2. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 81 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

Tam benlik bir konu İşlerimi toparlayıp yazmam lazım

2. Re: Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

benim evim de hep dagınık ..
    birseye yetisemiyorum sadece yetisemiyorum diye uzuluyorum ..
    h.sonumu da temizlikle geçiremiyorum ..
    fusun cok guzel yazmıs uygulansa ...
    ben tembel ve pasaklıyım ve işlerin altında yapmadan eziliyorum ..

ben bi meraba demek için girdim forumuna

üzülme arkadaşım bende aynı derttenim...yetemiyorum hiçbir yere ama ufak tefek değişiklik yaptım belki sizde kullanıyorsunuzdur.mesela bir bez var toz bezi camları sadece siliyorsunuz kurulamak yok tozları alıyorsunuz kurulamak yok bu güzel .süpürgemi değiştirdim onunla süpürünce silmeye halıyı çırpmış gibi temizliyor.yerleri silmene dahi gerek kalmıyor,evinin havasını dahi olunla değiştirebilirsin,çok marifetli süpürge toz alma işşinide geçiktiriyor.

beni utu cok geriyordu bizde camasir cok fazla yikaniyor,sepet hep dolu bu konuyu kadinla cozdum,boylece detay islere ayiracak vaktim kaliyor yok degilse bende zorlaniyorum.
    idilara yazdı:
    benim evim de hep dagınık ..
    birseye yetisemiyorum sadece yetisemiyorum diye uzuluyorum ..
    h.sonumu da temizlikle geçiremiyorum ..
    fusun cok guzel yazmıs uygulansa ...
    ben tembel ve pasaklıyım ve işlerin altında yapmadan eziliyorum ..

Geçen gün açtığım forum

Ben,

Az önce bir arkadaşımız/müşteri aradı, Muratla buluşacakmış evin/işin tarifini istedi. Murat dışarda buluşalım dedi. Sonra bana döndü; sen ev bu haldeyken birisi gelirse çok rahatsız olursun biliyorum, ondan öyle dedim dedi

Sabahta karşıkı komşumun kızı kapıyı çaldı, bir yakınının bilgisayarının şifresini unutmuşlar giremiyorlarmış, Murat abi bakarmısın dedi. Murat ona da şimdi çıkıyorum aksam bakalım dedi Şimdi benim aksama kadar toparlanmam lazım ama nasıl Çünkü ben, Düzensizim, plansızım, dağınığım, tembelim, pisim

7. Re: Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

camomile yazdı:
    .
    birde odadan odaya gezerken girdigin odadaki bir isi bitir,ornegin salondan cocuk odasina oyuncak goturdun ,oyuncaklari soyle bir topla gibi.

aklima bunlar geldi.
    ben mesela lara nın odasını toplama ile baslıyorum .orda buldugum bir oyuncagı oturma/oyun odasına goturim diyorum o odaya gidince orda elime bir suru iş geliyor .. o odaya neden geldim onu unutuyorum
    bir de ben eskiden ıncık cıncık severdim .. biblolar , cerceveler , süsler ..kaldırdım onları ..minimalist yaptım evi toz alması kolay olsun diye..
    ben fayans silmekten ,halı silmekten falan gectim .. Lara nın terliksiz gezerken coraplarının altı siyah olmasın tek sınırım o utanc verici oluyo yoksa

Yardımcı al demem, Çiğdem. Kimin maddi imkanı ne seviyede bilmediğim için kimseye yardımcı al öğüdünde bulunmam.
    O kadarını sen de düşünebilirsin zaten.

Bence kendini çok fazla bunun üzerine yormamalısın, dağınıklık olsun. Tamam temizlik önemli, öncelikle temiz olmasına özen göster sadece, yani senin nasıl olduğunu söylemek adına değil de önceliğinin ne olduğuna karar verebilmen için söylüyorum.

Çalışıyorsun ve henüz kendi dağıttıklarını düzenli bir şekilde toplayamayan bir afacanınvar, doğal olarak dağılıyor. Aynı durum bizde de geçerli.
    Birazdan dağılacağını bile bile odasının toplanmasını sağlıyorum. Dağınık odada ekstra dağınıklık yaratmak bile performans ve konsantrasyon gerektiriyor

Ben de yatağımı toplamadan, mutfağı toplamadan çıkıyorum bazen. Evden ne halde çıktığımı ben kendim bilirim. Evimin kapısı da kapalı, evime ben yokken giren biri olacak kaygım yok.
    Ha ne oluyor, aniden birileri gelmeye kalkarsa diye kendimi çok kasıyorum bazen, o zaman da alelacele ortalığı toparlayıveriyorum işte Asıl kötüsü bence, işten çıkıp arkadaşalrınla birlikte eve girecek olmanız... işte böyle bir durumdan da evimin halini biliyorsam kaçınırım.
    ya da çok samimi bir arkadaşımsa o zaman, hadi bakalım ikimiz birlikte daha çabuk toparlar der, arkasından kahvelerimi yudumlarız

9. Re: Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

Yeşim_Yıldırım yazdı:
    Sabahta karşıkı komşumun kızı kapıyı çaldı, bir yakınının bilgisayarının şifresini unutmuşlar giremiyorlarmış, Murat abi bakarmısın dedi. Murat ona da şimdi çıkıyorum aksam bakalım dedi Şimdi benim aksama kadar toparlanmam lazım ama nasıl Çünkü ben, Düzensizim, plansızım, dağınığım, tembelim, pisim
    yesim ,
    senle biraz daha anlatırsak belediyeye cöp ev var dıye bizim evleri ihbar edecekler

aldığını yerine koyma durumu çok akıllıca..