Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: istahsizlik

istahsizlik

bir önceki sorumu yanitladiginiz icin tesekkür ederim vitaminle istah acmak banada biraz tuhaf gelmisti ama eczaneler esime vitamin ilaci önermisler dogrusu ise yaramiyor oglum 19 aylik ama 8.ayindan beri istahsizlik sorunumuz var zorla oynatarak her ögününü yediriyorum ama inanin artik cok yoruldum suan 68cm ve12kg ama benim zorumla her ögününü yedigi icin siz bana ne önerirsiniz.burada doktorumuzada danistik benimsayende kilosu iyi oldugundan pek önemsemediler lütfen yardim edin inanin cok yoruldum acta birakiyorum bazen bütüngün acikmiyor.

2. Re: istahsizlik

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Benim kızımda 2,5 yaşında ve 12 kilo. Bir türlü kızıma bir şey yediremiyorum. Süt ve süt ürünlerinden nefret ediyor. Sebze yemiyor. Köfte veya et yediremiyorum. Sevdiği yiyecekler makarna, patates kızartması ve tel şehriye çorbası. Artık bunları yapmakdan ben bıktım uzandım ama o sıkılmadı.Çok da hareketli bir çocuk iki dakika oturmuyor. Bende şaşırdım kaldım. Doktoruna sorarsanız her şeyi normal. Doktorunun tavsiyesiyle ithal bir vitemin şurubu kullanıyorum.Pek fazla işdahını açmasada onu dinç tutuyor ve boyunun uzamasını sağlıyormuş.Yemeyen bir çocuğun bakımı gerçekden çok zor.

AYTEN VE CADI KIZI CEREN (2.5 yaşında)

3. Re: istahsizlik

Merhaba,

Bizim toplumumuzda yeme ve iştah konuları üzerinde çok durulan konular olduğundan bana da çok soru sorulmaktadır. Onun için eski cevaplarımda çok yazdım, keza aileler de çok öneride bulundular. Bunları inceleyin. yardımı olabilir.

İştahsız bir çocuğa yaklaşımın püf noktaları kısaca anlatılmaz ama siz mümkün olduğunca ısrar etmekten vazgeçin. Bir süre için aç kalmasından bir şey olmaz. Bu konunun sizler açısından önemli olmadığı izlemini vermelisiniz.

Bir süre sonra yavaş yavaş düzene girer. Fakat doktorunuz ile herhangi bir sağlık sorunu olmadığından emin olmalısınız.

Sevgilerimle.

4. Re: istahsizlik

Kullandığımız vitaminin adını merak ettim.Aynı problemi yaşıyoruz. Fakat doktorumuza göre her şey normal , kızım 3,5 yaşında 13,5 kilo boyu ise 92 gerçekten normal olduğu konusunda kuşkularım var.Belki denemediğimiz bir vitamindir de işe yarar.