ozgoroz yazdı:
merhaba ben yeni üyeyim bu siteye özellikle dikkat eksikliği ile ilgili konuları takip etmek için katıldım benimde 5 yaşında bir oğlum var çok hareketli hiperaktif bir çocuk oğlum daha henüz karnımdayken aşırı hareketlerini hissetmeye başlamıştım doğduğunda da herzaman hareketliydi 3 yaşına geldiğinde dr götürdüm ve hiperaktif tanısı koydular eğer çocuğunuzun aşırı hareketlilik dönemi hiç bitmiyorsa bunu büyüdükçe farkediceksiniz ozaman bir dr götürmeyi düşünün derim. benim oğluma hemen ilaç tedavisi uyguladılar ama ben bu ilaçla ilgili çok endişelerim olduğu için 6 ay kullanıp ilacı ve tedaviyi kestim.ve halen ilaçla ilgili çok korkularım ve endişelerim var ama sanırım tekrar dr gidip ilaca razı olucam çünkü okulda da dikkat dağınıklığı olduğu anlaşıldı ve artık hiç baş edemiyorum pskolojim çok bozuk ne yapıcam bilemiyorum..
nlfr yazdı:
benim sorum olucak 9 aylık bir oğlum var ve normalden daha fazla hareketli uyumuyor yorulmuyor sürekli hareket halinde ve çok çabuk sıkılabiliyor hiperaktivite belirtileri çocuklarda hangi dönemde başlıyor araştırıyorum bilgisi olan varsa bana yardmcı olabirmi
Selam
Ben bu konuyu çok araştırmış biri olarak yazıyorum.DEHB için kesin tanı koymak çok güçmüş.Bir sürü test yapılması gerekiyormuş, motivasyon testi, EEG beyin haritalama vs. Hem seviyeler de önemliymiş yoğun olanlar varmış daha az olanlar da . Bunlar için ilaca gerek yokmuş.Bunlar için terapi ile çocuğun dikkatini artırmaya yönelik kitaplar eğitimler var.Hiperaktivitesi için de yüzme ve enerji sarf edeceği oyunlar oynayın deniyor. Bunlar da fayda etmezse en son çare ilaç bence. Okul başarısı düşüyor, arkadaşları tarafından dışlanıyorsa yani özgüveni zarar görüyorsa ancak o zaman...