1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 59 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Yıne Yalancı krup:(((( Ceren yıne yalancı kruba yakalandı:(

Kotu bır gecemız oldu.

Dun cerenın sabahtan uyandıgında sesı çatlaktı, okula gondermedım.

dedım hafta sonuna gırıyoruz. Doktoruna gotureyım. randevu aldık gıttık.

Gonca hanım her sey normal, cok az kızarıklık var bogazda onun dısında bırseyı yok dedı.hafıf enfeksıyon vardı bogazda.
    Parasetamol verdı,ıhlamur vs de ıcır dedı.Ayrıca nolur nolmaz dıye antıbıyotıkte yazdı.Kotulesmedıgı surece vermıycem oyle anlastık.

Geldık doktordan,

Cerene soguk algınlıgı ılacını ıcırdım. Uyudu kaldı.
    2 saat sonra odasına gırdım kı! ceren tıkanmıs, zor soluk alıp verıyor. hemen uyandırmaya calıstım. ses kopek havlaması seklınde kaba kaba.

Eyvah! dedım bu yalancı krup!

Hemen ılacını ıcırdım. Ama duzelmedı. gece 1.30 da doktorunu aradım gıttıkce kotulesıyordu cunkı.
    Acıl hastaneye gelın dedı, Hemen gıttık ıgne yapıldı.kortızon ıgne oldugu ıcın ben hep son dakıkaya bırakıyorum. cunku bellı olmuyor ıyılesmede gosterebılıyor.
    Ama bu sefer tam tersıydı.

Igne yapıldı ama ceren basamıyorum dıye tam ıkı saat bıze Istanbul turu attırdı cadım benım.

Hemsıre sadece kalcana bakıcam dedı.
    ıgneyı yaptı. ceren hemsıreye neler neler soyledı."Yalancı sız yalancısınız benı kandırdınız bakıcam dedınız ıgne yaptınız
    kızcagız anlatmaya calıstı ama ceren bu kanarmı)
    sen ıgrencsın benım canım acıttın.

ay ay ıkı bacagım vardı ne guzel kosup oynuyordum.Bundan boyle kosamıycam oynayamıycam. Balemı yapamıyacagım. ıgrenc hemsıre benım bacagımı sakat ettı.vs vs)

tam 3 saat bızı ugrastırdı.
    Zavallı babacıgı da uzuluyor, Babacıgım canım benım kucagından ındırme. senın guzel kızın,akıllı zekı kızın sakat oldu)
    ( babası cerenı oyle sever; benım guzel, akıllı, zekı, cevık kızım der)

Allahım sabahladık.

Sukur kı nefes duzeldı seste catlama hala var.
    3 gunumuz daha var. atlatıcaz ınsallah.

Boyle sızınle paylasmak ıstedım.

Re: Yıne Yalancı kurup:(((( Ceren yıne yalancı kuruba yakalandı:(

Nurcan geçmiş olsun canım.
    İnşallah bugünden sonra düzelir siz de ceren de rahat edersiniz.
    Bilmiyordum yalancı kurup diye birşey olduğunu.
    İnşallah bu son olur bir daha yaşaazsınız böyle bir durum.

Seni ve kızını öpüyorum, geçmiş olsun dileklerimi ceren'e ilet lütfen.

sahende yazdı:
    Nurcan geçmiş olsun canım.
    İnşallah bugünden sonra düzelir siz de ceren de rahat edersiniz.
    Bilmiyordum yalancı kurup diye birşey olduğunu.
    İnşallah bu son olur bir daha yaşaazsınız böyle bir durum.

Seni ve kızını öpüyorum, geçmiş olsun dileklerimi ceren'e ilet lütfen.
    Tesekkur ederız sahende'cım,
    Insallah dıyoruz ılk kez 1 yasında gecırmıstı. mutlaka kar sogugu yada karlı havada yakalıyor (

Bu yıl oh dıyecektım ama olmadı

bu hastalıgı yazmamın sebebı, bılmeyen anneler bılınclensın dıye canım.

Cunkı cok fazla bılınmıyor.
    ben yıne kopyalıycam
    hastalıgı.

Ay çok geçmiş olsun..
    Cerenimi çok öpüyorum çok akıllı gerçekten babası bilipte söylüyo annesi çevik ve akıllı..

Hemşire ablasına bende kızdım cereni kandırmamalı sadece ilaç vericemde demeliydi bende kandırılmasından yana değilim ama bende kandırıyorum tabi

Çokk geçmiş olsun..

Krup (Yalancı Difteri)

Yalancı difteri belirtileri çoğu aileyi korkutur. Hafif bir nezle ve öksürükle yatan çocuk, gece yansı boğulur tarzda bir öksürükle uyanır. Öksürük, kö*pek havlaması seklindedir. Krup, ses tellerim tutan virütik bir enfeksiyondur. Çocuktan nefes alırken ya da ağlarken ıslık seklinde bir ses duyulabilir. Hastalık kimi zaman da kendini ateşle gösterebilir. Genelde 5 yasın altındaki çocuklarda görülen ya*lancı difteri, çocuk doktorunun tavsiyeleriyle takip edilebilir. Öksürüğün geçmesi için buhar tedavisi yapılabilir. Soğuk buhar çocuğun dalıa rahat nefes almasına yardımcı olur. Eğer evde buhar makinesi yoksa, banyonun kapı ve penceresi kapatılıp, sı*cak suyu 5 dakika akıtmak banyonun buharla dol-masını sağlar. Bu şekilde hazırlanan ortamda çocuğun neles alışverişi kolaylaşır. Gece soğuk havada yürüyüş yapmak da solunumu kolaylaştırır. Krup ciddi solunum güçlüğüne yol açarsa bir süre hastanede kalmak gerekebilir. Hastanede buhar tedavisiyle birlikte gerekirse kortizon gibi ilaçlar da verilebilir.

saara-yıldırım yazdı:

Ay çok geçmiş olsun..
    Cerenimi çok öpüyorum çok akıllı gerçekten babası bilipte söylüyo annesi çevik ve akıllı..

Hemşire ablasına bende kızdım cereni kandırmamalı sadece ilaç vericemde demeliydi bende kandırılmasından yana değilim ama bende kandırıyorum tabi

Çokk geçmiş olsun..
    Tesekkur ederız canım.

Re: Yıne Yalancı krup:(((( Ceren yıne yalancı kruba yakalandı:(

Geçmiş olsun,bu çocuklar hasta olacağına biz olsak ya (
    şimdi daha iyidir inşallah.

subbota yazdı:
    Krup (Yalancı Difteri)

Yalancı difteri belirtileri çoğu aileyi korkutur. Hafif bir nezle ve öksürükle yatan çocuk, gece yansı boğulur tarzda bir öksürükle uyanır. Öksürük, kö*pek havlaması seklindedir. Krup, ses tellerim tutan virütik bir enfeksiyondur. Çocuktan nefes alırken ya da ağlarken ıslık seklinde bir ses duyulabilir. Hastalık kimi zaman da kendini ateşle gösterebilir. Genelde 5 yasın altındaki çocuklarda görülen ya*lancı difteri, çocuk doktorunun tavsiyeleriyle takip edilebilir. Öksürüğün geçmesi için buhar tedavisi yapılabilir. Soğuk buhar çocuğun dalıa rahat nefes almasına yardımcı olur. Eğer evde buhar makinesi yoksa, banyonun kapı ve penceresi kapatılıp, sı*cak suyu 5 dakika akıtmak banyonun buharla dol-masını sağlar. Bu şekilde hazırlanan ortamda çocuğun neles alışverişi kolaylaşır. Gece soğuk havada yürüyüş yapmak da solunumu kolaylaştırır. Krup ciddi solunum güçlüğüne yol açarsa bir süre hastanede kalmak gerekebilir. Hastanede buhar tedavisiyle birlikte gerekirse kortizon gibi ilaçlar da verilebilir.
    Nurcan bu bahsettiğin yalancı krup hafif seyreden hali ile zaman zaman dila ve ben de oluyor.

Gece öksürük nöbeti deli oluyorum.
    Doktorumuz evde buhar makinesi yoksa buzdolabını açıp bir 2 nefes alın iyi gelir dmişti ve gerçekten de iyi geliyor.
    Nefes borusu genişliyormuş ve öksürük o yüzden değişik seste çıkıyormuş ve sabaha kadar uyutmuyor hatta uyurken bile öksürüyordu çocuk.
    Soğuk buhar yapılırsa nefes borusu büzüşüyor ve normale dönebiliyormuş.
    Adının yalancı krup olduğunu bilmiyordum.
    Krup 'ı duymuştum.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

cimen yazdı:
    Geçmiş olsun,bu çocuklar hasta olacağına biz olsak ya (
    şimdi daha iyidir inşallah.
    Tesekkur ederız,

Anne omurunden omur gdıyor mallesef

Gunduz ıyı oluyor bu hastalıkta. gece sı zor gecıyor astım gıbı tıkanıyor(

su an ıyı oyun oynuyor.
    3 gecemız var zor olan. umarım kolayca atlatıcaz.

sevgıleırmle

gecmıs olsun benım canım fındıgıma yaaa...

oh ıyı yapmıs hemsıreye...ne o anlamazmı benım guzel prensesım...

op annesı benım ıcın onu kokulu kokulu olurmu....