1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Ağaç kesilir mi yaaaa/ SORDUM...

Sabah evden çıktım, dış kapıya doğru geldiğimde minik bir şok geçirdim

Apartman girişinde ufacık bir toprak alanımız var ve orda bazı ağaçlar var, en güzelinin yerinde yeller esiyor kesilmiş taaa kökünden
    En güzeliydi, çok güzel kayısı veriyordu, çok sağlıklıydı çok üzüldüm çook...

Ben farketmemişim, ağacı bir kaç gün önce alt katta oturan komşularımızdan biri kesmiş dibinden, nasıl bir ruh halindeydi anlamadım o kadar sağlıklı bir ağacı katlederken, apartmanda hiç kimseye sormadan nasıl böyle bir hakkı kendinde gördüğünü de ayrıca merak ediyorum, akşam gittiğimde sormayı düşünüyorum çünkü çok merak ettim doğrusu

Birkaç sene öncede yine aynı adam, apartman girişinde hanımelleri olur ya çardak şeklinde çok güzelde bir koku yayar günlerce, tamda hanımellerinin en güzel koku verdiği bir dönemde kesmişti bütün sarmaşığı

Çok sinirli ve de üzgünüm çook...

Akşam eve gittiğimde yöneticiyle karşılaştık, o arada diğer komşuda geldi,
    -Neden izin verdiniz bu ağacın kesilmesine dedim,
    Kurumuş, olduğunu iddia ettiler maalesef, yemyeşil yapraklar vardı üstünde budasaydınız madem dedim, yok iflah olmayacak kadar kurumuşmuş

Geçenlerde Çiçek doluydu ağacın üstü nasıl kurumuşsa,

O zaman yerine ağaç dikeceksiniz dedim, yapıcaz inşallah dediler ama pek inandırıcı değildi

Onlar dikmezse ben dikeceğim beklemedeyim şimdilik...

Re: Ağaç kesilir mi yaaaa

Ben de çok sinirlendim şimdi Hülya,

Böyle bir hakkı nasıl kendilerinde görüyorlar anlamıyorum.

Bence bir güzel kavga edin adamla,gerçe giden ağacı geri getirmeyecek ama bundan sonraki girişimlerini önlersiniz böylece.

Ayıp ya adamın yaptığına bak.

Kesmiş ve çöpe atmış

Anlayamadığım apartmanda kimse farkedipte tepki göstermemiş, herkese kızgınım yaa...

ciddi bir konu...

apartman sakinleri olarak acilen bir toplantı yapılmalı, gidenin geri gelmesi mümkün değil maalesef ama kendisi bi şekilde telafi etsin hatalarını :-x

yerine ağaç diksin tekrar bence

ama ben olsam o adamla iyi bir kavga ederdim bu konuda :-x

Eğer sağlıklı ağaçlara elini uzatıyorsa, tepki vermezseniz diğer ağaçlardan da olabilirsiniz! :-x

bıldıgım kadarıyla artık kendı ozel bahcendıkı agacı ızınsız kesmenın bıle cezası var.beledıyeden yada zıraat mudurlugunden ızın almadan kesemıyorsun... :-x

Blog Girişleri
    1

aklindan zoru mu varmis bu adamin ya!
    ben arka balkonumdan bakinca ufacik bir yesillik gorunce bile mutlu oluyorum nedir bu insanlarin bu cahilligi
    sor bakalim ne istemis guzelim agactan
    aglamak istiyorum inan ki

Hülya_Cerit yazdı:
    Sabah evden çıktım, dış kapıya doğru geldiğimde minik bir şok geçirdim

Apartman girişinde ufacık bir toprak alanımız var ve orda bazı ağaçlar var, en güzelinin yerinde yeller esiyor kesilmiş taaa kökünden
    En güzeliydi, çok güzel kayısı veriyordu, çok sağlıklıydı çok üzüldüm çook...

Ben farketmemişim, ağacı bir kaç gün önce alt katta oturan komşularımızdan biri kesmiş dibinden, nasıl bir ruh halindeydi anlamadım o kadar sağlıklı bir ağacı katlederken, apartmanda hiç kimseye sormadan nasıl böyle bir hakkı kendinde gördüğünü de ayrıca merak ediyorum, akşam gittiğimde sormayı düşünüyorum çünkü çok merak ettim doğrusu

Birkaç sene öncede yine aynı adam, apartman girişinde hanımelleri olur ya çardak şeklinde çok güzelde bir koku yayar günlerce, tamda hanımellerinin en güzel koku verdiği bir dönemde kesmişti bütün sarmaşığı

Çok sinirli ve de üzgünüm çook...
    Benim de sinirlerim tepeme çıktı şimdi. Fakültede okurken bizim alt kat komşumuzda bahçedeki dut ağacını güneşi engelliyor diye kimseye sormadan kesmişti... Günlerce ağladığımı hatırlıyorum(( Babam kavga bile etmişti adamla bu yüzden... Hala aynı tutumlarını sürdürüyorlar, bahçedeki ufak çalılarla uğraşıyor her sene, ve babam artık görüşmüyor onlarla...
    Nasıl bir zihniyet anlayamıyorum, kafam almıyor...Hayvanları ve doğayı, ağaçları sevmeyen insanlar, kendileri gibi çocuklar yetiştiriyorlar maalesef ve sevgisiz bir toplum oluyoruz...Çok dikkatimi çekerdi, yolda yürürken sarkan ağaç dalına veya yaprağına tutup asılan çocuklar, ya da hayvanlara durup dururken tekme taş atan insanlar...Ne yazık!!!!

9. Re: Ağaç kesilir mi yaaaa

Saygısız, görgüsüz ve cahil insanlarla uğraşmak o kadar zorki
    inan çok üzüldüğümü belirtmek isterim çünkü ben yeşil hastasıyım ve onlara zarar gelmesi beni üzer

Aynı benzer olayı geçen yıl babamın bahçesinde yaşadık,

komuşunun bahçesine dalları sarktığı için, güzelim erik agacının dallarını kırmış ve agacın üstünde öyle sarkık
    bırakmış, nasıl canımız sıkıldı, adam terbiyesiz uymaya gelmez
    ben babama bir şey olur diye korktum,sinirden, çünkü daha
    önce kalp krizi geçirmişti,

Babama muhatap olma dedik adamcagız sesini çıkarmadı, o da yaptığıyla kaldı
    Neyse ben zabıtayı aradım biz ona hiç bir şey yapamıyız
    dediler, elimiz kolumuz baglı kaldı ve hiç birşey
    yapamadık üzülmekten başka

Çiğdem nasıl üzüldüm anlatamam...

O ağacı eski bir komşum yediği kayısı çekirdeğinden saksısına dikip evinde büyüttü ve bahçeye ekmiştik, 12 senede o kadar güzelleşmişti...