1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Oğlum ALP yine göğüsten öksürmeye başladı

Arkadaşlar bir türlü anlam veremiyorum neden bu çocuk sürekli hastalanıyor. Neden hemen nezle gibi başlayıp göğüsten öksürmeye başlıyor anlayamıyorum.
    Ve sonunda yine antibiotik kullanmaktan çok korkuyorum.
    Her türlü besini vermeye çalışıyorum. Yeşilini etini, meyvesini, tatlısını tuzlusunu nedir bu çocuğun sorunu anlamıyorum.
    Annem sürekli gece üşütüyorsun diyerek şikayet ediyor.
    Arkadaşlar gece sürekli açık yatıyor. Daha örterken üzerini vuruyor tekmeyi. O daldığında tekrar örtüyorum. Ama tabii ben dalınca yine açıyor. Ama doğalgazlı evde üşümesi imkansız.. Annemin haklı olduğunu farzedelim ben ne yapabilirim ki bu durumda. Elini ayağını bağlamalı mıyım yani kemerle...
    Ya sizinkiler sizinkiler de gece mi üşütüyor.
    Şimdi yine asist vs. ilaçlar verecekler. Siz ASİST ilacının etkili olduğuna inanıyor musunuz.
    Ne yapmalıyım arkadaşlar bu çocuk sürekli hastalanıyor.

2. Re: Oğlum ALP yine göğüsten öksürmeye başladı

Merhaba Zeyno,

Gecmiş olsun. benim oğlum da geceleri sürekli üzeri acık uyur o nedenle ben uzun kollu bady ve polar patikli tulumla yatırıyorum ki üzeri acılınca üsümesin. Ihlamur gibi doğal içeceklerden her gün ılık olarak bir bardak verirsen iyi gelecektir. Bir de eminim veriyorsundur ama hatırlatmak mahiyetinde, pekmezi öneririm. Fazla antibiyotik kullanımının cocukların bağısıklık sistemlerini zayıflattığını söylemisti bebeğin doktoru.
    Bu mevsimlerde cok sık hastalanıyorlar maalesef..

Acil sifalar diliyorum.

Sevgiyle..

Re: Oğlum ALP yine göğüsten öksürmeye başladı

Bilmiyorum neden ama benim oğlumda çok üstünü açıyor her zaman tetikteyim gece hep üstünü örtmek için uyanıyorum evim sobalı ve çok çabuk soğuyor bundan iki ay önce nezle gibi başladı burun akıntısı ve göğsünde hırlama sağlık ocağına götürdüm antibiyotik öksürük şurubu falan verdiler ertesi akşam ateşi yükseldi doğruca 9 eylül üniv. kendi doktoruna gittik dünyanın tahlili yapıldı flim çekildi sonuç 1. kuşak antibiyotikler hergün üniv. gidip bunları vurdurmak başka yerde cesaret edemedik ozaman 8 aylıktı neler çekti yavrucuğum allah kolaylık versin

Sevgili Zeyno gece üşütüyor olması muhtemel diye düşünüyorum. Biliyorsun uyuduğumuz zaman vücut ısısı da düşüyor. Birde büyüklerimizin dediği bir laf vardır "uyuyanın üstüne kar yağar diye" bence doğru bir söz ne kadar sıcak olursa olsun ortam, ince birşeyler istiyor insan üstüne.
    Benim kızımda 15.5 aylık oldu ve oda üstünü örtmüyor hemen ayaklar yukarı kalkıyor. Bende gece başında nöbet tutup üstünü sürekli örtemeyeceğime göre kış başından beri uyku tulumu aldım onunla uyuyor. Üstünü açsada sorun olmuyor. Sana tavsiyem acilen bir uyku tulumu al.
    O zaman gece üşütme olasılığı ortadan kalkar. Sende emin olursun.
    Kolay gelsin, sevgiler....

5. Re: Oğlum ALP yine göğüsten öksürmeye başladı

Geçmiş olsun zeyno. Burun akıntısın ardından gelen öksürük bana bizdeki allerji öyküsünü çağrıştırdı. Eğer öyleyse üşütmeyle ilgisi yoktur. Antibiyotikle tedavide gerekmez. Eğer allerjik değilde, enf. ciğerlere iniyorsa yapacak birşey yok, maalesef antibiyotik şart(mış). Sorduğun antibiyotikte bizde oldukça etkiliydi ama size etkimediğini düşünüyorsan muadilleri var, bir dr. na danış istersen. O kadar çok bu hastalıkla uğraştımki yarı doktor oldum galiba Şaka bir yana çok sık hastalanıyorsa üniversite hastanelerinde bir kaç dr. un muayene etmesini sağla bence.
    Üst açma için uyku tulumu sorununa çözüm olabilir ben uzun süre onu kullandım. Birde bir mağazada görmüştüm, yorganı uçlarından yatağa sabitlemek için mandallar var, onlarda çözüm olabilir. Ev 24 saat ısınıyorsa termostatlı vanalardan takıp odanın sbt ısıda kalması sağlanabilir. Ya da yine termostatlı bir elektrik sobası koyup, gece 3-4 civarı oda ısısı düşünce onun devreye girmesini sağlayıp, odanın sabit ısıda kalmasını sağlayabilirsin. Ben uyku tulumu kullanmayı bıraktığımdan beri öyle yapıyorum.
    Sevgiler,

Çok geçmiş olsun, canım. Benim oğlum da gece üstünü sürekli açıyor. Ben de kalın patikli tulum giydiriyorum. Ama sırf gece üstünü açıyor diye hastalanacağını sanmıyorum. Belki tamamen geçiremiyor ve sürekli yenileniyor. Benim oğlum da geçtiğimiz bahar 2.5 ay nezle oldu, ara sıra ateşi çıktı ve iki kere antibiyotik kullandı. Umarım bir an önce düzelir. Umarım oğlun bu sefer en kısa sürede atlatır. Tekrar geçmiş olsun.
    Sevgiler,

ARKADAŞIM VALLAHİ AYNI DERTİ BENDE YAŞIYORUM.NE KADAR ÜZERİNE DÜŞERSEM O KADAR HASTALANIYOR.GECE BİZİMKİDE ÜZERİNİ DEVAMLI AÇIYOR.ANNEMDE DEVAMLI UYUYANIN ÜZERİNE KAR YAYAR DER.AMA NEYAPABİLİRİM Kİ BENDE ÇOCUĞU BAĞLAYAMIYAÇAĞIMA GÖRE.

Canim ben de cocuklugum ve ilk genclik yillarimda surekli hastalanirdim ve kansizlik problemim vardi.Daha sonra ari sutu kullanmaya basladim ve inan bir anda kesildi.yillardir grip bile olmam.Olur gibi olurum ama 1 gunde atlatirim.siddetle tavsiye ediyorum.
    Fakat aldigin yerden cocugunun yasini belirterek uygun dozu ogrenmelisin.Ayrica saf oldugundan da emin olmalisin.
    Pahali bir sey ama cok azi bile balla karistirdiginda aylarca gidiyor.Sonucuna da deger.
    Gece ustunu acmasina gelince kalinca uyku tulumlarindan giydirsen ,ben oyle yapiyorum.Kadife veya ince polarlardan mesela.
    Cok gecmis olsun.Operim guzel yanaklarindan.

9. Re: Oğlum ALP yine göğüsten öksürmeye başladı

gecmisolsun zeyno..
    alp üzerini aciyorsa birde uyku tulumu denesen yasina göre bulamazsan altini acip biraz eklemede yapabilirsin

öksürmesine gelince uzunzamandir görüsemedigim bir arkadasima rastladim
    doktorun yazdigi antibiotik kullanmaktansa
    dogal antibiotik iceren sogani tercih ettigini söyledi böylece oglunun astimindan bile kurtulmus..
    30 gün boyunca rendeledigi 1-2 soganin suyunu salmasini beklemis 8 saat önceden hazirlamis ve sabah aksam icirmis...
    doktoru bile inanamamis astimi atlattigina...
    belki isine yarayabilir tekrar gecmis olsun

merhabalar,
    diğer arkadaşların yazdığı gibi gece üşütmeleri için uyku tulumu en pratik çözüm. asist konusuna gelince ( hatalıysam lütfen düzeltsinler çünkü bunlar dr.muzun söylediklerinden aklımda kalanlar ), bu ilaç zaten öksürüğü geçirmek için verilmiyor. aksine bu içeride biriken mukusun yoğunluğunu düşürmek, rahat atılmasını sağlamak için veriliyor. daha basit bir anlatımla bu ilacı aldığı zaman öksürüğü ve akıntısı artacak, dolayısıyla içeride biriken mukus atılacak ve kulak iltihabının oluşmasını önlenecektir. İşte bu sebeple asisti gece yatırırken vermeyin çocuk rahat uyuyamaz. biz şöyle bir uygulama yapıyorduk : serum fizyolojik ile burnunu temizledikten sonra asist verip, asistten en az 2 saat sonra da peditus veriyorduk.
    Alp'in biran evvel iyileşmesi dileğiyle,
    Sema