1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Bir sıkıntımı daha yazıp yatayım...

Birce ve ben...

Çok sıkıntıda olduğum ve yorgun olduğum dönemlerde sivilcelerim patlak veriyor...

Yine sıkıntı çektiğim ve çok yorgun olduğum bir hafta geçirdim,üç tane sivilce patlak verdi...

Ben babamdan bir kapıdan çıkarken popomu dönmeden çıkmayı öğrendim,öyle öğretti bana...

Bir yerden çıkarken popon dışarı baksın,yüzün kişiye,karşıdaki kişiye saygıdır derdi hep,öyle alıştım.

Saygı mı değil mi,doğru mu yanlış mı tartışılır,değişir kişinin düşüncesine göre...

Birce bu akşam,şu sivilcelerini yok edemedin gitti,bir de bir yerden ayrılırken öyle ayrılmana sinir oluyorum (o hakaret eder tarzda söyledi,yazmak istemiyorum ne dediğini )

Çok üzüldüm tabii.

Anne ne olur üzülme,bugün biraz sinirliyim diye söyledi,onun için herşey yolunda uyudu...

Değişiyor,büyüyor falan filan...

E ben ne olacağım böyle

Re: Bir sıkıntımı daha yazıp yatayım...

amaaan su popo muhabettı yokmu babam da cok soylerdı bana bende her seferınde unuturdum babam cok kızardı ayy canım babam cok ozlemısım bana babamı hatırlatınız

[quote]
    Esra_Aytekin yazdı:

Birce bu akşam,şu sivilcelerini yok edemedin gitti,bir de bir yerden ayrılırken öyle ayrılmana sinir oluyorum (o hakaret eder tarzda söyledi,yazmak istemiyorum ne dediğini )

Çok üzüldüm tabii.

amann esra takma bence bu kadar olacak bunlar sende ona bi laf oturt ben şimdidem öyle yapıyorum valla

biraz esnek olmak lazım canım ya ama sende biraz hassas yapılısın ya belki o yüzden mi üzüldün bu kadar

güzelce anlat birceye eminim anlayacaktır akıllı kızdır o

4. Re: Bir sıkıntımı daha yazıp yatayım...

Esra'cım, özür dilemiş işte. Üzülme. Çocukların nelere dikkat ettiğini ancak söyledikleri zaman görebiliyoruz. Sivilcelerin çok doğal bir şey olduğunu, hatta belki ileriki yaşlarında onda da olabileceğini söyle.

Sende gördüğü ve rahatsız olduğu diğer davranışını da yapmayıver Esra.

Karakterinle ilgili bir eleştiri değil ki Birce'ninki, alıştırıldığın davranış biçimiyle ilgili. Bu cümleyi yazar yazmaz aklıma geldi, bize öğretilen, alıştırılan, kanıksattırılan davranışlarımız, bir süre sonra, uzunca bir süre sonra karakterimiz haline geliyor..

Bana kalırsa Birce eleştrisinin içeriğini bilmese, şekilsel olarak rahatsızlık duysa da yanlış bir şey söylemiyor. Öyle çıkma odadan, öyle kalkma karşındakinin yanından Esra.

'Doğru' adına bize öğretilenler her zaman sorgulanmaya da muhtaç Esra'cım. Bu sorgulamanın sonunda ya bize öğretilen 'doğru'larla yaşamayı seçeriz ya da reddedip kendi yaşamlarımızdan, bireysel deneyimlerimizden, okuduklarımızdan, algıladıklarımızdan, gözlemlerimizden damıttıklarımızla kendi 'doğru'larımızı oluştururuz. Elbette bize öğretilenlerin de yol göstericiliği, kılavuzluğu yanımızdaır her zaman.

Öpüyorum çok o fıstığı.

5. Re: Bir sıkıntımı daha yazıp yatayım...

Turkan cok guzel yazmis

Smryna yazdı:

Esra'cım, özür dilemiş işte. Üzülme. Çocukların nelere dikkat ettiğini ancak söyledikleri zaman görebiliyoruz. Sivilcelerin çok doğal bir şey olduğunu, hatta belki ileriki yaşlarında onda da olabileceğini söyle.

Sende gördüğü ve rahatsız olduğu diğer davranışını da yapmayıver Esra.

Karakterinle ilgili bir eleştiri değil ki Birce'ninki, alıştırıldığın davranış biçimiyle ilgili. Bu cümleyi yazar yazmaz aklıma geldi, bize öğretilen, alıştırılan, kanıksattırılan davranışlarımız, bir süre sonra, uzunca bir süre sonra karakterimiz haline geliyor..

Bana kalırsa Birce eleştrisinin içeriğini bilmese, şekilsel olarak rahatsızlık duysa da yanlış bir şey söylemiyor. Öyle çıkma odadan, öyle kalkma karşındakinin yanından Esra.

'Doğru' adına bize öğretilenler her zaman sorgulanmaya da muhtaç Esra'cım. Bu sorgulamanın sonunda ya bize öğretilen 'doğru'larla yaşamayı seçeriz ya da reddedip kendi yaşamlarımızdan, bireysel deneyimlerimizden, okuduklarımızdan, algıladıklarımızdan, gözlemlerimizden damıttıklarımızla kendi 'doğru'larımızı oluştururuz. Elbette bize öğretilenlerin de yol göstericiliği, kılavuzluğu yanımızdaır her zaman.

Öpüyorum çok o fıstığı.

Bana benzeyeceksin.Her söyledikleri lafa söze kırılıp hatta agladıgın zamanlar bile olacak.
    Büyüdükçe çok şeyler görüyoruz görecegizde.

Galiba çocuklar büyüyor biz yaşlanıyoruz

çocuklarımızdan fazla b,r şey beklememeyi ve onları oldukları gibi kabul etmeyi öğrensek iyi olur..

biz gibi olamazlar zaten olmamalaroda lazım..!!!

Öğreniyorlar sevgili Esra.
    Kırdıkları zaman ne yapmaları gerektiğini, kırıldıklarında nasıl tepki vereceklerini ve düşüncelerini dürüstçe söylemeleri ama dürüstlüğünde bir dozu olduğunu öğreniyorlar
    Bizde öğreniyoruz hala. Daha dur neler öğreneceğiz göreceksiniz.

Mesela ne kadar sabırlı olunduğunu öğrendiğinde çok şaşıracaksın.

Çocuklar çok değerli ve herşeyin en iyisine layıklar En iyisi olmaya çabalamamızda bundan değilmi.

Üzülme Esra cığım... Sanırım sakin bir zamanda konuşmanız gerekecek. Sinirli olması seni kırması için bir sebep olmadığını anlatmalısın Birce ye..