1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    13

arkadaşımın yaşadığı dram../ARKADAŞIMIN EŞİNİN CV Sİ

Arkadaşlarım
    bir arkadaşım çok zor günler geçiriyor..15, 11 ve 1.5 yaşlarında 3 kızı var. 11 yaşındaki yağmur ipeğin sınıftaki en yakın arkadaşı. en son kızı doğmadan önce, çok huzurlu ve mutlu bir yaşam sürüyorlarmış.Eşi harika bir babaymış, çocuklarıyla oyunlar oynayan, onların bütün ihtiyaçlarıyla ilgilenen..harika bir baba ve harika bir eş..
    matbaacılık yapıyorlarmış.işleri çok yolundaymış..işi büyütmek için kardeşinin eşiyle ortak olmuşlar. işler bir süre daha çok iyi gitmiş..ama küçük kızın doğumundan sonra herşey tepetaklak olmaya başlamış..işle ilgili sorunlar çıkmış, önce araba, sonra ellerinde avuçlarında ne varsa hepsi gitmiş..sonrasında mecburen kredi kartlarıyla hayatlarını idame ettirmeye başlamışlar ama maalesef onlar da bir çok türkiyeli gibi bu kara batağa saplanmışlar..kredi kartı borçları, faizler, aylık ödemeler..çocukların elzem ihtiyaçları..harçlıkları..inanılmaz bir çıkmaza girmiş durumdalar..
    bütün bunları anlatırken yaşadıklarından öte, kızlarının ihtiyaçlarını karşılayamamaktan dolayı çok çok üzgündü..
    bu olayların öncesinde, çocuklarını bütün sosyal aktivitelerden faydalandıran, isteklerini ikiletmeyen, refah içinde bir aileyken şu anda ceplerinde bir milyon liralarının bile olmadığı günler yaşıyorlar..
    yakın akrabalarından zaman zaman yardım görmüşler ama elbette yeterli olmamış..eşi iki aydır çalışmıyor, iki aydır dışarı bile çıkmıyor, sabaha kadar uyuyamıyor..eskiden cüzdanı parayla dolup taşarken, parayı hiç önemsemeyip, ihtiyacı olanlarla paylaşırken, bütün arkadaşları onunla "para kardeşliği" yaparken şimdi böyle bir duruma düşmek onu kahrediyor..bütün özgüvenini yitirmiş..dışarı bile çıkmıyor..eskiden dışarıda bir yerlere gidildiğinde bütün hesaplarını severek ödediği, dar günlerinde yardımlarına koştuğu bütün arkadaşları sırra kadem basmış..
    çocukları harçlıklarını verememek bir baba için çok çok acı..ki ikisi genç kız..diğeri bebek..beze ihtiyacı var, beslenmeye..
    bu arkadaşımla yaklaşık 4 ay önce tanıştık , sık görüşmüyoruz ama beni hep çok yakın bulduğunu ve sanki yıllardır tanıyormuş gibi hissettiğini ve güven duyduğu için bütün yaşadıklarını anlattığını söyledi..
    anlattıklarından çok çok etkilendim ve tepeden inip yere kapaklanmanın ne demek olduğunu gördüm gözlerinde..bazen o kadar minik detaylara takılıp kalıyoruz ki..parayı bazen öyle har vurup harman savuruyoruz ki..1 milyonun bile 5 kişilik bir aile için kıymetli ve aranan olabileceğini hiç düşünmüyoruz...
    benden yardım istedi..tek istediği eşi için bir iş..35 yaşında, iyi yürekli, ticarette tutunamayacak kadar saf biri..
    herkese yardım etmenin, herkesi kendi gibi bilmenin bedelini ödüyorlar ailece..yaşadıklarından çıkardıkları çok ağır derslerle...

burada çok kalabalık bir aileyiz..hepimiz etrafımızdakilere bu babadan sözetse ve uygun bir iş bulunsa çok kişi mutlu olacak inanın..baba her iş yapabileceğini söylüyor.şöförlük olabilir, yapabileceği herşeye açık..
    anne de çalışmak istiyor ama küçük kızını bırakacağı kimsesi yok. onunda evde yapabileceği bir işle ailesine katkıda bulunmak isteği var..

aile çok gururlu, çok sevgili, çocuklarına kendilerini adamış ama onlara birşey belli etmemek adına herşey yolundaymış gibi mutluluk oyunu oynuyorlar..
    haciz karabasanı yolda..arkadaşlar çok daha içyakan şeyler anlattı ama eminim siz durumun vehametini anladınız ..

hepinizin yardımına ihtiyaç var..anne ve babaya bir iş...tek istedikleri bu..

sevgiyle..

2. Re: arkadaşımın yaşadığı dram..

selam

arkadaşınızın durumuna çok üzüldüm...onlar Türkiye'de yaşayan binlerce çaresiz insandan sadece bir tanesi...ben İstanbul'da yaşamıyorum ama orada akrabalarım ve dostlarım var.şu anda yapabileceğim sadece onlara bu durumu aktarıp hayırlı haberler beklemek tabi bir de onlar için dua etmek olacak...

3. Re: arkadaşımın yaşadığı dram..

Allah dayanma gücü versin Nuraycım. Kulağıma çalınan bişey olursa sana haber veririm. Çevreme de söylerim. İnşallah yardımcı olabiliriz.

nuraya

eşe dosta tanıdığım herkese soracağım nuray...

Re: arkadaşımın yaşadığı dram..

EVET ARKADAŞIM BENDE HERKESİ KENDİM GİBİ SANANLARDANIM.AMA BAZEN DÜN AKŞAM MESELA HEPİMİZ HASTAYIZ VE YANIMIZDA KİMSE YOK.BAZEN GERÖEKTEN İNSANIN 1 MİLYONA BİLE İHTİYACI OLUYOR.ALLAH ONLARA YARDIMCI OLUR İNŞALLAH.BİZİMDE AKLIMIZDA OLSUN...İNŞALLAH ÇABUK ATLATIRLAR

varlıktan yokluk görmek ne acı yaaa....
    Acaba hangi alanda iş arıyor?Yani başvuracağı veya istediği pozisyon nedir?

7. Re: arkadaşımın yaşadığı dram..

Nerede oturuyorlar ??

Allah yardımcıları olsun.Umarım uygun bir iş bulunabilir.

aklımda bulunacak işallah birşeyler bulabilirim.

Bu arada bebeğin ihtiyaçları nasıl yiyecek, süt, bez gibi ihtiyaçlar varmı kıyafet hem büyükler için hem küçük için ne durumda eğer ihtiyaç varsa yine organize olalım bir elin nesi var hepimiz birşey yapsak onları belirli süre idare eder tamam kalıcı çözüm değil ama hiç yoktan iyidir ne dersin Nuray

Mine

10. :(

BOYLE SEYLERI OKUYUNCA COK UZULUYORUM VE TABIKI KENDI HALIMIZE SUKREDIYORUM AMA KIMIN NE OLACAGIDA BELLI DEGIL.

CEVREME ILETECEGIM UMARIM BIRSEYLER CIKAR.....

SEVGILER,
    CIGDEM&ARDA