2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Toplam 17 sonuçtan 11 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

aglayarak istedigi birseyi yerine getirdiginizde, tekrar aglayarak isteyecektir. ve aglamalar giderek şiddetlenecektir. ben iki cocugumda da 1-2 kez dısında kiç yasamadım- onalr da 2 yaş kriz doneminde oldu. hiç tavır değişikliği yapmadan, agladıklarında isteklerini yerine getirmeden sorun yasamadım. onlar da zaten bunu bildikelri için, aglayarak bie istekte bulunmuyorlar.
    biz herşeyi konusarak cozmeye calisiyoruz, ama bu kısım da bazan benim sinirlerimi altust ediyor, ..

2. Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

Yurtdisinda yasiyoruz ve kizim on yasini bitiriyor. Her turlu kurali biz koyuyoruz ve uygulamada zorluk yasamiyoruz. Ama, ne zaman Tr'ye gelsek ve aile buyuklerimizle birlikte olmaya baslasak, huylarinda degisiklikler oluyor. Bunu gitmeden uzun uzun konusmamiza ragmen cozemiyoruz. Baska zaman hayir dedigimiz sey, buyukleri yaninda hemen mizirdamakla ya da soylenmekle cevap buluyor. Onlarin kiyamayacagina, ozlediklerine oyle emin ki, istedigi neyse yaptiriyor. Biz de, zaten kisitli gorusuyorlar diye sesimizi cok cikarmak istemiyoruz. O kisitli sureler, tartsma ve tatsizlikla gecsin istemiyoruz ve daha esnek davraniyoruz. Ta ki, ucaga bini, donuse gectigimizde canim annem, tatli babama donenen kadar. O zaman da biz sertlesiyoruz ve bir donem boyle geciyor. Sonra, rutin basliyor. Demek istedigim su, maalesef bizleri cok rahat kullanabiliyorlar. kararli olmak sart. Cok farkindalar aslinda yaptiklarinin ama, cocuklukta agir basiyor. Onemli olan, kalici hale gelmeden cozumler bulmak ve iliskileri tatli dille duzenleyebilmek. maalesef, guc savasina donusurse cocukla aramizdaki iliski, hayat kolay olmayacaktir ozellikle daha buyudukce.

benım kızımda 4 yasında maalesef oda aglayarak yaptırıyor herseyi
    ben ne kadar direnip disiplin kurmaya calıssamda gündüz babaanne ve dedesiyle oldugu icin istediğim gibi davranmıyor kızım ... dedesi ağlamasın dıye her dedıgını yapıyor ben kızıma kural koydugumda yada kızdıgımda hemen dedesine gidiyor bılıyor kı o her dediğini yapacak :-x
    önceden iki cocuk arasındaki yaş 3-4 yaş olmalı derdim fakat şimdi cesaret edip 2. yi yapamıyorum calıştıgım icin olacak cocugumada kayınvalıdem bakacak kendi kurallarım yıne gecerli olmayacak

4. Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

Bütün çocuklar aglamayı silah olarak kullanıyor,

ben de hatırlıyorum küçükken agladığım zaman olacak
    sanıyordum herşey

Ağladığı zaman yapacaksam bile yapmıyorum ağlayarak bana hiçbirşey yaptıramazsn istediğin kadar ağla istersen odana git orda ağlamaya devam et ama ben ağladığın sürece istediğin hiçbirşeyi yapmayacağım diyorum ve yapmıyorum.

6. Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

Beril'de çok inatçı bir çocuk
    İstediğ birşeye hayır dediysem eğer başlıyor ağlamaya ama ne ağlamak apartman inliyor, susmak bilmiyor ama genelde ikimiz başbaşaysak ben anlatarak onu sakinleştirmeyi başarabiliyorum.

Anneanne ve dede baktığı için alıştı her dediğinin yapılmasına, ben hayır desem annem atlıyor " siz de böyleydiniz küçükken o çoçuk ağlatma" diye hadi gel de söz geçir.
    Hafta sonu babaannesine gidiyoruz , o daha da şımartıyor hafta içi göremediği için ne istenilse yapılıyor.

Bu ağlama krizleri beni mağvediyor. Sinirlerimi yıpratıyor resmen , her kafadan bir ses çıktığı için de çözüm bulamıyorum

özellıkle evde yanlızsak her ıstedıgını yaptırmak ıstıyor..ev kalabalıksa veya dısardaysak oynuyor...ama evde asla oynamıyor...tum derdı benle..ben nereye o oraya...ve hep parmagı havada gezıyor..birşeylerı işaret ederek vermemı ıstıyor...ve hep mızıldanıyor...çok sınır bozucu...