1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

Bu gün Duru'nun sınıf arkadaşının doğum günündeydik,daha parti başlamadan bir arkadaşı bu akşam Duru bize gelsin dedi annesi önce olur olmaz falan diye düşünürken kız başladı ağlmya "Banane yaa gelecek "diye.Kızı ne annesi ne ben ikna edemedik.Birde annesi demesin mi " sitediğini ağlayarak yaptırma lışkanlığı oldu"diye.Neyse kızı biraz susturduk şimdi eğlenin,arkadaşların eğlenirken neden ağlıyorsun burada olmanın tadını çıkar diyerek.Parti bitti herkes evlerine dağılıyor kız tekrar başladı tepinerek ağlamya,böyle olunc Duru da ağladı anne gitsem ne olur diye,sonra veliler de neden göndermiyorsun görüştürmek mi istemiyorsun diye delireceğim sandım bir an.
    Benim derdim göndermemek değil aslında plan lı bir şey olsa tamam yada daha makul bir şekilde konuşulsa o nada tamam ağlayrak tepinerek bunun olmasını istemedim ama maalesef bu duruma ortak oldum ve kızımı yolladım Biraz sonra gidip alacağım.Nedir doğru olan bu gün iki olay yaşadım onun içinde forum açtım fazla geldi bana bunlar,ben mi yanlışım yoksa

Bu arada benden beklenmyene bir performansla iki forum açtım bir anda

Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

arada tutarsızlık yapmaya bizimde hakkımız var..
    tatlı kızınla konuşursun..açıklasırsın. üzme tatlı canını.

elem yazdı:

Bu arada benden beklenmyene bir performansla iki forum açtım bir anda
    Seyhan 2 (ezoferda)

Neyse konuna gelelimm bencede ağlayarak ne istiyorsa yapmamalıyız.
    Minada babayı resmen kullanıyo ve babamız benim ısrarlarıma rağmen tınlamıyor herşey kızım için deyip yapıyor ama çok çok yanlış o an anlamıyor başka bir zaman hatırlatıyorum bu kızı sen alıştırdın kızma çocuğuma diyorum ve üzülüyor ama o anda anlamıyolarrr

Durucuğumuda çok öptüm annesi..
    Al karşına konuş bence

Bu gün bana çok ağır geldi çok

çocuklar inatlaştıkça ben daha çok inatlaşıyorum biliyorum ki alışkanlık yapıyo onlarda

Ben inatlaşmak yerine başka bir duruma yönlendirme yapıyorum.
    Çok işe yarıyor.

Şimdilik!

pakizem yazdı:
    çocuklar inatlaştıkça ben daha çok inatlaşıyorum biliyorum ki alışkanlık yapıyo onlarda

Ara sıra oğlumda yapıyor ..Özellikle sevmediği bir yere gitmek istemediği zaman ,ısrarla "gitmem" diye tutturuyor ..

Aslında o da haklı ..İstemiyor ve ben onu zorla götürmek istiyorum..

orada inat başlıyor işte ..

bu tür durumlarda karşılıklı konuşmayı yeğliyorum " biliyorum sen orada sıkılıcaksın ama ,şu şu nedenlerden dolayı gitmemiz gerekiyor" gibilerinden ..

ama çocuk nede olsa bunlar ,büyük adam gibi davranmıyorlar her zaman tabi.

oyle durumlarda da dikkatini başka yönlere kaydırıp ,konuyu değiştiriyorum .

Şurada inatla başetme hakkında güzel bilgiler verilmiş

http://www.hamileportal.com/cocuklarda_inatlasma.html

8. Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

Off bu durum bizdede var malesef.Hemde tam anlattıgınız gibi.

Deniz keçi gibi inetcı bir çoçuk.Herşeyden çok cabuk sıkılyıor ve çok sık karar değiştiriyor.Herşey istedigi anda olsun istiyor.Yapmassan yandın.Evi yıkıyor,apartmanı yıkıyor.O inatlaştıkca bende inatlaşıyorum.Saçımı başımı yoluyor,aglıyor,tepiniyor.

Daha bugün çok yeni bir örnegini yasadık.Hala sinirlerim geçmiş değil.Özellikle son bir aydır öldürdü beni.Psikolojimi bozdu resmen.

Misafirim geldi.Çok eski bir arkadasım ve bir de oglu.Ogluda benimkilerden 6 ay büyük.Kapıda onları görünce aglamaya başladı zaten.Bacaklarıma yapıştı,bir süre alışamadı gelenlere.Montunu,şapkasını aldı ve elimden tutup kapıya getirdi beni.Denzi bunu yapınca Tunada aynını yaptı.Hadi bakalım midafir mi agırlarsın ,çoçuk mu avutursun Anlattım ,konuştum yok.Nasıl atıyor kendini yere.Kafayı falan atıyor ama

Böyle bir saat fala agladı orda.Ben ilgilenmedim .Sonra bir şekilde geldi ama hala bana öfkeliydi.Akşama kadar didişti çoçuk benlee.

Ynai çokkk ama çok dertliyim ben bu konuda.

Ağladığında isteklerinin yerine gelmeyeceğini bilmeleri lazım çok kullanıyorlar bizi sonra.Aslında Duru yapmazdı ama arkadaşının yaptığını hemen bana yaptı ve ibsanlar içinde çaresiz kaldım tamam dedim,dememem lazımdı aslında kendime o yüzden kızdım ama oldu bir kere Umarım sizde bir yol bulursunuz bu duruma,böyle bir durumu iki çocukla yaşamak daha da zor olur,kolay gelsin
    Begonvil güzel bir link vermişti oraya bir göz gezdir istersen sende

sevincnaz yazdı:
    Off bu durum bizdede var malesef.Hemde tam anlattıgınız gibi.

Deniz keçi gibi inetcı bir çoçuk.Herşeyden çok cabuk sıkılyıor ve çok sık karar değiştiriyor.Herşey istedigi anda olsun istiyor.Yapmassan yandın.Evi yıkıyor,apartmanı yıkıyor.O inatlaştıkca bende inatlaşıyorum.Saçımı başımı yoluyor,aglıyor,tepiniyor.

Daha bugün çok yeni bir örnegini yasadık.Hala sinirlerim geçmiş değil.Özellikle son bir aydır öldürdü beni.Psikolojimi bozdu resmen.

Misafirim geldi.Çok eski bir arkadasım ve bir de oglu.Ogluda benimkilerden 6 ay büyük.Kapıda onları görünce aglamaya başladı zaten.Bacaklarıma yapıştı,bir süre alışamadı gelenlere.Montunu,şapkasını aldı ve elimden tutup kapıya getirdi beni.Denzi bunu yapınca Tunada aynını yaptı.Hadi bakalım midafir mi agırlarsın ,çoçuk mu avutursun Anlattım ,konuştum yok.Nasıl atıyor kendini yere.Kafayı falan atıyor ama

Böyle bir saat fala agladı orda.Ben ilgilenmedim .Sonra bir şekilde geldi ama hala bana öfkeliydi.Akşama kadar didişti çoçuk benlee.

Ynai çokkk ama çok dertliyim ben bu konuda.

10. Re: Çocukların ağlayarak istediklerini yaptırması

Çok nadir olsa da bizde yaşadık buna benzer olaylar..
    Çocuğun paşası olmaz derler. Ben kolay pes etmem konuşurum
    dikkatini başka konuya çekerim.(tabi yaşları büyüdükçe bu yöntem ne kadar işe yarayacak bilemiyorum)
    Ama ağlamanın işe yaramadığı bizim evde bellidir.
    Israrcı olmalarına da izin vermem.
    Hayır dediğimde neden hayır olduğunu da orada kısaca anlatır eve gelince detaylı konuşurum.
    Ama sizin yaşadığınız olay biraz farklı olmuş arada da kalmışsınız ister istemez, biraz da çevrenizdekilerin etkisiyle olay sonuçlanmış. Çok üzmeyin kendinizi çocuk bunlar neticede. Doğruyu yanlışı yaşayarak öğrenmeleri
    (bu tür konularda) bazen daha iyi olabiliyor..