1. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 81 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    1

Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

Yok yok, ben beceremiyorum bu isi... Haftasonu topluyorum temizliyorum saliya gelmeden i her yer daginik, mutfak karmancorman olmus oluyor. Utuler de cabasi...
    Her aksam en az 1 saatimi ayirmaliyim duzenli tertipli olmak icin...

Bir de giderek bu konuda hasta oluyorum galiba bundan korkuyorum. Yani hem yapamiyorum (yetisemiyorum) hem de kafam surekli evde sunu da yapsam bunu da yapsam diye...

Biliyorum pek cogunuz “yardimci al”diyecek ama bunun icin esimin islerinin duzelmesini bekliyorum. Benim kazancimla buna imkan yok..

Neyse sonuc olarak, duzenli, temiz, tiziz ve ev islerinden iyi arkadaslara soruyorum; var mi bu isin puf noktalari? Daha az yorularak nasil daha duzenli tertipli ve tertemiz bir evim olur benim de?

-----------
    olurmus olurmus... televizyonu acmadan islere girisirsen olurmus. sali aksami baktim seyredecek bisi yok, yemek yerken bir iki haberlere baktiktan sonra kapattim zimbirtiyi
    ondan sonra ver elini oturma odasının daginikligi. ver elini mutfak. arada Ilgaz'i uyutmaca. sonra gelsin yatak odasi... oohh beee.
    bu aksam da yaprak dokumu reklam arasinda banyoyu sartlar surtlarim olur biter

---- oyle iste one cekeyim dedim, hem de gelismelerden haberdar edeyim, cok merak ediliyorsa diye

Re: Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

sıkma canını yapabildiğin kadar tertip olsun.
    eşinden yardım istesen olmaz mı? mesela işbölümü yap.
    listeye yap. buzdolabına as. her akşam yarım saat yapılacak olanlar gibi..

bir kaç gün önce böyle bir form vardı.yardımcı olur umarım.

itinalı olalım sayende.6-12-2007 tarihli
    http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?viewmode=flat&topic_id=69439&forum=1

Haftasonu butun isleri bitirip, utuleri de bitirdikten sonra. Asla ipin ucunu kacirmiycaksin, alinan hersey ayni anda yerine konacak ve her gun aksam yatmadan daginiklik toplancak. Bu kesin faydali oluyor.

Ama cokda kasma kendini seker, oldugu kadar hersey . Hayat kisa .

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

hehh tam istediğim konu iştee
    yeşiiiiimmm please sabitlee şu konuyuu
    dürtükleyeliim birbirimiziiiiiiii

cumartesi pazar ev pırıl pırıl haline geldiii

ama bu sabah baktığımdaa

ağlamak istiyoooooooooomm :/(

hadii püf noktaları neleeeerr nedir neler yapılıır
    nasıl temiz tutulur iş bölümü nasıl yapılıır
    kimin ne görevi oluuurr

nerde ne durur
    neyle temizleniiirse uzun süre temiz kalıır

yazııın aa oda olurmu demeyiin yazın valla ben yapacam

sabit dursun bu konuuuuuuu

Bende bir ben öyleyim saniyordum kime gitsem evleri piril piril, hem cocuk bakip hem calisip hemde gezmeye firsat buluyorlar ve bütün bunlarin yaninda evleri temiz ve toplu.

Hayran kaliyorum yapabilenlere ama yok ben beceremiyorum.
    eger keyfim yoksa bardagimi bile kaldirmam o gün. Temizlik yapildiktan sonra dikkat edeyim diyorum iki gün icinde yine ayni.

Hamarat arkadaslarimiz püf noktalari maddelerse cok sevinecegim yapacagimi garanti edemem ama denerim en azindan.

Cok pasakliyim ben cok ve bu beni huzursuz ediyor yapilmasi gerekenler bütün gün beynimin icinde dolaniyor birde yapan olsa.

cigdemay yazdı:
    Yok yok, ben beceremiyorum bu isi... Haftasonu topluyorum temizliyorum saliya gelmeden i her yer daginik, mutfak karmancorman olmus oluyor. Utuler de cabasi...
    Her aksam en az 1 saatimi ayirmaliyim duzenli tertipli olmak icin...

Bir de giderek bu konuda hasta oluyorum galiba bundan korkuyorum. Yani hem yapamiyorum (yetisemiyorum) hem de kafam surekli evde sunu da yapsam bunu da yapsam diye...

Biliyorum pek cogunuz “yardimci al”diyecek ama bunun icin esimin islerinin duzelmesini bekliyorum. Benim kazancimla buna imkan yok..

Neyse sonuc olarak, duzenli, temiz, tiziz ve ev islerinden iyi arkadaslara soruyorum; var mi bu isin puf noktalari? Daha az yorularak nasil daha duzenli tertipli ve tertemiz bir evim olur benim de?
    yardımcı alsan da yatılı olması lazım ki her daim evin toplu olsun. bende evde yatılı birini şahsen istemem. belli dönemlerde gelse 15 de haftada bir ev 2 gün sonra yine dandini olacak.

her gün evin toplu olmasının tek yolu çamaşır makinadan çıkınca kurutup ütüleyip yerine yerleştirmek, toz bezi yer kovasının ulaşabilecek bi yerde tutulması, yemek yaparken bi yandan yıkamak kurulamak kaldırmak, banyodan sonra hemen bonyoyu silmek, lavoboları ve tuvaleti her tuvalet ihtiyacından sonra temizlemek.

var mı bu şekilde yapan?

ben çamaşırlıkta kuruyan çamaşırları aldım hala katlıcam mesela beni bekliolar sonra araya başka işler giriyo sonra onlar yine kalıyor.

tembelim beeeeeeen

Simdi bunun sirri planli olmak Cigdemcim,hani ben cok basariliyim diyemem ama biliyorum nedir isin puf noktasi.
    Bir kere aldigin herseyi yerine geri koy,erteleme hemen yap.Hicbirseyi sonra kaldiririm diye ortada birakma.
    Herseyin bir yeri olsun,ben dolab iclerimi kutularla doldurdum(ikeadan tabiyy) ve herseyin bir kutusu var,sutyen,kilt,fular,toka,corap,kemer hersey farkli kutularda cekmecelerimde.
    Mutfak dolaplarimda oyle buyuk plastik kutulardan aldim ikeadan butun kavanozlarim icinde,baharatlar bir yerde,pasta malzemeleri bir yerde,makarna vs gibi kurular baska kutuda,kahvaltiliklar digerinde.

Tuvalette hep toilet duck bulundur ve tuvalete girdiinde mesela sabah hemen bir fircala cik.
    lavabonun arkasinda sunegrin olsun onlada elin degdikce lavaboyu temizle.
    Ben evde hep careforun cok ucuz antibak sialk mendillerinden bulunduruyorum ve onunla banyo tuvalette baktim toz veya sac var hemen siliveriyorum.

Surekli supurge acamiyorsa sarjli el supurgesiyle aliver dokulenleri.

Aksam otururken bir kac parca utu yapabilir,katlanacak esyalari katlayabilir ya da salonun tozunu alabilirsin.
    birde odadan odaya gezerken girdigin odadaki bir isi bitir,ornegin salondan cocuk odasina oyuncak goturdun ,oyuncaklari soyle bir topla gibi.

aklima bunlar geldi.

9. Re: Konu: ev isleri - duzen, temizlik ve tertip

Aldigini yerine koymak cok onemli Cigdem. Sadece sen degil ama, evde herkes aldigini/kullandigini yerine kaldirmali. Yoksa sen tek basina basa cikamazsin topalamakla. Calismazsan da boyle calissan da boyle bu.

Bir de herkes aldigini yerine koyar yoksa yakarim.

camomile yazdı:
    Simdi bunun sirri planli olmak Cigdemcim,hani ben cok basariliyim diyemem ama biliyorum nedir isin puf noktasi.
    Bir kere aldigin herseyi yerine geri koy,erteleme hemen yap.Hicbirseyi sonra kaldiririm diye ortada birakma.
    Herseyin bir yeri olsun,ben dolab iclerimi kutularla doldurdum(ikeadan tabiyy) ve herseyin bir kutusu var,sutyen,kilt,fular,toka,corap,kemer hersey farkli kutularda cekmecelerimde.
    Mutfak dolaplarimda oyle buyuk plastik kutulardan aldim ikeadan butun kavanozlarim icinde,baharatlar bir yerde,pasta malzemeleri bir yerde,makarna vs gibi kurular baska kutuda,kahvaltiliklar digerinde.

Tuvalette hep toilet duck bulundur ve tuvalete girdiinde mesela sabah hemen bir fircala cik.
    lavabonun arkasinda sunegrin olsun onlada elin degdikce lavaboyu temizle.
    Ben evde hep careforun cok ucuz antibak sialk mendillerinden bulunduruyorum ve onunla banyo tuvalette baktim toz veya sac var hemen siliveriyorum.

Surekli supurge acamiyorsa sarjli el supurgesiyle aliver dokulenleri.

Aksam otururken bir kac parca utu yapabilir,katlanacak esyalari katlayabilir ya da salonun tozunu alabilirsin.
    birde odadan odaya gezerken girdigin odadaki bir isi bitir,ornegin salondan cocuk odasina oyuncak goturdun ,oyuncaklari soyle bir topla gibi.

aklima bunlar geldi.

TAM ANLAMIYLA DOĞRU ...

alkışlıyorum seni....