1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

ateşi bi türlü düşmüyor...dün öğleyin düştü...iyi şimdi.

alperenin dün akşamdan beri ateşi var neler yaptıysam düşmüyor,çok az düşüp tekrar çıkyor,antibiotikte verdim akşam...
    ateş düşürücü bantlardan kullanan varmı....tavsiye edermisiniz...
    aslında bugün doktora götürcez ama biliyorum,bi antibiyotik,bi ateş düşürücü bide burnuna damla yazacak..
    oraya gidip geldiğimize degmiycek...
    bilmiyorum valla....ne yapayım..

2. Re: ateşi bi türlü düşmüyor...

kesinlikle doktora gitmelisin, muayene ettirmeden ne çıkacağını bilemezsin.

doktora gidene kadar, ıslak ılık havlu ile kompres yabilirsin, yada banyoya ılk su doldurup 15 dk. suya yatırabilirsin, ılık duşda olur.

geçmiş olsun.

Re: ateşi bi türlü düşmüyor...

Doktora gitmelisin hemen. Ateş beklemeye gelmez

4. Re: ateşi bi türlü düşmüyor...

ATEŞİ NASIL DÜŞÜREBİLİRSİNİZ?
    Hatırlayacağınız gibi eğer çocuğunuz üç aydan daha küçükse hemen doktorunuza başvurmanız gerekir. Ancak bu arada bebeğin üzerini açarak bekleyin ve 15 dakika sonra tekrar ateşini kontrol edin. Eğer çocuğunuz üç aydan büyükse aşağıda verilen bilgileri okuyunuz:

1. Çocuğunuzun üstünü açın
    Çocuğunuzun ateşi çıkarken titremesi son derece normaldir. “Üşüttüğü için ateşi çıktı” diye üzerini örtmeyin. Kalın giysiler vücut sıcaklığını dışarı geçirmeyerek çocuğunuzun ateşinin daha da yükselmesine neden olur. Eğer çocuğunuz titriyorsa, onu bir çarşaf veya ince bir havluya sarın.
    2. Ilık duş
    Üzerini açmanıza rağmen çocuğunuzun ateşi 39ºC’nin üzerine çıkıyorsa hemen doktorunuzu arayın. Bu arada ısıyı hızla düşürmenin yolu da ılık duşa sokmak veya ılık ıslak havlu ile kompres yapmaktadır. Çocuğunuza ılık duş yaptırırken aşağıdaki talimatları uygulamaya özen gösterin.
    Küveti ılık su ile doldurun.
    Çocuğunuzu 15-20 dakika suyun içinde oturtun. Arkaya doğru yatmasına izin vermeyin. Suyu çocuğunuzun kafasından aşağıya dökmeyin. Bir süngeri ıslatarak onu çocuğunuzun vücudunun etrafında gezdirin.
    Büyük bir havluyu ılık su ile ıslatıp tüm vücudunu havluya sarın. Sadece eklem yerlerine ılık su ile kompres yapmak yetersiz kalır.
    Kesinlikle alkollü kompreslerle ateşi düşürmeye çalışmayın.
    Çocuğunuz titremeye başladığı zaman, onu küvetten çıkarın ve bir havlu veya ince bir çarşafa sarın.
    3. İlaç Tedavisi (Parasetamol)
    “Asprin içermeyen ağrı kesicilerde” bulunan aktif maddedir. Çocukluk döneminde tercih edilen ateş düşürücüler bu maddeyi içermektedir. Çocuklarda hiçbir zaman asprin ateş düşürücü olarak kullanılmamalıdır. Parasetamol 4-6 saatte bir verilir. Ateş parasetamole rağmen 38,5ºC’nin üzerinde seyrederse doz aralığını 4 saatten 3 saate almak gerekir. Bu durumda ikinci bir ilaçla parasetamolü dönüşümlü bir şekilde kullanmak gerekir. Aktif maddesi İbuprofen olan ilaçlar, 3 saatte bir parasetamolle birlikte kullanılmalıdır.

KAYNAK: Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü

http://www.ntvmsnbc.com/news/295405.asp

aslında doktora danışmadan antibiyotik kullanmasaydin .

sen yinede göster doktora..

geçmiş olsun ..

Antibiyotikler doktorumun söylediğine göre 2 gün içinde etki yapmaya başlıyor, bu süre içinde siz ateşini kontrol etmek durumundasınız. 38 civarıya bilmşiyorum ama 39-ve daha yukarıysa doktora mutlaka gösterin. En azında ateş düşürücü bir iğne verebilir.

Geçmiş olsun.

nalan-alperen yazdı:
    alperenin dün akşamdan beri ateşi var neler yaptıysam düşmüyor,çok az düşüp tekrar çıkyor,antibiotikte verdim akşam...
    ateş düşürücü bantlardan kullanan varmı....tavsiye edermisiniz...
    aslında bugün doktora götürcez ama biliyorum,bi antibiyotik,bi ateş düşürücü bide burnuna damla yazacak..
    oraya gidip geldiğimize degmiycek...
    bilmiyorum valla....ne yapayım..
    Geçmiş olsun nalancım. Ateş düşürücü bantlar hastaneye gidene kadar idare edilsin diye kullanılıyor genelde...
    Bir an önce doktora gitmelisiniz...

Ben ateş düşürücü bantlardan kullanıyorum,
    gerçekten işe yarıyor
    en azından gece ateşi yükseldi mi diye telaş etmeme gerek kalmıyor.
    Yan etkisi yok ilaçla birlikte de kullanılabiliyor.
    8 saat etkili.

Ama öncelikle doktorun veridiği tedaviyi uyguluyorum ve
    ek olarak ateşi için de bant kullanıyorum.

Geçmiş olsun

10. Re: ateşi bi türlü düşmüyor...

Ilik su ile dus aldirip, parasetamol iceren bir ates dusurucu veririm. 38 dereceyi gecmeden ilac vermem.

Eger dusmuyorsa doktora gitmekte fayda var tebii.

Gecmis olsun umarim simdi daha iyidir Alperen.