elif74 yazdı:
Selaycığım ben de taze İzmirliyim çok iyi bilmiyorum ama bildiğim kadarını söyleyeyim.

Elif'le Asansör'e gidecen onu saymıyorum

Alsancak'ta Altınkapı diye bir yer var kebapı meşhur (ama manzaralı değil). Sonra üstüne Kordon'a inip Özsüt'te tatlı yiyebilirsiniz.

Konak Pier'de dondurması çok güzel bir yer vardı ama adını unuttum mandolindi galiba. Üstüne de hemen yanında ama içeride Has Kahve diye bir yer var filtre kahve üstüne süt pek güzeldi.

Sonraa İnciraltı'nda Patlıcan diye bir yer var gözlemesi güzel (tulum peynirlisi çok tuzlu yalnız). Fazla bir özelliği yok ama yeşillik olduğu için oğlanı salıveriyoruz iyi oluyor Orada deniz kenarında güzel bir yer de vardı armut koltuklu mumlu falan..

Güzelbahçe'de Kule Balıkevi var ama arabayla gitmek lazım. Manzarası da balıkları da çok güzel.

Bir de Pasaport'ta deniz kenarındaki cafe'de neskafe içmiştik o da pek güzeldi.

Son olarak sakızlı Türk kahve içmeden dönme ama neresinin meşhur bilmiyorum bilen bana da söylesin

Aaa unutmadan Forum Bornova da ilginç bir yer. Lokantalarıyla mağazalarıyla bildiğin alışveriş merkezi ama minik bir mahalle havasında yapmışlar gezmesi zevkli.
patlıcanı hiç tavsiye etmem kaç kez gittiysek sorun yaşadık incir altında süper yerler var