1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: N.Ç.

N.Ç.

N’i Ç’in?

Mesaj yağıyor.

“N.Ç.’yi yaz!”

*
    E peki.
    *
    “İffet”in kafasını taksinin penceresine kıstırıp tecavüz ettiler. Tıpkı, Müjde Ar’ın kafasını pencereye kıstırdıkları gibi.
    *
    “Fatmagül”ü sıradan geçirdiler.
    Hülya Avşar’ı sıradan geçirdikleri gibi.
    Özlemişiz bi nevi.
    *
    “Öyle Bir Geçer Zaman ki”de Ali Kaptan’ın canı çekti, boynuzlayarak boşandığı Cemile’ye tecavüz etti, beş yaşındaki Osman’ın gözü önünde... Şerefsiz Ekber desen, şıllık Karolin’e kitlerken, başını küvete çarptı, rahmetli oldu, hevesimiz kursağımızda kaldı!
    *
    “Bir Çocuk Sevdim”de henüz reşit olmamış liseli Mine’yi hamile bıraktılar. “Ay Tutulması”nda Kenan, Şebnem’in ırzına geçti. “Canan”ın ağzını tıkayıp, masaya yüzükoyun yatırarak becerdiler.
    *
    “Muhteşem Yüzyıl”ı dekoder’siz seyretmek mümkün ama, prezervatifsiz seyretmek mümkün değil.... Sümbül Ağa olmasa, Boncuk Ağa bile kaşla göz arasında Sadıka’yı hallediyordu, az daha.
    *
    “Yaprak Dökümü”ndeki damat sülaleyi dizdi; Önder Somer’in ilaçlı gazoz taktiğiyle baldızı filan bayılttı, zorla yatağa attı, sıra galiba kaymakam Ali Rıza Bey’e gelmişti ki... Allah’tan dizi bitti.
    *
    “Binbir Gece”de çocuğum hasta diyen anneye, kaç paraysa vereyim şekerim diyerek tecavüz etmişti hayırsever patron.
    “Asmalı Konak”ta Seymen Ağa konağın sığıntısı kızcağıza giydirirken... “Hanımın Çiftliği”nde Muzaffer Bey boş vakitlerinde hizmetçi Gülizar’ı temizliyordu.
    *
    “Aşk-ı Memnu”da Behlül yengesini ütülerken... “Bihter’e kocası tecavüz edecek, azzz sonra” anonsu yapıldı, adeta sokağa çıkma yasağı ilan edildi, en başta benim valide, misafirlikleri bile iptal etti, tecavüz sahnesini kaçırmamak için!
    *
    (Rol icabı hadiseler o kadar gerçekçi ki... “Derin Sular” dizisindeki oğlan, rol arkadaşı kıza harbi harbi tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı iyi mi, yargılanıyor!)
    *
    “Küçük Kadınlar”da Elif’e tecavüz ettiler. “Arka Sıradakiler”de Zehra’ya.
    *
    “Unutulmaz”da Melda’ya 8 saat tecavüz ettiler, çekimleri 8 saat sürdü, güya yayınlanmadı. Ancak, sahneler basına servis edildi, bütün detaylarıyla yayınlandı. “Unutulmaz”dı hakikaten.
    *
    “Menekşe ile Halil”in Menekşe’sine beklendi, beklendi, beklendi, tam Dünya Kadınlar Günü’nde tecavüz edildi...
    O daha unutulmazdı.
    *
    Ucundan acık gösteriyorlar ama, sanırım “Kuzey”e de tecavüz etmişler mapusta!
    *
    (Yazının başını “kırmızı nokta”yla işaretleyip, “18 yaşından küçükler okumasın” notu koyacaktım. Sonra vazgeçtim. Biliyorum ki, o zaman daha çok okunacak. O yüzden koymadım.)
    *
    Netice itibariyle...
    Böyle başa.
    Böyle tarak.
    Kalbinizi kırmak istemem ama, nefes bile almadan kim seyrediyor kardeşim bunları? Başka mevzu kalmamış gibi, cinsel suçlara reyting rekorları kırdırarak, kim daha fazla çekilsin diye teşvik ediyor?
    Kim normalleştiriyor?
    Irz’a rıza’yı kim gösteriyor?
    Sırf Yargıtay mı?

Yılmaz ÖZDİL

Re: N.Ç.

Türkiyede toplumun dejenere olmasında en büyük katkı yıllardır seyredile gelen dizilerdir diye düşünürüm..fatmagül'ün tecavüz bölümünde 70'li yılların dallas oynadığı dakkalar gibi yollar bile boşalmıştı..

Bu ülkede kadının,kadına yaptığını hiç kimse yapmamıştır.

ben ısrarla seyretmiyorum dizileri ..misafir falan varsa mecbur kaldığım zaman bile sırtımı dönerek oturuyorum hiç kimsenin umru bile değil hatta gülünç bile buluyorlar...ama olsun..seyretmeyeceğim.. nasıl bir güç ise ne kadar çok hayatımıza giriyorsa hiç seyretmesem bile bazıları hakkında fikir sahibi olabiliyorum..zorla hayatımızın bir parçası olmuşlar veya olduruyorlar..

iyi seyirler..

doğru söze ne denir.

Kesinlikle haklısınız....Resmen halkın beynini uyuşturma amaçlı diziler....İzlemiyorum!!!!!!

5. Re: N.Ç.

Yılmaz Özdil doğru yazmış ama eksik olmuş. Yıllardır onlarında içinde bulunduğu ve her fırsatta kadını metalaştırmaktan adeta zevk alan yazılı basın eksik mesela yazıda, oğulları erkek olsun diye daha çocukken kollarından tutup geneleve götüren aile babaları eksik. Kendi kızının yaşıtı liseli kızı kandıran adam ve ağızları sulanarak o pisliğin anlattıklarını dinleyen mahalle esnafı yok. Uzatmayayım biz bu sahneleri sadece dizilerde izleyerek normalleştirmedik aslında daha liseye giderken sapığın biri arkadaşımı sıkıştırmıştı halk otobüsünde, ben bağırıp çağırırken koca bir otobüs dolusu,kocaman insanlar susup seyretmişlerdi sadece yani zaten sadece izlerler onlar, AMA YARGI CEZALANDIRMAZSA işte böyle pervasızca ve cesur her istediklerini yapar ve ellerini kollarını sallayarak gezerler.

Dizilerde kahramanlarin basina gelmeyen kalmiyo. Onlarin basina gelen pismis tavugun basina gelmiyo maalesef anam babam kocam seyrediyo. Elimden gelen cocuklarimi kurtarmak medya torerinden

7. Re: N.Ç.

Bırakalım Allahaskina dizileri.
    bu ülkenin bir numaralı sorunu 'Bastirilmis Cinsellik' !!
    Eğer cinselliğiniz bastirilmamissa dizi viz gelir tiris gider !!

Bu yazı da Özdil in en başarısız yazılarından biri zira tespiti hatalı . Keske cinselliği bastıran yasakci geleneklerden soz etseydi dizilerden konuşacağına !!

Blog Girişleri
    1

Diziler de bastirilmis cinsellik olayimizin bir sonucu...gencler cinselligi sadece "tecavuz"den ibaret saniyorlar...

Dizileri birakamayiz, dizilerimiz cok igrenc, bircok ulkenin kanallarini inceliyorum, boyle igrenc dizilere hicbir ulke tv'sinde rastlamadim...

cinsellik tabii ki var, ama tecavuz sahnesi yok be karde$im! suc dosyasi benzeri dilerde bile pek islenmiyor tecavuz olayi...

bizim dizilerse tecavuz sahneleri icin izleniyor, ustelik coluk cocuk seyrediliyor...resmen igreniyorum...

bizim diziler nicin arap ulkelerinde cok tutuluyor?? cunku onlar da bizim millet gibi cinsellige ac, tecavuz sahnesiymis, cocugun gozu onunde yapiliyormu$, bilmemneymis hic farketmez, yeter ki i$ olsun, i$ bitirilsin, erkek doysun, diziyi seyreden de tatmin olsun...

Linde yazdı:

Bu yazı da Özdil in en başarısız yazılarından biri zira tespiti hatalı . Keske cinselliği bastıran yasakci geleneklerden soz etseydi dizilerden konuşacağına !!
    Katılıyorum!

Sanki diziler yaygınlaşmadan önce tecavüz hiç yoktu, sanki kadına meta gözüyle bakılmıyordu, sanki ensest yoktu, sanki kaadınlar ve kızlar cinsel tacizle karşı karşıya kalmıyorlardı! Yapmayın! Diziler ayrı bir eleştiri konusu, ancak kadınlara karşı yüzyıllardır takınılan tutumun dizilerle doğrudan ilişkisi olamaz.

Blog Girişleri
    1

Alma-Alma yazdı:
    Linde yazdı:

Katılıyorum!

Sanki diziler yaygınlaşmadan önce tecavüz hiç yoktu, sanki kadına meta gözüyle bakılmıyordu, sanki ensest yoktu, sanki kaadınlar ve kızlar cinsel tacizle karşı karşıya kalmıyorlardı! Yapmayın! Diziler ayrı bir eleştiri konusu, ancak kadınlara karşı yüzyıllardır takınılan tutumun dizilerle doğrudan ilişkisi olamaz.
    kadina karsi tutumun acinakli hali yuzyillardir topraklarimizda ya$aniyor tabii, ama diziler bu tutumun altini ciziyor, bunu onayliyor gibiler...normal birseymis gibi algilaniyor artik bu durum...

ustelik ben hatirliyorum, 10 sene once mesela, gazetelerde kadina yonelik bu kadar siddet haberi yoktu...kadinlarin hergun tecavuze ugradigi, cocuklarin istismar edildigi, kocasindan ayrilmaya calisan kadinlarin yol ortasinda kitir kitir kesildigi haberler bu kadar cok yoktu....simdi her gun 3'er 5'er boyle haberlerden okuyoruz...tesaduf mu sizce?

arti olarak, bu igrenclikleri insanlar evlerinde cocuklariyla izliyorlar...cocuklar herseyi goruyor, bicaklanma, cinayet,tecavuz, dayak vesaire...bunlar normal midir? bunlari seyreden cocuklar ilerde normal insanlar olabilecekler midir??