1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Yatılı bakıcı mı yoksa gündüzcü bakıcı mı?

Merhaba arkadaşlar,

5 Aralık'ta iki çocuklu anneler kervanına katılmış bulunmaktayım. Oğlum artık 6,5 yaşında gelmişken bize de rahat batmışken tekrar baştan aldık ve henüz 1 aylık kızımızla bebek kokulu evimizde evcilik oynuyoruz

Maddi ve manevi olarak yetişebileceğine inanan tüm anne-babalara 2. çocuk konusunda çok tereddüt etmemelerini tavsiye ederim. Meğer biz ilk çocukta olayın hep zorluklarını görüp anne-baba olmanın keyfini pek de fazla sürememişiz.

Bu arada Mart ortasına kadar doğum iznindeyim. Bu süre içinde bakıcı meselesini halletmem gerekiyor.

Daha önce hep gündüzleri gelip akşam evine dönecek bir bakıcı düşünürken bir arkadaşım yatılı bakıcılardan daha memnun kaldığını söyleyerek kafamda böyle bir seçenek oluşmasını sağladı. Arkadaşımın yatılı bakıcı tercih sebebi bu şekilde akşamları evde iş yapmaktan kurtulması ve ailece birbirlerine vakit ayırabilmeleri ve haftasonları da eşiyle kendilerine vakit ayırabilmeleri... Gene de tek bir kişinin tecrübelerine dayanarak bu seçeneğe yönelmek istemiyorum. İçinizde veya çevrenizde yatılı bakıcıyla çalışan ve bu konuda tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar var mı? Veya sizlerin görüşleri nedir bu konuda?

Tabii yatılı bakıcı olursa Gürcü Türkmen vs. olacak. 3 ayda bir Tr dışına çıkış - giriş yapmaları gerekiyor. Bu bir dezavantaj çünkü 1 hafta boyunca annem veya kayınvalidemin gelip bakması gerekecek.
    Evde bakıcı için ayırabileceğim bir oda bulunuyor. Bu konuda zorluk yok.

Aslında beni düşündüren güven meselesi... Bu biraz da şans meselesi ama sanki Tr'de yerleşik gündüz gelip gidecek birine daha fazla güvenebilirim gibi geliyor... Tabii bu sadece bir önyargı

Siz ne düşünüyorsunuz yatılı bakıcı konusunda?

Re: Yatılı bakıcı mı yoksa gündüzcü bakıcı mı?

ben yatılı bakıcı konusuna en başından beri karşıyım. gündüz gelsin akşam gitsin. ben evde başkasıyla rahat edemeyenlerdenim.

benim kardeşim bebeğimiz olunca eşime hep şöyle takılıyorduabi ablam bu bebeğe yetişemiyor yardımcı lazım şöyle ukraynalı bir dadı bulalım hem bende dil konusunda ona yardımcı olurum diye bende oldukça kızıyordum ama tabi herkesin kendi fikri evimde sürekli yabancı birinin olmasından pek hazzetmem bazen annem varken bile rahat hissedemediğim olur....gündüzlü bakıcı iyi bence sonra biri bizi gözetliyor gibi geliyor...

Ebru tebrik ederim, allah analı babalı sağlıklı ve de şanslı büyütmek nasip etsin kızınızı

Benim bakıcım gündüz geliyor, yan apartmanımda oturduğu için zamanlama konusunda pek sorun yaşamıyoruz.
    Yatılı olması ev müsaitse olabilecek birşey arkadaşınında dediği gibi birbirinizle vakit geçirmek için bol vaktiniz olacaktır.
    Evinde yatılı yardımcısı olan arkadaşlar daha ayrıntılı anlatabilirler avantaj ve dezavantajlarını...

her kafadan bir ses cikar,yatili bakici guvenilir bulursan hic tereddut etme derim,maddi olarak imkanvarken nie zorluk cekesin ki?aksam belli bir saatten sonra odasina cekilir,iste tek sorun guvenebilecegin biri olmasi,cok rahat edersin,haftada 1 gun dinelniyorlar,benim hic bakicim olmadi,ama olmasina karsi degilim,esinle veya yalniz hic cocuk olmamis gibi gezebilirsiniz cocugu devamli birakcak biri var bu super bisi,
    bence annelik isini biz cok abartiyoruz,misal biz heryere 2 cocukla gidiyoruz,anaanneye gittigimizde haric, 2 cocuk zor bisi tek cocuk gibi degil,biyere gidilecegi zaman bile 1 saat suruyor,guvenilir birini bulursan al derim ben,

yatsın kalsın bence yatılı evin müsaitse tabi

7. Re: Yatılı bakıcı mı yoksa gündüzcü bakıcı mı?

Ben de 2. bebişi bekliyorum. Kısmetse de yatılı düşünüyorum. Evinde yabancı birinin çalışması her iki türlü de zor bence. Çünkü mutfak düzenin, ev düzenin herşeyin değişiyor.

Benim yatılı düşünme nedenim sabah 6,50 de evden çıkıyorum ve bu saate yetişebilmesi için evimin yakınında oturan biri olması lazım. Burda da genelde çocuk bakacak insan bulmak neredeyse samanlıkta iğne aramak gibi.Ama komşum vs. güvenebileceğim biri olursa neden olmasın derim. Birde eve geliş saatim değişebilir. gelince yemek hazırla mutfağa gir, oğluşumu uyut derken bebişi koklamak zor olur. Fenamı güvenebileceğin birini bulduktan sonra hazır sofra, temiz ev

ev müsaitse. iki çocuklu bir anne için yatılı derim. ömür boyu beraber yaşayacak değilsiniz ya!

Abimler de ikinci çocuklarında yatılı aldılar. dublex evleri. yaşam alanları belli saatten sonra ayrılıyordu.. çok rahat ettiler. bulgar göçmeni bir bayan. ailemizden biri gibi olmuştu.

yatılı bakıcı çalıştırmak büyük rahatlık

eşinle akşamları da biryerlere gidebiliyorsun başbaşa, zaten evin müsaitse odasına çekiliyor..

olanağım olsa birde uşak isterdim

Öncelikle bebek için tebrikler...

Bizde 3 yıldır yatılı bakıcı var, Moldovalı. Çok memnunuz ve alıştık artık. Zaten akşamları odasında TV izliyor.

Özellikle işe döneceksen yatılı al derim. EVe yetiştim- yetişemedim derdin de olmaz. Canınız istedikçe gece çıkarsınız.

Gündüzlü de iyi tabii ama yakın oturan biri olursa iyi. Yoksa onları gelmesi-gitmesi dert oluyor. Kendi evinin işine de yetişeyim derken yoruluyor. Ayrıca Türkler çok para istiyor...

Bunlar biraz da şans işi tabii. Şimdiden araştırmaya başlaman gerek. Referanslı birini bulmaya çalış derim. Bol şans