3. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

Ay Elif harika bir fikir bu. Tesekur ederim.

Ben cop kovalarinin icerisine karbonat ( bi - carb soda ) dokuyorum. Kokuyu engelliyor gercekten. Tavsiye ederim.

Simya'ninAnnesi yazdı:

mevhibe arkadasim ben de temizlik yapmayi pek sevmem o yuzden pacam tutusmustu annem gelmeden once (kendisi acayip titizdir ) daginikligi sevmem ama o yuzden derli toplu tutmaya calisirim evi, psikolojimi etkiliyo cunku daginiklik ..

evim bazen guzel kokar bazen bol bol sarimsak kokar (sarimsagi acayip severim ve cok kullanirim) benim fise takilan kokularla ilgili cok kotu anilarim oldugu icin (hamilelik zamanlarimdan kalma) dogal seyler kullanmaya calisiyorum. gecenlerde kucuk bi tencerede su ile tarcin kaynattim, mis gibi kuktu ortalik, sonra unutup gittim, yandi

surekli yaptigim birsey var ama. sirkenin dezenfekte edici ozelligi var. bezay sirkeyi temizlikte cok kullaniyorum. gidip Coles marka beyaz sirke aliyorum. cicek sulamak icin kullanilan fisfislar var ya (adini bilimiyorum ) onun icine yari su yari sirke karisimi yapip koyuyorum. cok kotu koktugu icin de (malum ) icine okaliptus yagi koyuyorum.(%100 almiyorum ama pahali oluyo %50'den aliyorum onu da damlatiyorum karisimin icine (ne kadar istersen koy, baslangicta birazcik koy eger daha guclu koku istersen azar azar yine eklersin.) lavanta yagi da koyabilirsin ama okaliptusu seviyorum ben daha fresh kokuyo. sonra bulasiktan sonra onu fis fis mutfak tezgahahimin ustune sIkIp siliyorum mis gibi oluyo. toz alirken yine onu kullaniyorum sehpalari falan onunla siliyorum.. hos oluyo..

Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

ladybug yazdı:
    Ben cop kovalarinin icerisine karbonat ( bi - carb soda ) dokuyorum. Kokuyu engelliyor gercekten. Tavsiye ederim.

sen de hayira girdin arkadasim daha dun esime soyluyodum bu cop kutusunun caresine bakmak lazim diye. (disaridaki buyuk yesil cop kutusu) hele de bu yaz sicaginda tam felaket copler toplandiktan hemen sonra bi karbonat olayina gireyim

3. Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

Evet evim mis gibi kokmalı Airwack zaman ayarlı koku kullanırım odalarımda
    çamaşırları yumuşatıcıyla yıkarım kışın evin içinde kuruduğu için mis gibi kokar
    Tarçınla şeker denemedim ama iyi fikir

pazar günü havuçlu tarçınlı portakal kabuğu rendeli kek yapmıştım evin içi misler gibi koktu

4. Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

her zaman aynı temizlikte kokmaz.değişir,ama giydiklerim yumuşatıcı kokar)

5. Re: SIZ DE EVI HER ZAMAN MIS GIBI KOKAN HATUNLARDAN MISINIZ?

Güzel kokar evim...

Kokulu mumlarım her daim yanar ve fısfıslarım da iş görür gün boyu.

Tütsü de yakarım ancak çok seyrek,eserse yani.

Ah Mevhibe' cim yarama bastın,

Evimi ne kadar temizlesemde, ne kadar havalandırsamda apartmanın yapı sisteminden kaynaklanan bir problemden evim sıklıkla - daha çok lodos olduğunda- kötü kokar, yani balık pişirirse bizim sıradan biri mutlaka benim evimde kokabilir Geçen sene evde tadilat oldu ve bize ait olan gider dedikleri her bölümü yeniledik ama nafile...

Bende sık sık cam açıyorum, bol yumuşatıcı kullanıyorum çamaşırlarıma.

Arkadaşların önerilerinide uygulayacağım özellikle şu tarçınlı olanı

7. Şu anda bu yanıyor evimde Mevhibe...

Bu markayı çok seviyorum ben...

Mis gibi elma kokusu var evin her yerinde şu anda.

gündüz temizlendiği için mis gibi kokuyor ama gece yarısı olup da kızlar yatağıma üşüşünce yoğun bir sidik kokusu hakim oluyor ortama

Ben bir yerde okumustum verneli kullanmadigin bir siseye koyuyorsun hani söyle püskürtenlerden olsun sonra su üstüne bütün eve püskürt koltuklara halilara ben denedim valla hic leke birakmiyor ve mis gibi kokuyor ev mutfak cami sürekli aciktir bende diger camlari sabahtan acarim cocuklar gelene kadar kisin kokulu mum yakiyorum ve temizligimi haftada bir yaparim yani dip köse hergün yapiliyor ama öyle derinden olmuyor tabi

Benim evim oyle misssleerr gibi kokmaz.

Bu ara,temizlik yapmadan once halilarin uzerine serpilen g.ade sanirim,o tozdan kullaniyorum,guzel kokutuyor haliyi ama elektrikli supurgem su hazneli oldugu icin bu seferde onu temizlemek zor oluyor,beyaz beyaz artik kaliyor incinde ama tavsiye ederim yine de.