1. Sayfa - Toplam 65 Sayfa var 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 645 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

ÇOCUK İSTİSMARI! BURADA İMZASI OLANLAR! BAKIN NE AŞAMAYA GELDİK 7050 KİŞİ :)

Çocuklarımızı biz seçmediğimiz gibi çocuklarımız da bizleri seçmiş değillerdir. Onları çağıran biz olduğumuz için nasıl ne şekilde gelirse gelsin sevgiyle sarıp sarmalamamız bundandır.

Fakat evet kocaman bir fakat pusetin içinde cicili bicili giydirilmiş çocukları sevgi ile okşarken yanı başımızda çocuklara verilen zararları görmeyiz.
    Detayına girmeyeceğim. Haberlerde sıkça duyacağız, duyup iki ah edip unutacağız; Muğla Milas’da 8 yaşındaki bir çocuğun başına gelenler. ..

Başına gelenlerden tabiki biz sorumluyuz. Bazılarımız din sahibi olsun bazılarımız vicdan hepimiz sorumluyuz. Ne din ne de vicdan durduramadı babanın oğluna yaptığını. Çünkü bizler bu haberi unutacağız.

Sosyal komiserleri olamadık hayatın. Kendi çocuklarımız dışında kimsenin çocuğunun başına gelenlerle ilgilenmedik. Apartmanımızda, yan taraftaki gecekonduda ya da sitede…
    Yalvarır gözlere bakmadık, “çaresizim” diyerek kendimizi kandırdık. Söylesek ya çaresiz olan kim? Çocuk mu rahatını düşünen bizler mi?

Biz “o durumdaki bir çocuk” olsaydık ve çocuğunun elinden tutmuş gezmeye giderken gördüğümüz bir anneye yalvarır gözlerle baksaydık ama o “çaresizim” deyip yanı başımızdan çocuğunun elinden tutup gitseydi neler hissederdik? Çaresiz görür müydük o anneyi? Akşam olduğunda aynı eziyeti çekeceğinizi bile bile o kapıdan içeri girmek zorunda olmak nasıl bir duygudur bizce? Üstüne üstlük bu başımıza gelenler nedeniyle nefes alamayıp ölüm tehlikesine gireceğimizi bile bile… Dahası bu adam aynı eziyete devam edebilsin diye kendi elleriyle bizi hastaneye götürürken çaresiz değilizdir değil mi? Elinde dondurmayla çocuğunun elinden tutarak geçen anne aslında çaresiz…

Benim bu dünyadan tek dileğim var. Bu çocukların başlarına gelenlere sessiz kalan ben ve benim gibi olan herkesin başına aynı şeylerin gelmesi ve kendilerini değil elinde dondurmayla çocuğunun elinden tutup giden annenin aslında çaresiz olduğunu zorla inandırılmaya çalışılması…

Lütfen eğer bu ya da buna benzer bir eziyet yaşamıyorsanız “ama” demeyin. Ya da şimdi buraya tüm “ama”larınızı yazın. Sonrada o eziyeti gören çocuk olun onun gözünden okuyun. Ben bize amalaramız ile igili cevap yazmayacağım.

Bu forum rekorlar kırmayacak, bu forum uzun süre ana sayfada bulunmayacak. Çünkü yalancı “amalarımız” çok. Öbür dünyaya sadece bu nedenle inanmak istiyorum. Ama diyen ben benim gibiler amalarının cezasını o çocukların ellerinden çeksinler diye…

Eğer cesaretimiz var amalarımız yoksa şimdi bir sosyal sorumluluk projesi başlatabiliriz. Bir çocuğun değerini ancak anne ve babalar anlar. Bizden başka kimseden bir şey beklemeye hakkımız yok.
    Eğer huzur içinde uyuyacaksak o çocuklara bunları yapanları durdurmalıyız. Bedel ödetmek çocuklarımıza yapılan eziyeti durdurmaz sadece bizim onlara sahip çıkmamız durdurur. Yapacağımız bu kadar basit, sahip çıkmak…

Not: Haberin detayını siteye çocukların da girme ihtimaline karşılık veremiyorum .

ÇOCUK İSTİSMARI DURSUN DİYENLER! 103 KİŞİ

Şahsi bilgiler moderatörümüz İnci&Deniz'de toplanmaktadır. Lütfen aşağıda belirtilen bilgilerinizi İnci&Deniz arkadaşımıza iletiniz.

Adınız soyadınız
    nickiniz
    mail adresiniz
    açık adresiniz
    telefonlarınız

Listemiz:
    1-harry_potter (bilgileri tamam)
    2-Sahende (bilgileri tamam)
    3-pia (bilgileri tamam)
    4-Yasko (bilgileri tamam)
    5-mert200216 (bilgileri tamam)
    6-elif74 (bilgileri tamam)
    7-Serendipity (bilgileri tamam)
    8-Zey.neP (bilgileri tamam)
    9-honan (bilgileri tamam)
    10-cigdemay (bilgileri tamam)
    11-asumanyer (bilgileri tamam)
    12-nilsubensu (bilgileri tamam)
    13-oğluşum-a (bilgileri tamam)
    14-eyselim (bilgileri tamam)
    15-TURNA (bilgileri tamam)
    16-Smyrna (bilgileri tamam)
    17-tuanaberra (bilgileri tamam)
    18-ezoferda (bilgileri tamam)
    19-S.E.S (bilgileri tamam)
    20-Selay (bilgileri tamam)
    21-NRY (bilgileri tamam)
    22-Mehtap-Emir (bilgileri tamam)
    23-radyah (bilgileri tamam)
    24-rozen (bilgileri tamam)
    25-Anci (bilgileri tamam)
    26-Esra-Aytekin (bilgileri tamam)
    27-ayben (bilgileri tamam)
    28-seda43 (bilgileri tamam)
    29-Artemis (bilgileri tamam)
    30-aylin_ (bilgileri tamam)
    31-la-belle (bilgileri tamam)
    32-hicran (bilgileri tamam)
    33-gülhan.e (bilgileri tamam)
    34-Cemile Zipak (bilgileri tamam)
    35-elifgencer (bilgileri tamam)
    36-Nartaneleri (bilgileri tamam)
    37-Öznur-Zeynep04 (bilgileri tamam)
    38-Simya'nin Annesi (bilgileri tamam)
    39-sangria (bilgileri tamam)
    40-gülümbenim (bilgileri tamam)
    41-eserecem (bilgileri tamam)
    42-nesli002 (bilgileri tamam)
    43-sulex (bilgileri tamam)
    44-edereyhan (bilgileri tamam)
    45-nihal.erdem (bilgileri tamam)
    46-mucizebebek (bilgileri tamam)
    47-tuni (bilgileri tamam)
    48-gülşen (bilgileri tamam)
    49-pelis (bilgileri tamam)
    50-Utku&Arda (bilgileri tamam)
    51-barnes (bilgileri tamam)
    52-T_Y_P (bilgileri tamam)
    53-AtaBatu (bilgileri tamam)
    54-pinor (bilgileri tamam)
    55-e_ege (bilgileri tamam)
    56-bilmemgerek (bilgileri tamam)
    57-ARMAK (bilgileri tamam)
    58-karaelmas (bilgileri tamam)
    59-saara-yıldırım (bilgileri tamam)
    60-DeMaya (bilgileri tamam)
    61-fulya_beril (bilgileri tamam)
    62-arda_mira (bilgileri tamam)
    63-SERR@ (bilgileri tamam)
    64-yıldız_hatun (bilgileri tamam)
    65-İnci&Deniz (bilgileri tamam)
    66-gül-ece (bilgileri tamam)
    67-angelheart (bilgileri tamam)
    68-derensima (bilgileri tamam)
    69-barbiece (bilgileri tamam)
    70-biroz (bilgileri tamam)
    71-smg (bilgileri tamam)
    72-İrem_Dönmez_Güç (bilgileri tamam)
    73-ss_yavuz (bilgileri tamam)
    74-baps (bilgileri tamam)
    75-bebisim (bilgileri tamam)
    76-sezer. (bilgileri tamam)
    77-elem (bilgileri tamam)
    78-smyr_frz (bilgileri tamam)
    79-umut (bilgileri tamam)
    80-karacakaya (bilgileri tamam)
    81-didem72 (bilgileri tamam)
    82-nisidom (bilgileri tamam)
    83-IERM_KIZ (bilgileri tamam)
    84-BEB (bilgileri tamam)
    85-Tontino (bilgileri tamam)
    86-Gülzade (bilgileri tamam)
    87-yakamoz79 (bilgileri tamam)
    88-medip (bilgileri tamam)
    89-vildanberkay (bilgileri tamam)
    90-efenin_annesi (bilgileri tamam)
    91-Gülnur (bilgileri tamam)
    92-red-line (bilgileri tamam)
    93-dila_sultan (bilgileri tamam)
    94-AzraSudem (bilgileri tamam)
    95-nina_a (bilgileri tamam)
    96-omur. (bilgileri tamam)
    97-Hülya_Kurnaz_Braun (bilgileri tamam)
    98-canom (bilgileri tamam)
    99-$aTo (bilgileri tamam)
    100-ErenBeren (bilgileri tamam)
    101-NİLGÜN-MELİS (bilgileri tamam)
    102-ayısıgı (bilgileri tamam)
    103-karabatu (bilgileri tamam)
    104-Laydbug (bilgileri tamam)
    105-serden (bilgileri tamam)
    106-PENGUIN
    107-mahur_gozlum (bilgileri tamam)
    108-bebisim (bilgileri tamam)
    109-emine_erbasi (bilgileri tamam)
    110-handevrem
    Çocuk istismarı konusunda www.annecocuk.com desteğiyle yola devam edeceğiz arkadaşlar. Yeşim bu konuda tabiki bizlere güvendi. Yardımımıza ihtiyacı var. Lütfen tekrar toparlanalım arkadaşlar.

ÇOCUK İSTİSMARI DURSUN DİYENLER! 110 KİŞİ

Aklımızdaki bazı sorularla ilgili görüşmelerin olduğu forum

Re: Biz yatağımızda huzur içinde uyurken bir yerlerde eziyet gören çocukların adına…

Bu gün canımı sıkan içimi acıtan haberdi bu, bitsin artık bu dedim ama nasıl

Re: Biz yatağımızda huzur içinde uyurken bir yerlerde eziyet gören çocukların adına…

çocuk deyince akan sular durur bende.
    geçenlerde arkadaşlarla konuşma arasında birşey söyledim üzerine basa basa.

Dedim ki benim kızım aynı zamanda senin de kızın, senin kızın aynı zamanda benim de kızım.

Ben bütün çocukları kendi çocuğum gibi görüyorum ve hepsi için çok üzülüyorum.
    Toplum olarak bireysel olrak neler yapabiliriz, bir çocuğun boynunun bükük kalması, eziyet görmesi,sıkıntı çekmesi beni üzüyor.

Ne yapabiliriz , eğitim şart demek istiyorum.
    Medyaya biraz iş düşüyor.
    Hani bir zamanlar kısa kısa bilgilendirici filmler vardı.
    fİŞ ALIN , ALKOLLĞ ARABA KULLANMAYIN DİYE.

Bu tarz çalışmalar yapılsa yine aileleri eğitmek biraz olsun vicdanlarını sızlatmak adına (çocuk istismarı yapan aileler).
    bu konuda neler yapabilirz arkadaşlar.

burçin ben bu bahsettiğiniz olayı bilmiyorum neydi ki. bana özelden linkini verebilirmisin.

Sen zaten ilk mantığını oturtmuşsun Şahendecim. "Benim kızım senin kızın senin kızın benim kızım." Arkasından da devam etmişsin "Ben bütün çocukları kendi çocuğum gibi görüyorum"

Demek istediğim tam olarak buydu. Dünyadaki tüm çocukların aynı ölçüde ilgi ve alakayı haketmesi.

İlk yapılacak şeyin sosyal sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Kimse bir başkasına şunu diyememeli çocuğuna eziyet ederken "sen karışamazsın, o benim çocuğum, istediğimi yaparım"

Belki bu olay olduğunda tek olabiliriz ama bileceğiz ki diğerlerimizi haberdar edersek "anne çocuğuna vuruyor, şu adreste oturuyor" ya da "falanca bakım yurdunda çocukları kaynar suyla yıkayıp başına tasla vuruyorlar (örnek malatya çocuk evi)" ve burada kıyamet koparsa inan heryerde kıyamet kopacaktır.

Fakat dediğin doğru ilk iş eğitim ve eğitim önce kendimizden başlar.

Kendimizi sosyal sorumlu olarak görmeye alıştırmaya ve çocuklara karşı yapılanlara karşı tepki vermeye alıştırmalıyız.

Her zaman doğru olan kolay olan değildir.

burçin diyorum ki bende, çocuk haklarını anlatan. Ailelerin yanlışlarını gösterebilen küçük filmler yapsınlar , reklamlardan önce ya da zonra 3-5 dakikallık bölümler halinde yayınlasalar.
    sanatçılarımız ücretsiz rol alsalar, ücretsiz tv'lerde yayınlasalar. pedegoglar, psikologlar birlikte hazırlasalar programı.
    Hani levent kırcanın 1 fiş 1 alışveriş diye yaptıkları gibi filmler.
    Böyle bir durumla karşılaşıldığında ne yapmamız gerektiğini ,hangi kurumlara müracat edilebileceğini.
    Böyle bir durum karşısında toplumu olaak üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz gerektiğini anlatsalar diyorum.

Gelin bugün bir kampanya başlatalım burada.

Medya üzeine düşen görevi yapsın lütfen.
    Medyadan isteklerimiz var, hepsine yazalım email gönderelim, isterlerse gizli reklam uygulasınlar filmlerin içerisinde .,ne dersiniz.
    toplumu bilinçlendirsinler bir işe yarasınlar.

Blog Girişleri
    1

Benim yasanilan olaylari dusundukce sinirlerim cok bozuluyor...Gazete haberlerini okudum okuyali kendime gelemedim ki hala, oturup dusuneyim ve mantikli seyler yazip cizebileyim...

Bana dokunmayan yılan egosundan kurtulmak, at gözlüklerini çıkarmak ilk adımlar olmalı...Sokakta çocuğunu dövene bile kaçımız müdahale ediyoruz ki? En fazla kendi kendimize söylenip geçiyoruz.

Eski evimde üst katımda her akşam çığlık çığlığa ağlayan çocuğun durumunu anlamak için selam bile vermeyen komşumun evine çaya gittim. Çocuğun hiperaktif olduğunu öğrenince rahatladım. Hatta daha sonra bu endişemi dile getirip neredeyse çocuk istismarı merkezini arayacağımı söylediğimde aile şaşırmıştı.

En azından bu merkezlerin telefon numaralarını bulundurup şüpheli durumlarda arayabilmeliyiz.

Yasko yazdı:
    Bu gün canımı sıkan içimi acıtan haberdi bu, bitsin artık bu dedim ama nasıl
    Sağlıklı, doğru ve hukuki yollarını hep beraber bulacağız Yasemin.

CemileZipak yazdı:

Benim yasanilan olaylari dusundukce sinirlerim cok bozuluyor...Gazete haberlerini okudum okuyali kendime gelemedim ki hala, oturup dusuneyim ve mantikli seyler yazip cizebileyim...
    Baktım tek beyin işe yaramıyor bu yüzden sizlere geldim. Bir yolu vardır elbet, bulacağız.