2. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

benim evimde her zaman mis gibidir..

tütsü kullanmıyorum..kokusu bana çok ağır geliyor,onun yerine fişe takılan kokuları tercih ederim..eve değişik hava verir..

2. Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

camomile yazdı:
    ya evde yemek piserde mis kokar mi,ne pistiyse o kokuyor;pirasa,kapuska,balikk.... valla genellikle kotu kokmaz ama benim istediim kadar guzelde kokmaz ozel bisey yapmadikca.su fise takilan airwickler cok iyi sonuc veriyor ama sonucta kimyasal diyerek surekli kullanamiyorum,malum emrede alercik.ama bak gecen gun bisey duydum onu yapiyorum;bir tavaya biraz tarcin ve seker koyup ocagin ustune koyuyosun,ve biraz ceviriyorsun iste cikan koku cok guzel,elmali kurabiye kimin kokuyo ev ozellikle agir kokulu bisey pisiyorsa evde ise yariyor.
    Evet Fusun yaaa. Su yemek kokusu mahvediyor evi zaten. Temizledigim ev pizza kokuyor simdi. E napayim ben di mi?

O kadar da pis degilim yani ama kokmuyor iste.

Efsun da yazmis seker ve tarcini deneyecegim kesin.

ben evde yemek kokusunu önlemek için kokulu mumları tercih ederim..iyi sonuç veriyor mevhibe aklında bulunsun

yemek pişirirken mutfakta yak bir tane..özellkile sigara kokusunu bastırmakta üstüne yok

4. Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

$aTo yazdı:
    ben evde yemek kokusunu önlemek için kokulu mumları tercih ederim..iyi sonuç veriyor mevhibe aklında bulunsun

yemek pişirirken mutfakta yak bir tane..özellkile sigara kokusunu bastırmakta üstüne yok
    Kokulu mumum var ama yemek yaparken yakmak aklima gelmedi. Deneyecegim Sato. Sagol.

Benim evimde bundan var Mevhibe,

Hava temizleyici olduğu için almıştım.

Evin havasını hem çok ferah yapıyor hem de losyonları ile muhteşek koku yayılıyor evime.

Eğer havayı temizlemiyorsa bile kokusu için bile değer

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155166&productid=ev airwoom101#tablnk

burnum en hassas insandan daha da hassas olduğundan evet evi mis kokanlardanım.
    Evde asla kızartma yapmam.
    Mutfağın kapısını hep kapalı tutarım yemek yaparken, eğer koku geliyorsa yaz kış açar camları havalandırırım.

Burnuma bir koku geliyorsa yemem içmem kokunun peşine düşer defederim onu.

Mis gibi kokması benim için temizlik malzemelri kokması değildir, kir kokmasın temiz hava koksun yeter.

Alerjimiz olduğundan deterjanlarla da fazla temas edemiyorum, hemen tıkanıyorum . Parfüm çok nadir kullanırım, kokusundan rahatsızlık duyarım bir müddet sonra parfümün, ama pis değilimdir asla.

Yerleri arada sadece su ile temizlerim.
    Zaten yardımcı alıyorum ,çok gerekli ise temizlik yapıyorum arada.

Ben de o gruba dahil olanlardan değilim malesef. Ne kadar temizlik yapılmış olsa da temizlik sonrası o mis gibi kokuyu alamıyorum. Ben şuna bağlıyorum, benim evimin salonu ve yatak odam halıfleks, her hafta silme imkanım yok. Öyle vileda ile sil kokusu kalsın olmuyor
    Halıya sinen kötü kokular temizlik kokusunu bastırıyor sanırım.
    Onun haricinde de o kimyasal oda parfümlerine de karşıyım.

cıksssssssssss

Sabah evden çıkarken 5 dakika pencereleri açar havalandırırım.Akşama kadar ev havasız kaldığından iş dönüşü evde haliyle koku oluyor.Akşam da 5 dakika havalandırıp yumoş sıkınca mis gibi oluyor.

9. Re: cıksssssssssss

Ben de her zaman pencereleri acarim. Yazin ozellikle surekli acik durur. Sabah ilk yaptigim istir yuzumu yikmadan once acarim camlari ama kizartma yapmadigim halde yemek kokusu cok siniyor.

Bugun mutfagimin duvarlarini bile sildim. Sanirim daha iyi kokar. Ama su tarcin ve seker isi hosuma gitti. Kimyasal kokulara ben pek sicak bakmiyorum.

mevhibe arkadasim ben de temizlik yapmayi pek sevmem o yuzden pacam tutusmustu annem gelmeden once (kendisi acayip titizdir ) daginikligi sevmem ama o yuzden derli toplu tutmaya calisirim evi, psikolojimi etkiliyo cunku daginiklik ..

evim bazen guzel kokar bazen bol bol sarimsak kokar (sarimsagi acayip severim ve cok kullanirim) benim fise takilan kokularla ilgili cok kotu anilarim oldugu icin (hamilelik zamanlarimdan kalma) dogal seyler kullanmaya calisiyorum. gecenlerde kucuk bi tencerede su ile tarcin kaynattim, mis gibi kuktu ortalik, sonra unutup gittim, yandi

surekli yaptigim birsey var ama. sirkenin dezenfekte edici ozelligi var. bezay sirkeyi temizlikte cok kullaniyorum. gidip Coles marka beyaz sirke aliyorum. cicek sulamak icin kullanilan fisfislar var ya (adini bilimiyorum ) onun icine yari su yari sirke karisimi yapip koyuyorum. cok kotu koktugu icin de (malum ) icine okaliptus yagi koyuyorum.(%100 almiyorum ama pahali oluyo %50'den aliyorum onu da damlatiyorum karisimin icine (ne kadar istersen koy, baslangicta birazcik koy eger daha guclu koku istersen azar azar yine eklersin.) lavanta yagi da koyabilirsin ama okaliptusu seviyorum ben daha fresh kokuyo. sonra bulasiktan sonra onu fis fis mutfak tezgahahimin ustune sIkIp siliyorum mis gibi oluyo. toz alirken yine onu kullaniyorum sehpalari falan onunla siliyorum.. hos oluyo..