Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ MENÜSÜ?

martın 19 da oğlumun doğum günü 4 yaşını bitirecek evde bir parti planlıyorum arkadaşlarını çağırdık menü olarak nasıl şeyler hazırlamam gerek çocukların daha çok beğeneceği şekilde fikirlerinizi bekliyorum....

Re: DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ MENÜSÜ?

çikolatalı toplar yap bayılıyorlar üzerinede çizgiflim karekterli kürdanlardan batır

evet güzel fikir tarifi varsa alabilirmiyim hali hazırda tarifi yokta bende ayrıca fikriniz için teşekkürler

1 pk. kakaolu bisküvi
    1 ad.portakal kabuğu rendesi
    1 çorba kaşığı bal
    2 " " fındık
    2 " " ceviz
    2 " " kakao
    1 çay bardağı süt
    biraz damla çikolata

sosu:1 su bard.su
    1 tatlı kaşığı nişasta
    2 ç.kaşığı sıvıyağ
    biraz şeker
    hepsini karıştırarak pişir varsa pişmesine yakın içine bir kaşık şokella koy erit karıştır.

misketlerin yapılışı
    hepsini karıştır hamur yap,küçük parçalar al yuvarla sonra pişirdiğin sosa at ve çıkar fındığa bula kürdanını tak
    afiyet olsun

29 da oglumun dogum günü önce kutlama sonra okul
    doyurucu şeyler düşünüyorum .

dogum pastası
    zeytinyagli sarma
    kurdanli sosisli börek
    minik pizzalar
    mayali peynirli poaça
    kurabiye
    yalancı kumpir

cumartesi günüde kendi aramızda küçük bir kutlama yapacagız.

cocukların begenecegı goz zevklerınede hıtap edıcek bıseyler oldugunda daha cok hoslarına gıdıyor benım cocuk menumde

ortası sekerlı kurabıyeler var herhangı bır kurabıye tarıfını yapıp ortasını kucuk kalıplarla kesıp cıkartıyorsun seffaf meyvelı sekerler varya onlarıda kırıp ufalıyorsun kurabıyelerın 5-6 dakıka fırında kaldıktan sonra cıkartıp ortalarına sekerlerını koyup tekrar fırınlıyorsun bı 5-6 dakıka daha cok pembelesmeden cıkartıyosun hos gorunuyorlar bunun gıbı oluyorlar.

MALZEMELER: 4-5 Patates haşlanmış ve rendelenmiş
    1 adet limonun suyu
    1-2 çorba kaşığı mayonez veya yoğurt
    1 çorba kaşığı tuz
    1 çorba kaşığı zeytinyağ
    2-3 diş sarımsak
    Civ civlerin gözleri çörek otu,burunları havuç,ayakları dere otu,erkek civcivin tepeciği havuç,

Kuşumuzun burnu havuç,gözleri karabiber tanesi,kanatlarına da bıçakla çizikler yapıyoruz

YAPILIŞI: Patateslerimizi haşlayıp eziyoruz.Püre haline getirdiğimiz patatesimize diğer malzemelerimizi ilave edip servis tabağına alıyoruz.Normal de ben içine bolca mısır konservesi de ekliyorum ancak hayvancıklar yapacağımdan rahat çalışabilmek için mısırı bu kez ilave etmedim.Salatanıza benim gibi şekil verebilir ya da servis tabağına alıp sunabilirsiniz

kaynak,zuhal yalcın

bırde yumurta mantarları var oda yumurtaları haslayıp kabuklarını soyuyorsun servıs tabagının alt kısmına rokaları kıyıp serıyorsun uzerıne hasladıgımız yumurtaları butun ve dık olarak koyuyorsun altını azcık kesebılırsın duzlemek ıcın ınce tarafı yukarı bakıcak yumurtanın kucuk domateslerı ikıye bolup ıclerını oyuyorsun ve yumurtaların tepesıne oturtuyorsun sirinlerın evlerıne benzıyor aynı kurdanla mayonez alıp domateslerın uzerlerıne nokta seklınde koyuyoruz cok guzel gorunuyor tavsıye ederım.

sonr yıne bıseyler yazarım.

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

doğum gününüz kutlu olsun
    biz çoktan kaldırdık bu günleri rafa
    herkes kendi grubunda kutluyoor
    oğlan okulda
    kız arkadaşları ile vs

bize öpüp koklamak kalıoor

S.E.S yazdı:
    doğum gününüz kutlu olsun
    biz çoktan kaldırdık bu günleri rafa
    herkes kendi grubunda kutluyoor
    oğlan okulda
    kız arkadaşları ile vs

bize öpüp koklamak kalıoor
    Öncelikle teşekkür ederim...
    Doğru büyüdükçe öyle oluyor ama biz daha küçüğüz ya ondan yapabiliyoruzzz.

Çok değişikler vede güzel evet çocukların çok beğeneceğine eminim teşekürler
    ELA yazdı:
    cocukların begenecegı goz zevklerınede hıtap edıcek bıseyler oldugunda daha cok hoslarına gıdıyor benım cocuk menumde

ortası sekerlı kurabıyeler var herhangı bır kurabıye tarıfını yapıp ortasını kucuk kalıplarla kesıp cıkartıyorsun seffaf meyvelı sekerler varya onlarıda kırıp ufalıyorsun kurabıyelerın 5-6 dakıka fırında kaldıktan sonra cıkartıp ortalarına sekerlerını koyup tekrar fırınlıyorsun bı 5-6 dakıka daha cok pembelesmeden cıkartıyosun hos gorunuyorlar bunun gıbı oluyorlar.

MALZEMELER: 4-5 Patates haşlanmış ve rendelenmiş
    1 adet limonun suyu
    1-2 çorba kaşığı mayonez veya yoğurt
    1 çorba kaşığı tuz
    1 çorba kaşığı zeytinyağ
    2-3 diş sarımsak
    Civ civlerin gözleri çörek otu,burunları havuç,ayakları dere otu,erkek civcivin tepeciği havuç,

Kuşumuzun burnu havuç,gözleri karabiber tanesi,kanatlarına da bıçakla çizikler yapıyoruz

YAPILIŞI: Patateslerimizi haşlayıp eziyoruz.Püre haline getirdiğimiz patatesimize diğer malzemelerimizi ilave edip servis tabağına alıyoruz.Normal de ben içine bolca mısır konservesi de ekliyorum ancak hayvancıklar yapacağımdan rahat çalışabilmek için mısırı bu kez ilave etmedim.Salatanıza benim gibi şekil verebilir ya da servis tabağına alıp sunabilirsiniz

kaynak,zuhal yalcın

bırde yumurta mantarları var oda yumurtaları haslayıp kabuklarını soyuyorsun servıs tabagının alt kısmına rokaları kıyıp serıyorsun uzerıne hasladıgımız yumurtaları butun ve dık olarak koyuyorsun altını azcık kesebılırsın duzlemek ıcın ınce tarafı yukarı bakıcak yumurtanın kucuk domateslerı ikıye bolup ıclerını oyuyorsun ve yumurtaların tepesıne oturtuyorsun sirinlerın evlerıne benzıyor aynı kurdanla mayonez alıp domateslerın uzerlerıne nokta seklınde koyuyoruz cok guzel gorunuyor tavsıye ederım.

sonr yıne bıseyler yazarım.