1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Çocuk Esirgeme Kurumuna ziyarete gitsek?/ GİTTİK!

Hem bayram, hem yılbaşı üstü ne mutlu olurlar

Bizler evimizde sevdiklerimizle hasret giderirken, onlar gelecek her ziyaretçinin ilgisini bekliyorlar

Evde yiyecek birşeyler hazırlasak, para toplayarak bir palyaço tutsak, herkes bir/ iki çocuk için ufak hediyeler alsa?

Gerçi tarih olarak ben önümüzdeki hafta sonu şehir dışına eğitime gidiyorum ama belki hemen organize olup bu hafta sonu yapabiliriz, yada illa bayrama yetişemezsek de çoğunluğun uyacağı bir tarih belirleyebilirmiyiz?

Kimler katılır?

Re: Çocuk Esirgeme Kurumuna ziyarete gitsek?

Mucizebebek yazdı:
    Hem bayram, hem yılbaşı üstü ne mutlu olurlar

Bizler evimizde sevdiklerimizle hasret giderirken, onlar gelecek her ziyaretçinin ilgisini bekliyorlar

Evde yiyecek birşeyler hazırlasak, para toplayarak bir palyaço tutsak, herkes bir/ iki çocuk için ufak hediyeler alsa?

Gerçi tarih olarak ben önümüzdeki hafta sonu şehir dışına eğitime gidiyorum ama belki hemen organize olup bu hafta sonu yapabiliriz, yada illa bayrama yetişemezsek de çoğunluğun uyacağı bir tarih belirleyebilirmiyiz?

Kimler katılır?
    Gaye; gecen sana bir kaç parça eşya topladım, gönderebilirim diye mesj yazmıştım. Sen bana gerekli olanları topladığını, başka ihtiyaç sahiplerine verebileceğimi yazdın ya o gün aklıma geldi o kıyafetleri çocuk esirgeme yurduna göndermek.
    Bizim burda Bahçelievlerde Çocuk Esirgeme Yurdu.
    Eğer öyle bir organizasyon olursa bende gelmek isterim.
    Palyaço tutmamıza gerek yok, bir tanıdığım var eğer o kıyafetler hala onda duruyorsa ben Palyaço olabilirim.
    Becerir miyim bilmiyorum ama denemeye değer bence..
    Eğer gelecekler listesi yapıyorsan beni de ekle

Çocuk Esirgeme kurumları kullanılmış kıyafetleri kabul etmiyor! Ben daha önce Defne'nin kıyafetlerini yollamak için görüşmüştüm kabul etmediler....

Bizim Bankada bireysel bir organizasyon yapıldı KÜÇÜKYALI Çocuk Esirgeme'ye gidiyorlar ayın 16.sında.... Palyaço ile de anlaşmışlar yanılmıyorsam 100 YTL verecekler, evden yiyecek yapacaklar birde her çocuğa BURGER KING den 1'er menü alacaklarmış.... Fikir olsun diye yazıyorum... Tabi en önemlisi manevi destek verebilmek!

Umarım ilgi gösterilir ve çok katılımcı ile gidilir...

Ne çabuk gerilere düştü forumum

ayşegül,hilal aktarmacı, hicran, sevinç s.e.s adı aklıma gelmeyen bir kaç arkadaş yapıyor. yakacık çocuk esirgeme kurumu. bu ay sonu gidecekler. ama hangi hafta bilmiyorum.

aynur-anneoldum yazdı:
    ayşegül,hilal aktarmacı, hicran, sevinç s.e.s adı aklıma gelmeyen bir kaç arkadaş yapıyor. yakacık çocuk esirgeme kurumu. bu ay sonu gidecekler. ama hangi hafta bilmiyorum.
    aaa ben mi atladım?
    hiç duymamıştım, keşke böyle bir forum açıldıysa öne çekseler

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

ilgilenenler özelime buyursunlar
    ne zaman nerde nasıl olacak anlatırım

Arkadaşlar...

Kadromuzda görevli bir yüzme öğretmenin annesi küçükyalı çocuk esirgeme kurumunda gönüllü anne.

Anlatılanlara göre durum gayet iyimiş.Çok fazla bağış yapıldığı ve hiçbirşeye ihtiyaç olmadığı söyleniyor.

Hatta öyleki çocuklar bir çift çorabı bir kere giyip çöpe atıyorlarmış.

Depoda lcd tv ler den tutunda aradığınız herşey kullanılmayı bekliyormuş.

Sanırım daha kırsalda kalan yerleri organize etmek gerekiyor.

Bilgilerinize.

Bu çocukların açık konuşmak gerekirse maddi ihtiyaçlardan çok manevi ihtiyaçlarına eğilmek lazım.

Zaman ayırıp onlarla birlikte olabilecek vakti olan anneler bu şeklide daha verimli olurlar.

Çünkü aile sevgisi ve sıcaklığından mahrum bu çocukalrın kural ve saygı tanımsızlıkları kontrollerini zorlaştırmakla birlikte onları ileride sizlerin hayatının negatif durakları haline getiriyor.

Hayat içinde karşılaştığınız kötü adam ikonlarını şimdiden yapacağınız küçük yardımlarla en aza indirgeyebilirisiniz.

Kazanılmamış çocuk hayata kazandırılamamış bir yetişkindir.

İleride karşınıza hırsız, katil yada ... yadasını boşverin.Vakit varken onlara yalnızca zaman ve sevginizi verin.

Re: Çocuk Esirgeme Kurumuna ziyarete gitsek?/ GİTTİK!

Dün S.E.S Sibel, Anci Hatice, Ayşegül ve ben buluşup Çocuk Esirgeme Kurumundan yaklaşık 10 tane çocukla güzel bir gün geçirdik

Sibel ve Ayşegül sabahtan gidip çocukları yuvadan almışlar, sinemaya sokmuşlar biz Defne'nin zaman probleminden biraz geç gidebildik Çocuklar sinemadan çıkınca Ayşegül pastalarını getirdi Mumlar, maytaplar yakıldı çocuklar sevinçle pastanın üzerindeki mumları üfledi Çoğunun yakın tarihlerde doğum günüymüş, kimi de annesi onu cami avlusuna bıraktığı için doğum tarihini bilmediğinden pastaya ortak oldu.... Hepsine küçük armağanlarmız oldu, çok sevindiler...
    Defne, ablalarının kucağından inmedi

Çok güzel, tertemiz bir gündü
    Minicik kalpler bir kaç saat bile olsa değişiklikten mutlu oldu
    Sibel, Hatice, Ayşegül sizleri tanımaktan çok keyif aldım Ayrıca böyle güzel bir gün organize ettiğiniz için teşekkür ederim, sonraki organizasyonlar için haberdar ederseniz sevinirim

Re: Çocuk Esirgeme Kurumuna ziyarete gitsek?/ GİTTİK!

Cok iyi yapmissiniz Gaye.Bende katilabilmeyi cok isterdim.

Yureginize saglik.Cocuklar eminim bu dogum gununu hic unutmazlar.