulanmasının sakıncalı olduğunu duydum.bolbol sıvı ver ve ılık duş aldır çok geçmiş olsun

seldaalp yazdı:
    canım boğaz enfeksiyonu ateşi 3 gün sürer merak etme.yanlız sirkeli suyun bilindiği gibi ateşdüşmesine değilde tam aksine ateşli çocuklarda uygulanmasının sakıncalı olduğunu duydum.bolbol sıvı ver ve ılık duş aldır çok geçmiş olsun
    Ayy evet sürkeli su iyi değilmiş bende sabaha kadar sirkeli suyla yıkadımbebeğimi

Allah razı olsun saolun hala 37-38 derece ateşi

5. Re: Kızımın ateşi düşmüyor:(((((

merhabalar,
    sn saara-yıldırım . öncelikle çocuk sağlığında açtığınız bu forumu neden genele taşıdığımı nedeni ortada olmasına rağmen anlatayım .. sizin şahsi anlayıp alınmanızı istemem..

sn arkadaşlar,
    çocuk sağlığı forumu, müsadenizle tarafıma sorulan soruları içeriyor ve haliyle benim cevaplarımı.. site yöneticileri tarafından oluşturulan konsept budur, benim mantıklı bulduğum da bu yoldur. yoksa çocuk sağlığı forumu bir "çocuklar için tıbbi içerikli genel forum" adını taşırdı..

cevap veren arkadaşların fikirlerine saygım var, ama adı üzerinde onların fikirleri..

sürekli olarak çocuk forumunda sorulan sorulara dışarıdan cevap verilmemesini yeşim de ben de çeşitli yerlerde rica ediyoruz. çoğu arkadaşımı özelden uyardım bugüne kadar.. ama inanın sıkıldım. üstelik bu arkadaşlarımın çoğu "daimi" üye.. yani durumu bilmemeleri mümkün değil.

SİZCE BEN BU DURUMU NASIL ALGILAMALIYIM?

şöyle bir karar aldım müsadenizle.. bundan sonra çocuk sağlığı forumuna sorulmuş bir soruya ( acil olsun ya da olmasın ) benim haricimde bir yanıt gelirse o forum olduğu gibi silinecektir.. soran kişiye özelden cevap yazabilirim sorunun ciddiyetine göre..ama ziyaretçi olarak da soruyu asıl soran haricinde de bir sürü insanın o cevaplardan faydalanması engellenmiş olacak.. bunun sorumlusu da ben olmayacağım..

enfeksiyon sırasında çıkan ateş vücudun korunma mekanizmasıdır. yani mikrop tarafından değil vücudumuz tarafından oluşturulur. amacı, vücut metabolizmasını "kor - merkez- ısısını" arttırarak hızlandırmak ve mikroplarla savaşta askerleri hızla siperlere full aksesuar sürebilmektir.

bu yüzden son çıkan literatürlerde, özellikle çocuğun genel durumu iyi ise 38 civarındaki ateşlerin takip edilmesi öneriliyor.. sirkeli- alkollü-vs li sular asla ve kat'a değil sadece "ILIK SU İLE DUŞ" önerilenler arasında..
    bahsedilen yöntemler vücut DIŞ ısısını fazla hızlı düşürmesi ancak İÇ ısının bu hıza ayak uyduramaması sonucu beynin yüksek ısıdan etkilenme riskinin artabileceği için önerilmiyor. aynı nedenle -soğuk su- bile önerilmiyor artık..

hem fitil hem şurup ; kısa sürede veya ardarda kullanmak iyi bir seçim değil..bir çok yerde tekrarladığım gibi

PARASETAMOL VE İBUPROFEN İÇERİKLİ ATEŞ DÜŞÜRÜCÜLER 2-4 SAAT ARAYLA " DÖNÜŞÜMLÜ" OLARAK VERİLEBİLİR. ANCAK BU ETKEN MADDELİ İLAÇLAR KENDİ İÇLERİNDE (FARKLI FORMLARDA OLSALAR DAHİ) EN FAZLA 4-6 SAATE BİR OLARAK KULLANILABİLİRLER..

antibiyotik başlandıktan sonra ateşin kontrol altına alınabilmesi için tanınan süre 72 saattir. bu süre içinde ateş hala kontrol altına alınamadıysa
    1- viral bir hastalıktır
    2- komplikasyon gelişmiştir. (hastalığın başka bir özelliği ortaya çıkmıştır)
    3- üstüne başka bir enfeksiyon binmiştir
    4- yeterince güçlü bir tedavi düzenlenmemiş / dozaj yanlışlığı yapılmış olabilir..

sabredin.. 72 saati doldurana kadar DÜZENLİ ateş düşürücü verin. daha sonra ateş düşürücü olmaksızın izleyin.

geçmiş olsun..

not: 1-1,5 yaşından büyük çocuklara artık mümkün olduğu kadar fitil vermemeye dikkat edelim..

antibiyotik baslar baslamaz dusmemesi normal aynur,devam et ilaclara ve kontrol altinda tutmaya.
    Gecicek sakin ol,acil sifalar dilerim.

7. Re: Kızımın ateşi düşmüyor:(((((

[quote]
    camomile yazdı:
    antibiyotik baslar baslamaz dusmemesi normal aynur,devam et ilaclara ve kontrol altinda tutmaya.
    ....quote]

bak ben bunu atlamışım
    tamamladığınız için teşekkürler..

Dr. tuni, sakın kızma ben bir geçmiş olsun diyip, çıkacaktım.

9. Re: Kızımın ateşi düşmüyor:(((((

bebisim yazdı:
    Dr. tuni, sakın kızma ben bir geçmiş olsun diyip, çıkacaktım.
    yaf genel oldu artık burası yaf

hem yemesler öyle bi arkadaşa bakıp çıkcaktım felan

genel foruma da acmis diye dusundum ben ayni forumu,zaman zaman filkir almak icin yapiyor arkadaslar.
    Bir sakincasi mi var?
    [quote]
    tuni yazdı:
    camomile yazdı:
    ....quote]

bak ben bunu atlamışım
    tamamladığınız için teşekkürler..