Kuzey Irağa girince dahamı az şehit vericez sanıyorsunuz.

ABD girdi bak çıkamıyor.Hatta bu yüzden şuan yaşadığımız olaylar akabininde bizi sokmaya çalışıyor.

Evet bencede bizim kadar birilerinin daha canı yanmalı.
Ama akıllıca bakmak ve resmi tam görmek lazım.

Tüm avrupa ayakta harekatı bekliyor.

Bukadar karmaşada herkes neye evet dediğini bilmeden bir referanduma evet dedi.

Avrupa birliğinin yaptırımları başladı yol haritasıymış

Siyaseti tam görmek lazım.

Şimdi diyebilirsinizki bu kadar iyi okuduğun siyaset kitabından, hep renksizim diye bahseden biri ne anlar?

Anladıklarından iğrenip renksizim der.

Avrupa amerika iran şuan bu harekat için gözümüze bakıyor hepsinin bu işten karları ve zararları var..

1000 tane militan vurup çıkabileceğimiz bir yer değil orası.

ABD Vietnamdaki yaşadıklarından sonra tahhayyül edemediği bir başka bataklığa nasıl girdiyse aynısı bizimde başımıza gelir.

Bataklık, hemde tam manasıyla.

Ne istediğinizin farkındamısınız.

Dün akşam olaylar vardı hemde İstanbulun göbeğinde

evime zor gittim :-x

O kadar uzağa gitmeye gerek yok kapınızın önünü temizleyin öyleyse.

Tabi bu temizlikte canı yanacaklar dostlarınız, komşularınız, torununuz gelininiz damadınız,hatta eşiniz olacak belki, hadi temizleyin ne kadar temizleyeceksiniz.

Bir milletin bu kadar içiçe yaşadığı kız alıp verdiği kanının karıştırdığı, dedesi dedemle bu topraklar için savaşmış komşu!Eğer sınır ötesinde paralı avrupalı askerlerinle avrupanın yolladığı silahlarınla kapıma dayanacaksan yada hain pusularla vuracaksan akrabalarını mevzu vatan olunca kalanı teferruat bilen bir yürekle burdayız.

Her nekadar sıcak savaştansa başka yöntemlerle aslında akıl oyunları ve güçlü diplomatik manevralarla çözülmesi gereken bir konu olduğunu, masa başında bitmesi ve kartların açık oynanması gerektiğini düşünsemde bu akıl oyununda başarılı oyuncular görememenin sıkıntısında ve çaresizliğindeyim.

Geçen haftaki olaylarda elif tepkiliyim yazmıyorum demişti.

Nasılsa bu site anlamayacak şeklinde bir fikri var sanırım.

Anlarmısınız anlatmaya çalıştığımı bilmem.

Silermisiniz yüzünüzdeki savaş boyalarını?

Savaşı isteyenler, emin olun olacak harekat, hatta küçük çaplı başladı bile, çünkü bu senaryo yıllar önce yazıldı biz yalnızca küçük askerler, basit figüranlarız.

Saçma gelicek belki ama şu tek yumruk olduğumuz günlerde herkes bir alyans bağışlasın dış borcumuzu kapatalım diyen biri çıksa tepkiniz ne olurdu.Yada topladığınız alyansları sunabileceğiniz bir muhatap buluurmuydu.Bu fikir yüzünden ortadan kaldırılan bir siyaset adamı var biliyormusunuz.

Metnin içinde çok fazla siyaset lafı geçti hiç tarzım değil siyaset konuşmam...

Ben bu yazıyı savaş naralarına istinaden yazdım.

Ama kimseye kızarak değil.Bilmeden anlamadan dinlemeden fikir beyan ediyorsunuz.Şurda bu işi efektif konuşabilecek ve irdeleyecek toplasan belki 10 kişi var.Onlarda gaza gelince ortalık karışıyor.

Ondan sonra sitede siyaset yapmayın sloganı...

Bu siyaset değil gündem paylaşımı...

Aksini söyleyeni döverim