1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

suyun gelmesi(kafam çok karışık)

merhaba 24 hafta 5 günlük hamileyim ve dün aylık kontrolümdü ve doktora gittim.bebeğin gelişimi çok normaldi.suyumda normal olduğu söylendi fakat doktorum suyun miktarını biz 2.0 ın altını az kabul ederiz seninde sınırda az değil ama çokta değil kontrol altına almalıyız ama şuan için normal dedi.ben 2 haftadır akıntımın olduğunu söyledim renksiz,kokusuz,şeffaf daha sonra bir sargı bezinin içine kahverengi bir kağıt parçası(sıvıyı test eden bir kağıtmış)koydu ve 2 saat boyunca bunu ped gibi koy bakalım dedi daha sonra baktıkki bu renk değiştirmiş yani lacivert olmuş doktor dediki bu kesinlikle amniyo sıvısı başka bir şey renk değiştirmez bu test gösteriyorki zarda delik var ve suyun akıyor (ama akıntım günde 1-2 defa ve 2-3 damla)ve hemen hastaneye yatmalısın suyun bitebilir çocuk ölebilir dedi.daha sonra benim içim rahat etmedi ve bu konuda uzman bir profösöre gittim profösör bana kesinlikle bu suyun böyle gelmeyeceğini bu hormonlardan dolayı olan normal bir akıntı olabileceğini ve böyle damla damla gelmez idrar yapar gibi birden gelir dedi test falan yapmadı ultrasonla baktı bayağı inceledi ve böyle birşey olamaz dedi açıkcası o anda ona inandım fakat içimdeki kuşku bitmek bilmiyor neden ilk gittiğim doktorun yaptığı testte sıvının o olduğu sonucu çıktı.ltf sizde kendi tecrübeniz ve bilginize göre bana cevap verirmisiniz bu zar delinip böyle 2-3 damla akıp ve çocuğu tehlikeye sokarmı kime inanacağımı şaşırmış durumdayım.ne yapmam gerekir?önerilerinizi bekliyorum

Re: suyun gelmesi(kafam çok karışık)

sevgili crab,ilk doktor bence sızıntı olduğunu söylemiş.ikincisi ise delik olması gerektiğini..

böyle durumlarda riske edeceğin şey riske edemeyeceğin bir şey olduğundan son bir doktor kontrolüne gidip sonrasında da ilk doktorunla konuşmalısın bence...bana ilk doktorun söyledikleri mantıklı geldi...

SANA BU KONUDA YARDIMCI OLACAK TECRÜBEYE SAHİP DEĞİLİM AMA SENİN YAŞADIĞININ ÇOK CİDDİ BİRŞEY OLDUĞNU SÖYLEYEBİLİRİM. BENCE BAMBAŞKA BİR DOKTORA DAHA GİTMENİ ÖNERİRİM. EĞER SENİN İÇİN KOLAY OLURSA ÖNERECEĞİM BİR DOKTOR VAR. BAHÇELİEVLER JFK HOSPİTAL'DA DR. NADİDE HANIM VAR. KENDİSİ ÇOK İYİ BİR DOKTORDUR VE SENİ YÖNLENDİREBİLİR. HİÇ GECİKTİRMEDEN GÖRÜNMELİSİN BENCE. BENİM BEBEĞİM 37 HAFTALIK DOĞMUŞTU VE SANCILARIM BAŞLAMIŞTI. HASTANEYE GEÇ GİTMİŞTİM VE HASTANEYE GİDİNCEYE KADAR OLAN SÜREDE ÇOK SIK TUVALETE ÇIKMIŞTIM.HASTANEYE GİTTİĞİMDE DOĞUM ERKEN BAŞLADIĞI İÇİN BENİ İLACA BAĞLAYIP SANCILARIMI VE DOĞMUNU DURDURMUŞLARDI AMA ERTESİ GÜN KONTROLDE BİR GECE ÖNCE TUVALETE HER GİDİŞİMDE MEĞERSE SUYUM ÇATLAKTAN SIZMIŞ VE SUYUMUN SINIRIN BİRAZ ALTINDA OLDUĞUNU GÖRÜP HEMEN AMELİYATA ALMIŞLARDI. GECİKMEN BEBEĞE ZARAR VERİR UNUTMA.
    UMARIM BİRŞEY OLMAZ VE SAĞLIKLA VAKTİNDE GELİR BEBEĞİN. ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.

crab amacım kafanı karıştırmak değil asla amcamın kızı yıllar önce hamile kaldığında aynı şey başına geldi onada o dediğin kağıttan koymuşlar ve rengi lacivert oldu hemen çocuğu almamız lazım demişler çocuğu aldılar tabii amcamın kızı hemşire daha sonra o denilen kağıda normal su döktüğünde renginin lacivert olduğunu bebeğini boşuna kaybettiğini söyleyip çok üzüldü ama dediğim gibi amacım kafanı karıştırmak değil iyi araştır ve bebeğini asla riske atma canım gerekirse başka başka drlarada git burası türkiye bir tek dr güvenmek hata olur artık bunu hepimiz biliyoruz

Benimde hamileliğimin ortalarında akıntım vardı ve doktorum bunun normal olduğunu söylemişti. Benimki sana göre biraz daha yoğundu ve kesik süt gibiydi. Yapılan test sonucu hamileliğimin başında yakalandığım idrar yolu iltihabının gizliden gizliye devam ettiği ve mantar enfeksiyonun başladığı söylendi. İlaçlarla aşırı yoğunluğu geçti. Dokuz aylık hamileliğim bana hiçbirşeyi hafife almamayı öğretti. Su kaybı bebek için önemli bir olay. Umarım önemli birşeyin yoktur ve bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın. Bu arada Özgür Beyede bir danış istersen.

merhaba,

hamileliğim boyunca sürekli akıntılarım oldu. hamilelikte akıntıların hormonların değişikliğinden dolayı artabileceğini biliyorum.

suyum ise normal doğumdan 4 saat önce boşaldı. hemen antibiyotik tedavisine başlandı ve 4 saat sonra doğum oldu.
    yatağımda uzanırken elimde olmadan çişimi yapıyormuşum gibi olmuştu. yanılmıyorsam birkaç su bardağı miktarı kadardı.

sevgilerimle
    yasemin...

http://gebelik.org/dosyalar/emr.html ve

http://gebelik.org/dosyalar/anomaliler/amniyos.html

linklerine bakman faydalı olabilir.

umarım bir sorun çıkmaz.
    sevgilerimle,
    Sema

teşekkürler

çok teşekkür ederim çok ayrıntılı olarak herşeyin anlatıldığı bir sayfa yazmışsınız

9. Re: suyun gelmesi(kafam çok karışık)

Sevgili Crab,
    Seni telaşlandırmak istemem ama çok ciddi bir durum. İşyerimden bir bayan arkadaşım 20 haftalık hamileydi ve onun da akıntısı vardı. 1-2 hafta sürdü ve sonra pembeleşmeye başladı. Doktora gitti ama anlamadılar. Maalesef EMR imiş ve bebeğini kaybetti. Ayrıntısına girmiyorum çünki kötü olursun biliyorum. Mutlaka birkaç doktora daha görün. Çok önemli.

Umarım ilk doktorun dediği gibi değildir.

Hemen bir başka doktora yada doppleri olan bir merkeze git.Nerede oturuyorsun bilmiyorum ama bir profesöre görünmende fayda var.İhmale gelmeyecek şeyler bunlar.