Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Benim kızımda tırnak yiyor.....

Arkadaşlar kızım tırnak yemeye başladı, Olayı farkettiğimiz anda dikkatini başka yere çekiyoruz unutuyor daha sonra tekrar elini ağzında yakalıyorum.
    Bu durum emziği bıraktıktan sonra ortaya çıktı. Emziğede fazla bağımlı değildi, sadece uyurken istiyordu.
    Bu yüzden tırnaklarının uzamasına bile fırsat vermiyorum.
    Kızımın psikolojik bir sorunu olabileceğinide düşünmüyorum bakıcımız çok ilgili, akşamları ve hafta sonları ben ve babası başka birşeylerle ilgilenmiyoruz hep onunla zaman geçiriyoruz.
    Evde kavga gürültüde yok. Onun yanında yüksek sesle bile konuşmuyoruz.
    Biraz şaşkınım ... Fikirlerinizi bekliyorum...

aman dikkat et..unuttur

25 yaşındayım ve maalesef kendimi bildim bilelide tırnaklarımı yiyorum..çok denedim neler neler yaptım ama illet şey bırakmadı beni...

benim annemde tırnağını yer benimkisi ondan görmeyle başlamış sanırım..sizde böyle birşey yok anladığım kadarıyla..peki yaa bakıcı hn. onda varmı..yada arkadaşlarında...yani illaki birinden gördü diye bişey yok..emziği bıraktığında herhangi bir psikolojik boşluğunda böyle birşeye başlamıştır çocuk hani nasıl biz sigarayı bırakırken çekirdek sakız falan çiğneriz onun gibi bişey de olabilir..aman gözünü seviyim önlemini al yıllardır uzun tırnağa hasretim..oje hiç alamadım kendime..kafamı bile kaşıyamadım nolur vazgeçirtin bu huyundan

bol sabırlar

3. benimki de...

doktor ilgilenmememizi söylemişti...
    ben de arada tırmak yerim, benden gördü sanırım...

Jimmy ayak tırnaklarını bile kemiriyor...

dudaklarını da (içten) yiyor, ama ben de yerim, yalnız bunu görmesi imkansız, o yüzden ben bu işe "genetik" diyorum, başka birşey de demiyorum...

bir başka "kel ve ilaç" vakası yani...

4. Re: Benim kızımda tırnak yiyor.....

Hülyacım ,
    Bence ihmal etme hemen dr.ile görüş diyeceğim .Bir de kız ya elleri, tırnakları bozulmasın .Alışmadan bırakabilsin değil mi ?
    Sevgilerimle ,

Re: Benim kızımda tırnak yiyor.....

Sevgili Hülya hemen endişelenme kızın kaç yaşında bilmiyorum illa psikolojik bir sorun olması gerekmiyor. Çocuklar bazı dönemlerde böyle değişik huylar ediniyor. Mesela birçok çocuğun yaptığı gibi küçükken kafasını bir yere bilerek vurmak veya oyuncakla vurmak gibi.. diğer bir örnek dil çıkartmak...
    Bence senin kızınında yaptığı bunlar gibi birşey eğer yapmaması konusunda üzerine gidip bunu ona hissettirdiyseniz ki muhtemel o bunun ilgi çektiğini düşünerek yapmaya devam edecektir.
    Sude de 1 yaş civarında oyuncakla canını acıtmayacak şekilde kafasına vurup gülüyordu ben görmemezlikten gelince yapmayı bıraktı ilgi çekmediğini anlayınca.
    Bence tırnaklarını kesmeye devam et ama onu uyarmak yerine ilgisini başka şeylere ona hissettirmeden çekmeye çalış. Bu şekilde gözlemle bakalım bir süre sonra yapmaktan vazgeçecek mi?
    Yoksa profesyonel bir yardım alırsın..
    Sevgiler..

Re: Benim kızımda tırnak yiyor.....

al işte bi problem daha sezinden sonra ....bana gelen yanıtlardan sonra hülyacığım bunu geçici bir şey olduğunu düşünmek istiyorum....

umarım geçici bir durumdur sezininki gibi

sevgiler

7. Re: Benim kızımda tırnak yiyor.....

Telaslanma derim ben...
    Hale de 2 yaslarindayken tirnagini isiriyordu..Ben hemen olaya el koydum tabii.
    Ona soyle dedim..Eger tirnaklarini yersen o tirnaklar midene (midesini gostererek) batabilir ve canini acitir... O oldu kizim bir daha elini agzina goturmedi..Hatta ne yapiyor biliyormusun. Bir gun uzayan bir tirnak etimi gayri ihtiyari kopariyordum..Kizim bunu yakaladigi anda annecigim sakin isirma burana (midemi gosteriyo) bataaaar demisti..
    Cocuklar cok akillilar, verileni hemen kapiyorlar. Sen de kafasini dagitmak yerine ona anlatirsan faydali olacagini dusunuyorum..