6. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci ... 456
Toplam 59 sonuçtan 51 ile 59 arasındakiler gösteriliyor.

Re: güzel seyler neden hep pahalı :-) fakir uzak dursun diyemii yoksa belli kesim giyinsin diyemiii

haklı olduğun noktalar var ama ne ayranı yok içmeye atla gidenler gördüm çeşmeye Esra bilemessin...
    10 liralık malı 20 liraya satan var - e alan da var?

Esra_Aytekin yazdı:
    Yok be Hande'cim,bu memlekette herkes sıkarak çoğaltmıyor.

Burada gerekli gereksiz yapılan yollar,10 liralık malı 20 liraya satmalar,ihalelerde kayırmalar,çalmalar çırpmalar vs. yüzünden bol parası olan onlarca kişi biliyorum...

Affet ama ağızları neredeyse kokacak derecedeydi bu şahısların.

Türkiye'm bunlarla dolu değil mi?

Diğer kısan taraf,anca birkaç çocuk kumbarası doldurabiliyor,o da hastalıkta,cemiyette falan uçuveriyor.

Ay ne gerdim be sabah sabah!

2. Re: güzel seyler neden hep pahalı :-) fakir uzak dursun diyemii yoksa belli kesim giyinsin diyemiii

handevrem yazdı:
    haklı olduğun noktalar var ama ne ayranı yok içmeye atla gidenler gördüm çeşmeye Esra bilemessin...

Esra_Aytekin yazdı:

Burada gerekli gereksiz yapılan yollar,10 liralık malı 20 liraya satmalar,ihalelerde kayırmalar,çalmalar çırpmalar vs. yüzünden bol parası olan onlarca kişi biliyorum...

Diğer kısan taraf,anca birkaç çocuk kumbarası doldurabiliyor,o da hastalıkta,cemiyette falan uçuveriyor.

O ayranı olmayanları ben de gördüm,hala da görmekteyim...

Yorum yapmak istemiyorum konuyla ilgili,kişisel tercihi deyip geçiyorum...

10 liralık malı 20 liraya alanlardan biri de benim,malın iyisini kötüsünü,aslında ederini bilmiyorum pek,zamanla geliştireceğim...

Kendimi aklamıyorum bu konuda ancak yuhlamıyorum da...

Bilinçli alışveriş yapmak,pazarlık etmek de bir yetenek belki de ve bende yok o...

Ancak iş haklı haksız olayına gelirse,beni kazıklayan problemli,kişilik problemi,ahlak problemi var onun...

Re: güzel seyler neden hep pahalı :-) fakir uzak dursun diyemii yoksa belli kesim giyinsin diyemiii

orası öyle zaten Esracım....
    Esra_Aytekin yazdı:
    handevrem yazdı:

Esra_Aytekin yazdı:

O ayranı olmayanları ben de gördüm,hala da görmekteyim...

Yorum yapmak istemiyorum konuyla ilgili,kişisel tercihi deyip geçiyorum...

10 liralık malı 20 liraya alanlardan biri de benim,malın iyisini kötüsünü,aslında ederini bilmiyorum pek,zamanla geliştireceğim...

Kendimi aklamıyorum bu konuda ancak yuhlamıyorum da...

Bilinçli alışveriş yapmak,pazarlık etmek de bir yetenek belki de ve bende yok o...

Ancak iş haklı haksız olayına gelirse,beni kazıklayan problemli,kişilik problemi,ahlak problemi var onun...

Ben de bulunduğum yerden yazayım fikrimi. Daha doğrusu fikrimi değil de mevcut durumu.

Oğlum bu sabah giydiği ayakkabı ile ilgili şöyle söyledi "anne bu ayakkabı converse değilmiş, rezil oldum arkadaşlarıma, converse olmadığını anladıklarından beridir benimle konuşmuyor sadece alay ediyorlar"

Çok üzüldüm oğlumun durumuna tabi. Çünkü o yaşlarda arkadaşlık ne değerlidir bilirim. Fakat marka konusunda takıntım olduğu için de asla marka almam.

"ben sana ayağındakiler converse demedim ki bitanem, evet modeli benziyor ama converse değil bu yerli başka bir marka"

Çocuk üzgün ve bugün nefret ederek gitti okula. Mecburen başka ayabbısı yok çünkü.

Arkadaşlarının aileleri de öyle. Eski zenginler için hiç önemli olmamasına rağmen sonradan görmeler için en değerli şey olduğundan birkaç toplantımızda ben de Deniz'le aynı durumda kaldım.

Arkadaşımla dertleşirken benim asla markaya para vermeyeceğimi bildiği için kolumdan tuttu ve beni Live's ve LWC'ye götürdü ve kendisi ödedi. Hatta Eyüp toplantılarımıza ben o kıyafetlerimle gelmiştim, kızlar hatırlar.

Arkadaşım sadece bunu Deniz'i düşündüğü için yaptı biliyorum. Çünkü ben o annelerle her zaman bir araya gelmek zorundayım.

İkinci anlatacağım ise kendi dükkanımla ilgili. Bir züccaciye mağazam var. Eski bir marka 1914 yılından beridir devam eden bir marka. Türk markası ve bu söylediğim ailelerin olduğu mahallede.

Yine eski zengimlerle hiçbir sıkıntımn olmamasına rağmen sonradan görmeler gelmiyor. Gelse de burun kıvırıp gidiyor popolarında abercrombie yazılarıyla.

Neden? Çünkü mallar ucuz. Çünkü aldığı ürünün nereden alındığını arkadaşı sorsa cevap veremeyecek. Falanca marka diye yalan atsa arkadaşı oraya gittiğinde öyle bir ürün bulamayacak.

Ben de %50 indirim yaptım geçenlerde nakite sıkıştığım için. Gerçekten de %20 akr ile alırken %30 içeriye girmeyi sadece nakite sıkıştığım için göze aldım. Fakat bu marka firmaların yalandan indirimleri yüzünden kimseyi inandıramadım. Sadece düzenli gelen müşterilerim %50 indirimli mallarımı aldı çünkü malların gerçek fiyatlarını biliyorlardı.

Sonradan görme müşterilerimde hep aynı laf "marka bir malınız var mı? Varsa hemen sarın, falanca feşmekanın sahibine götüreceğim" Kaç lira diye sormuyor, kaliteli mi diye sormuyor, marka ise sarın o kadar.

Hem müşteri olarak hem de satıcı olarak mevcut durumu sundum size.

5. Re: güzel seyler neden hep pahalı :-) fakir uzak dursun diyemii yoksa belli kesim giyinsin diyemiii

Sibel pahalı ayakkabı alma sakın,para biriktiremezsin yoksa
    Ben de savurganın tekiyim,1 ay olmadı Yarenle Engine ayakkabı bakmaya gittik,kıza aldık sonra bana,sonra Engine,bana almak hiç hesapta yoktu ama almışız farkında değilim

Benim ayakkabım var bi çok tane ama siyah babet istiyorum uygun bişey almam lazım,sabah kocama çıtlattım duvarda 1 mayıs yazısını görünce dedim ki hani ben siyah babet beğenmiştim sen aldırmamıştın bu sene onlar moda olmuş her yerde var,duvarda 1 mayısı gördümde aklıma geldi dedim ne anladı bilmem. o gün doğum günümde

geçen yıl kırmızı rugan ayakkabı beğenmiştim babet h...ç ten aldım aslında hiç yapmam,aldım giydim bi kaç kez sonra o kadar para verilmeyeceğini anladım,geçti tabi ama çok beğenmiştim.
    şimdi beğenmiyorum ama giycez artık kocam kızar o kadar istedin giyceksin der,der valla haklı yane

çok nadir pahalıya aldığım olur çok beğenirim öyle alırım.
    ama savurganım işte,paranın nereye gittiğini bilmiyorum

Gönderen S.E.S Gönderilme tarihi 27/04/2008 23:53:46

benimde kendi ayakkabılarım taştanmıdır nedir kolay kolay deforme bile olmaz
    spor ayakkabılarıım senelerdir kullandığımdırr
    tık demedi daaa

oğlanın kıyafetlerini bende öyle yapıyorum cemile
    sezon sonu
    yada denk geldiğimde demiyorum bu kışlık diye alıp koyuyorum kenara

geçenlerde 3 ytl ye nefis alt eşofmanlar buldum
    markası neyim yok ama kesimi ipi neyim güzeldii aldıım 2 tane yazın giymez belki ama kışa hazır olacak

geçn yılda sezon sonu almıştım bikaç bişiyyy onlarda tamam

Serraya da bulduğumda alıyorum özellikle alışveriş günü zamanı yok onun için

bugün dışarı çıkmıştık
    gördük sünger bob sorduk 10 ytl aldıık
    orijinal olmayıversin odaa
    bağırmıyoor yaa ben sahteyiim diye
    sevindii kızcaağızıım
    istediğim renkti anne dedii
    o sevindi ben sevindiim

gule gule giysin,,bende cok paralar verilmesine karsiyim cocuklar tas catlasa 6 ay sonra ayakabilar kucuk kaliyor,,
    bende geldigimde nerden ne alinir bilmedigim icin aliodum ilk zaman 2 penye parcasina 40lira verdim bi kez kizima alirken,,simdi ole pismanim ki,,simdi ogrendim heryeri,,penyeleri pazardan aliom 5 liraya,ikisinede,,esofman alt ve ust denk gelmiyor pazardan onlarida indirimlerde aliyorum ...teyzem den istedim int bakiom indirime girmis usada diom su rengi su bedeni al,,cocuklara 20ytl ye mont aldirdim,,napim emreye ilk geldigimde 65 ytl aldik cokyaa degermi,,Allahtan unisex mont kizda giycek arkadan,
    bir arakdasim kizina %50 indirimli 120kusure converse almis kiz daha 2 yasinda yok,,ok terletmiyor filan ama cok ya degermi,asla degmez,,omur boyu igycegi bisi olsa ok,,ama tas catlasa 6ay 9 ay giycek,,

Ya sen yine büyük şehirdesin indirimleri takip eder alırsın...

bak 2 hagta önce eşim kızıma 60 ytl ye yazlık bi ayakkabı almıştı (Ankara'dan) 2. gün akşamı bi baktım önü soyulmaya başlamış, ki okuldan gelirgelmez çıkarttırıp eski ayakkabılarla oyuna gönderdim...Aman Allahım 60 ytl ayakkabı al 2. gün soyulsun inan ki şok oldum ardından eşime kızdım 60 liraya ayakkabı alınırmı diye...ki bizim götürüp başına çalma gibi bir durumumuzda yok...

bu hafta sonuda kayseri'ye gittik aman allahım o fiyatlar ne öyle oğluma bi ayakkabı aayım dedim 49 ytl ucuzuda kalitesiz ayağına zarar verir..vel hasıl ucuzunu buluruz diye almadık ucuzunuda almak istemedik ve ayakkabısız döndük...bebek gömleği 25 ytl el kadar bişey

pantolanlar nerdeyse takım fiyatı 150 ytl bi pantolon fiyatı...

yani kayseriye gittik 1-2 parça şeye dudak uçuklatacak kadar para harcayıp döndük...

Ki ben pahalılığı görünce şey diye düşünmüştüm...uzun süredir alışveriş yapmıyoruz ya fiyatlardan haberimiz yok galiba millet bedava dağıtılıyomuş gibi alıyodu valla...

ay evet birde oyle bir durum var insanlar bedava dagiliyormus gibi aliorlar,,
    milletalisti keklenmeye bence. :-x

cocuklari nasil koruyabiliriz ki?arkadaslarindan cok etkileniyorlar...